|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
29.4.2015 7:39:26   
Malecka23
So Mila max go iskoristivme relaxatorot.Eve i so Marko pocnavme da go stavame.UZiva vo nego.KE si dremne ke si gletka.Epten spas

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Релаксатор
29.4.2015 8:04:36   
Neurotoxin RR
Ние па ич не го искористивме, несакаше да седи во него, ја учев на сила, ама несакаше, камо да можев да го бирам јас, немаше да земам релаксатор на кој сега ќе си седи и игра кога е голема. Сега и служи како столче за одмарање и сама си се нишка. Нашиот релаксатор не е соодветен за новородено и мало бебе, некако многу е превиткан, и кога ја ставав цела глава ја искривуваше. А на Fisher Price е стварно не ја разбирам поентата зашто е таков. имам видено еден куп други релаксатори кои биле и поевтини и повеќе ми изгледале за бебе, овој од сам почеток кога го видов знаев дека ќе биде проблем. Ама поклон ни беше и ај да не земаме друг, ќе се помачиме ќе го искористиме и ете џабе го имавме, на кревет преседе до 3 месеци, после на земја user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Релаксатор
29.4.2015 10:17:46   
Malecka23
I nasiot e na Fisher price.Ima dve poziciinanaslon se pravi i lulaska i moze da se koristi do 18kg.Jas sum mn zadovolna poskapo go plativme ama navistina se isplati.Ima i muzicka igracka kako obrac i vibracii iako niv ne gi koristevme
ИЗВОРНА ПОРАКА: Neurotoxin

Ние па ич не го искористивме, несакаше да седи во него, ја учев на сила, ама несакаше, камо да можев да го бирам јас, немаше да земам релаксатор на кој сега ќе си седи и игра кога е голема. Сега и служи како столче за одмарање и сама си се нишка. Нашиот релаксатор не е соодветен за новородено и мало бебе, некако многу е превиткан, и кога ја ставав цела глава ја искривуваше. А на Fisher Price е стварно не ја разбирам поентата зашто е таков. имам видено еден куп други релаксатори кои биле и поевтини и повеќе ми изгледале за бебе, овој од сам почеток кога го видов знаев дека ќе биде проблем. Ама поклон ни беше и ај да не земаме друг, ќе се помачиме ќе го искористиме и ете џабе го имавме, на кревет преседе до 3 месеци, после на земја user posted image


(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Релаксатор
29.4.2015 10:20:30   
Neurotoxin RR
Значи истиот е, плав е така?

Мене ич не ми се свиѓаше, кога ја ставав во релаксатор некако без веза чудно ми ја вртеше главата. И само вриштеше нејќеше да седи таму, стави ја на кревет ужива.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Релаксатор
29.4.2015 10:28:23   
Malecka23
Imase i plav i rozev.Nie go imame rozeviot.Mozebi i do deteto e ne znam sekoe razlicno.Moevo uzivase sekade vo kolicka vo relaxator vo sediste ama ako ja ostavis taka na krevet vristese celo maalo ja slusase zasto taka ne znam:)

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Релаксатор
29.4.2015 11:10:25   
Neurotoxin RR
хахаха значи моево и товето биле скроз различни. Кога бев трудна си замислував како кога ќе биде убаво времето ќе шетам во количка со нејзе, абе немаше едно излегување да не помине со вриштење, со вртење, па не гледаат сите, па што ти не. За релаксаторот исто, колку сакав да дреме тука во него преку ден, ама немаше шанси. Сега си седи на него кога гледа цртани и се нишка.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Релаксатор
29.4.2015 13:03:37   
lukajana RR
Ако мислите на овој релаксатор и ние имаме таков и јас сум многу задоволна,Л го користеше многу а Ј само си седи и си игра да спие во него не сака
user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 29.4.2015 13:06:54 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Релаксатор
29.4.2015 13:11:55   
Malecka23
Da da za ovoj zborime samo mojot e rozevo so zeleno i malku porazlicni igracki ima

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Релаксатор
29.4.2015 13:14:51   
Neurotoxin RR
Баш овој, истиот го иамме. Ти од кога почна да ги ставашп во релаксатор. Зашто мојава многу чудно лежеше во него, некако главата на лева страна и нагоре ја држеше, кога ја однесов на два месеци на конторла педијатарот ми вика детево само на лево ја врти главата гледај малку вежби да го зајакнете мускулот. Па експериментирав со играчката над повивална и ја ставив од десна страна па така се лажеше и почна да се врти натаму. Чуден ми е за толку мало бебе.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Релаксатор
29.4.2015 13:26:35   
lukajana RR
Л го ставав од 3 мес ,ми го донесоа на крштевка и супер го прифати ,го користеше до голем и за клацкање а Ј ја ставав кога почна да седи за да си игра дека таа само кревет признава за спиењеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Релаксатор
29.4.2015 13:47:17   
Neurotoxin RR
Значи и затоа седеле, пак поголемки биле, мене ми требаше релаксатор од 0+ зашто бев со царски и стомак до зуби кој не сакаше да се враќа, бев сама и многу ми требаше релаксатор од сам почеток, овој ми го донесоа прв ден по пораѓај и го гледам, не ми иде некако, дете мало што неможе да ја држи главата како што треба, пробував и гледам не иде се криви, го тргнав, си ја оставав на кревет до мене, после кога потпорасна не сакаше во ништо, па на земја израсна :)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Релаксатор
29.4.2015 14:42:33   
Malecka23
Ne be srcka ovoj relaxator e od O+.Mila ja stavav od eden mesec a Marko ima 23dena.Imam prasuvano i pedijatar i ortoped mi imaat kazano deka e ok.A polozbata na teloto e ista ko taa vo transporter taka da ne e strasno

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Релаксатор
29.4.2015 15:20:17   
Neurotoxin RR
Епа до детето е изгледа, стварно беше ужасно искривена во главата, додуша она цела беше чудна од сам почеток во однос на тонусот на мускулите.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Релаксатор
18.5.2015 10:01:46   
Malecka23
Ete u edna primena na relaxatorot.Za smiruvanje na grcevi.Dete samo taka se smiruva.Pusti vibracii toa trese jas se cudam a M za 2sek zaspiva i se opusta.Sega mu ja staviv i igrackata epten epten se raduva.Duri mnogu podobro spie vo relaxator otkolku vo krevetce

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Релаксатор
28.5.2015 11:33:28   
blond
Го имам истиот релаксатор како Лукијана и маааааааксимално го искористив со првото, значи до голем седеше во него. Сега бебе го ставам понекогаш. Не е ич скап, а ми е најпаметна инвестиција! Топло го препорачувам на сите!!!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Релаксатор
28.5.2015 11:51:03   
Malecka23
JAs ne znam dali e do deteto ili ne znam do sto ama moevo e zavisno od relaxatorot.tesko ke se oducime od nego.Najslatko zaspiva tamu ke si poigra so igracki ke im poguga ke napravi muabet ke se izraduva n amuzikata i se komira.Nekogas ni za mlekce ne se budi.Preku den spie vo relaxator a navecer vo krevetce.Duri i navecer ako kenka se budi ne mozam da go zaspijam ke go stavam vo relaxator malku vibracii i za 2sec koma posle samo go preflam.Epten ni se pogodi.I so golemava go koristev ama ne vaka kako so malovo.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Релаксатор
1.6.2015 11:45:46   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

JAs ne znam dali e do deteto ili ne znam do sto ama moevo e zavisno od relaxatorot.tesko ke se oducime od nego.Najslatko zaspiva tamu ke si poigra so igracki ke im poguga ke napravi muabet ke se izraduva n amuzikata i se komira.Nekogas ni za mlekce ne se budi.Preku den spie vo relaxator a navecer vo krevetce.Duri i navecer ako kenka se budi ne mozam da go zaspijam ke go stavam vo relaxator malku vibracii i za 2sec koma posle samo go preflam.Epten ni se pogodi.I so golemava go koristev ama ne vaka kako so malovo.

Малечка, јас така со поголемото бев, повеќе има спиено во релаксатор отколку во неговото креветче user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Релаксатор
19.9.2015 17:53:18   
Felly RR
М не го сакаше многу релаксаторот, ама затоа бато си ужива во него (барем сега за сегаuser posted image ептен му е погоден) денски си преспива во него и таму му е најубаво спиењето, може да си затера и повеќе од 3 саати, ни во креветче не спие по толку многу.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 218
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?