|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Сара >>77% (6888)
Снежана >>56% (1357)
Софија >>68% (1157)
Сунчица >>77% (6624)
Самоил >>86% (2765)
Слободан >>51% (1027)
Сотир >>50% (1074)
Сотир >>52% (825)
Стефан >>66% (1380)
Стојан >>58% (974)
Страхил >>53% (628)

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Сотир >>Филип >>
Сотир >>Тео >>
Јаков >>Слободан >>
Радослав >>Роберт >>
Анѓел >>Звонимир >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Деспина >>Тереза >>
Марина >>Сунчица >>
Тамара >>Гордана >>
Наталија >>Теа >>
Ана >>Марта >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?