|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Двегодишно дете го спаси животот на својот брат

Редакција Рингераја, 4.1.2017
Моментот е фатен на камера поставена во нивната соба...
Клучни зборови:

/11


 

Двегодишно дете го спаси животот на својот брат близнак, врз кој падна плакарот. Детето се качуваше на фиоките на плакарот, кој се преврте врз него.

Родителитре на близнаците долго време размислувале дали да го објават видеото или не, но на крај одлучиле да го објават за да ја подигнат свеста на родителите, да ги прицврстуваат плакарите за ѕидот.

Погледнете го видеото.

Научете ги децата на добри манири
Добрите манири, или нивното отсуство е првото нешто што другите луѓе го забележуваат кај нас. Никој не сака да биде во д...
100
Писмо: Пред да умре мајка ми сакам да...
Писмо кое го трогна светот! 11 годишната Кејт состави листа на желби кои сака да ги исполни додека нејзината мајка е ж...
89
Појадок кој ќе ви помогне да ослабите
Ако се прашувате како да ослабите, најбезболен начин е да го промените начинот на кој појадувате. Звучи неверојатно, но ...
69
Др. Комаровски: Зачувајте го имунитетот ка...
Нашата јавност е од неодамна запозната со Др. Комаровски, педијатар од Харков, кој ги едуцира родителите на територијата...
41


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Vaginalen lubrikant
magnafarm

Dali bi koristele vaginalen lubrikant so cel da gi zgolemite sansite za zabremenuvanje?

Da (40%)

NE (60%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!