|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Морска сол за подмладување

Редакција Рингераја, 8.1.2015
Природен начин за борба против годините

image
/11


 

Откако веќе официјално завршија долгите празнични денови, дојде време да се фокусираме кон обновување како на телата, така и на нашата кожа

Секојдневното третирање со разни козметички производи како пудра  и руменило може да ги затвори порите и да доведе до предвремено стареење.

За да ги избегнеме сите оние непријатни "ефекти", добро е да ги нагласиме природните состојки и секојдневната нега на кожата.

Не е тајна дека нашите тела содржат иста концентрација на минерали и хранливи материи, каква што има и морската вода.

Токму затоа се обраќаме кон морската сол како природен сојузник во вечната борба за балансирање, санација и заштита на организмот и кожата.

Поради оваа причина ви  нудиме рецепт за подмладување, кој е лесен за подготовка во домашни услови.

 

Ќе ви бидат потребни:

Половина чаша морска сол
¼  чаша чист сок од алое вера (или гел)
¼  чаша масло
Една лажица сушена лаванда
10 капки етерично масло по избор

Начин на приготвување:

Измешајте ги добро сите состојки до добивањето на густа смеса. Ако ви се чини премногу сува, можете да ја зголемите количината на етерично масло. Нанесете ја смесата  додека сте се уште под туш со крпа, сунѓер за масажа или само со дланките на рацете.

Важен елемент е да ја правите масажата со кружни движења, кои ќе ја зајакнат циркулацијата. Исплакнете се и користете ја солта за туширање секојдневно.

Начини за расонување - подобри од кафе
Знаеме дека повеќето од вас го сакаат утринското кафе и не можат да си го замислат почетокот на денот без ова задоволств...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

zenski iminja
bate

ke ime poveke vi se dopaga:

Mila (48%)

Lena (20%)

Lana (32%)


Број на сите гласови: 241

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!