|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 40 недели


Се чувствувате огромно и округло. Без грижа, веројатно сте такви...

Опуштете се и мирно почекајте го денот Д кога ќе добиете нов член во семејството. Мислата за породувањето нека не ве загрижува. Искуството од породувањето навистина е болно, но посебно и за многу мајки (за жал) единствено.

Само 6% од децата се раѓаат во предвидениот термин. 98 % од трудниците се породуваат во периодот од две недели пред или по предвидениот термин за породување.

Половиот однос може да биде причина за почеток на породувањето... затоа, брзо под ќебе.

Мама во 40. недела


Уште сте тука??? Зарем другите трудници околу вас веќе не родиле? <
Повеќе


Плод во 40. недела


Бебето само чека и собира храброст за да дојде на свет!
Повеќе


Тато во 40. недела


Мајката нестрпливо го чека породувањето. Вие можете да и помогнете. Почетокот на породувањето може да го забрза и нежното водење љубов. Сега е вистинскиот момент да ја уверите мајката и самиот себе за такво искажување на љубов. Објаснете и дека не е преголема, дебела, накратко дека е сексипилна. Пом...
Повеќе


Мали слатки тајни


За имињата на вашето дете веќе сигурно сте разговарале со идниот татко. Доколку ви се допаѓаат необични, можеби и егзотични имиња, ве советуваме добро да размислите. Тие имиња луѓето тешко ги памтат, а често и погрешно ги запишуваат. Името е основен идентификациски знак со кој детето ќе се претставува цел живот. Размислете дали би сакале да го обележите на таков начин. Можете да направите мал тест. Тестирајте го името на вашите пријатели и следете ја нивната прва реакција. Невербалната реакција ќе ви каже многу повеќе од сите изговорени зборови потоа.

Слична содржина


Претходна недела: 39. недела
Следна недела: 41. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празникАнкета

Meso
Bilence2

Kakvo meso sakate poveke da jadete

Svinsko (27%)

Pilesko (37%)

Junesko (0%)

Telesko (14%)

Jagnesko (4%)

Riba (19%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!