|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кодекс на облекување

Howcast.com, 9.1.2011
Ако во Вашата компанија нема кодекс на облекување, следете ги овие упатства за да знаете како соодветно да се облечете за работа. 

Чекор 1: Видете како се облечени Вашите колеги

Видете како се облечени Вашите колеги, пред се оние на кои им се воодушевувате. Погледнете како се облечени  колегите кои се на позиција, на која би сакале да бидете Вие. Прилагодете го Вашиот стил на облекување според нивниот.

 

Чекор 2: Носете гардероба која Ви одговара

Носете гардероба која Ви одговара. Не носете облека која ви е кратка или предолга.

 

Чекор 3: Никогаш не носете гардероба која се носи на плажа или во клубови.

Никогаш не носете на работа гардероба која  се носи на плажа или во клубови.

Запомнете : оставете ги дома апостолките, фармерките, кратките маички, шорцевите,патиките...

 

Чекор 4 : Размислувајте конзервативно

Размислувајте конзервативно. Блузи, панталони, здолништа и џемпери се најдобар избор.

 

Чекор 5: Изрази ја својата личност

Чувствувај се слободно преку гардеробата и модните додатоци да ја изразиш својата личност, но избегнувај ексцентричност.

 

Чекор 6 : Дајте си уште еден поглед

Дајте си уште еден поглед пред да излезете од дома. Ако мислите дека гардеробата која сте ја избрале е прикладна за состанокот, кој треба да го одржите со важен клиент, значи дека се е перфектно.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Поддржуваме мали бизниси: Silvs plants
Збогатувањето на домот и градината со растенија ќе ви го разубави животот, но грижата за нив не е секогаш лесна, особено...
8
Насмевката - ефикасен лек за душата и телото
Смеењето од срце ги изразува среќата и радоста, ги отстранува тагата, лошите емоции, чувството на замор, загриженоста, б...
3
Др. ОЗ: Најдобрите совети за слабеење
Конечно! Победете го вишокот килограми со советите на најпознатиот доктор на светот
3
Изберете новогодишна елка и видете што озн...
Проверете го вашиот карактер, според тоа каква новогодишна елка ќе изберете
3
Анкета

Градинка
Jana9

Дали би го пуштиле вашето дете во ГРАДИНКА?

ДА (75%)

НЕ (12%)

Можеби (14%)


Број на сите гласови: 59

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!