|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 41 недели


Сексот и оргазмот го забрзуваат почетокот на породувањето. Тоа е само пријатен вовед во породувањето.

Околу 40 % од трудниците се породуваат по предвидениот термин за породување. Причини за тоа има многу. Една од најчестите е погрешно одредена должина на траење на бременоста.

Мама во 41. недела


Така нестрпливо го чекате предвидениот датум за породување, а најава за овој ден кој се приближува нема и нема. Околу 40 % од трудниците се породуваат по предвидениот термин за породување. Причини за тоа има многу. Една од најчестите е погрешно одредена должина на траење на бременоста. И покрај ултр...
Повеќе


Плод во 41. недела


Важно е фетусот сеуште да мрда барем 10 пати дневно, иако тоа се само поединечни, бавни движења на рамењата и вратот, помалку рацете, нозете, лактите и петите. Движењето е доста ограничено. Во повеќето случаи фетусот се наоѓа во положба со главата надолу, а по природен пат се раѓаат околу 90 %. <
Повеќе


Тато во 41. недела


За нестрпливост нема место, бидејќи мајката е таа на која стомакот најмногу и смета. Место неа вие можете да одговарате на сите телефонски јавувања од луѓе кои сакаат да ве прашаат за новиот член, но со своето внимание стануваат се понапорни. Важна е физичката активност: придружете и се на мајката в...
Повеќе


Мали слатки тајни


Заборавете на светот околу себе. Денес е ваш ден! Не дозволувајте никој и ништо да ве запре. Направете го само она што веќе долго време сте го посакувале, но не сте имале време. Читајте трач списанија, нека готват други.

Слична содржина


Претходна недела: 40. недела
Следна недела: 42. неделаСлични артикли:
Исхрана за време на доењето ( 2 дел)Анкета

koe masko ime da go stavime?
prmk

sakame nesto novo ubavo ama imame predlog za ovie dve iminja pa dadete mi i vie podobar predlog ve molam. VI Blagodaram.

trajce (26%)

goce (74%)


Број на сите гласови: 137

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!