|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 42 недели


Уште ли сте тука? Нема уште долго! Ви посакуваме многу среќа.

ПОРОДУВАЊЕ.

ПРВО ПЛАЧЕЊЕ.

СЕМЕЈСТВО.

МАМА, НОВОРОДЕНЧЕ И ТАТО.

ВИ ЧЕСТИТАМЕ!

Мама во 42. недела


Малку трудници, само некој процент го надминуваат предвидениот термин за породување за неколку дена. Ваша единствена грижа е редовно броење на движењата на фетусот и редовна посета на гинеколог. Ако изброите помалку од 10 движења на плодот дневно, веднаш одете на доктор.
Повеќе


Плод во 42. недела


Кога е во прашање вистински надминување на предвидениот термин за породување, прехрамбената улога на постелката слабее, па фетусот веќе не добива на телесна тежина. Дури може и да се намали, бидејќи условите во матката веќе не се добри. Крајно време е да настапи породувањето,а идните родители имаат ...
Повеќе


Тато во 42. недела


Без зборови. Чекањето е знак на зрелост која на новопечените родители ќе им треба уште од првиот ден. Малку вежби пред породувањето нема да пречат. Автомобилот е подготвен. А ако е трудницата веќе во породилиштето и чека на вештачко поттикнување за да се породи, вашите посети и охрабрувачки зборови ...
Повеќе


Мали слатки тајни


Погледнете какво е времето надвор. Идеален ден за шетање во природа. Одете со својот сакан некаде далеку од градската врева, работните проблеми и стресови. Овој ден нека ви остане во убаво сеќавање.

Слична содржина


Претходна недела: 41. неделаСлични артикли:
Рубеола
Прашања и одговори за ЛанолинотАнкета

Kolku?
Jana9

Kolku se zabavuvavte so vasiot partner pred da se zemete?

1-12 meseci (33%)

1-2 godini (17%)

2-3 godini (0%)

3-4 godini (17%)

5 i mnogu poveke (33%)

Ne se zabavuvavme vednas se zemevme (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!