|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најлесниот пат до здрава исхрана

Philips, 25.9.2017
Колку пати досега си имаш ветено дека од утре ќе се храниш здраво и ќе посветиш повеќе внимание на твоето тело? Денес е вистинскиот ден за да го оствариш тоа!

image
/11


 

Започни го денот со цеден сок или вкусно смути и внеси ја потребната дневна количина на витамини, минерали и хранливи влакнакои ќе ти донесат доволно енергија во текот на целиот ден.

Да, првиот чекор никогаш не бил полесен 

Придружи ни се во #PhilipsHealthyChallenge и дојди поблиску до здравиот начин на живот кој го посакуваш. Предизвикот наменет за сите оние кои сакаат да развијат здрави навики, ќе се одвива од 25 септемвридо 25 октомври, и има за цел преку споделување на здрави рецепти и совети да поттикне на конзумирање на здрава храна, на здрав начин. За да се вклучиш во предизвикот потребно е да споделиш 7 фотографии од здрави оброци или пијалоци користејќи го хаштагот PhilipsHealthyChallenge на твојот Facebook или Instagram профил.

Во предизвикот веќе се приклучија Сања Ристиќ, Ружица Антиќ и Дејан Пецаковски. Тие заедно со Liquid Health програмата на Philips ќе ги споделуваат личните искуства за здравиот начин на живот, а воедно и ќе се погрижат секогаш да имаш доволно инспирација за здравa исхрана. Следи ги на нивните профили на социјалните мрежи:

Сања Ристиќ, Ружица Антиќ и Дејан Пецаковски или пак на официјалната Facebook страница на Philips.

 

Можеме да стартуваме?

Направи го овој кус тест и одбери го пијалокот кој ќе го означи стартот на твојот #PhilipsHealthyChallenge 

 

Philips

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Следење на овулација – исцедок од вагина (...
Како да го пратите природниот циклус на жената и да ги одредите плодните денови со помош на исцедок од вагината?
4
Платив 720 фунти за своето бебе...
Иако го носела своето бебе девет месеци, како и сите трудници, нема генетска поврзаност со ќерка и. Нејзината ќерка е ро...
3
Како да направите тест за бременост?
Се прашувате себеси -Дали сум бремена? Дознајте кога да направите тест за бременост дома, како да ги прочитате резултати...
3
Како да имате поквалитетни јајце-клетки за...
Во минатото се сметаше дека староста е единствен фактор кој го одредува здравјето на јајце-клетките и јајниците. Врз ос...
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga gi gledate vasite deca kako si igraat se navrakate vo detstvoto?

Da (50%)

Ne (0%)

Ponekogas (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!