|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Тамара >>59% (898)
Теа >>59% (901)
Теодора >>66% (2735)
Тереза >>51% (437)
Тео >>72% (2048)
Теодор >>73% (1441)
Теодосиј >>52% (623)
Тихомир >>51% (492)
Тодор >>64% (887)
Трифун >>51% (645)

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Слободан >>Илија >>
Јордан >>Страхил >>
Методиј >>Мирослав >>
Стефан >>Јаков >>
Горазд >>Горан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Параскева >>Маја >>
Малина >>Гордана >>
Марта >>Убавка >>
Лилјана >>Емилија >>
Анѓела >>Теа >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

До која возраст?
Jana9

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (6%)

12-24 месеци (44%)

24-36 месеци (50%)

36-48 месеци (0%)


Број на сите гласови: 18

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!