|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Како се прави бебе во лабораторија?

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2018
image

За разлика од поедноставната процедура на вештачко оплодување, каде семената течност се вметнува во матката и зачнувањето се случува по природен пат, ин витро оплодувањето вклучува оплодување надвор од телото на мајката

Видео: Како доаѓа до оплодување?

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2013
image

Нашиот организам е вистинско чудо! Погледнете го совршенството на оплодувањето

Кога навистина започнува животот?

Автор: Редакција Рингераја | 22.7.2013
image

Што да правам? Дали ова е фетус, или бебе? Кога навистина започнува животот? Дали го знаете чудото на животот?

Чудото наречено живот!

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2012
image

Видео кое покажува како се формира и расте плодот во мајчината утроба. Чудесно!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?