|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Релаксатор
24.1.2013 19:19:02   
pepuska
така иправам сега сме до 10 мин user posted image и потоа е во раце .а мислам дека не ни можам да ја научам во раце многу зашто тешка мие па едвај ја додржувам

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Релаксатор
12.2.2013 14:47:31   
baby 27
Nie kupivme trransporter, a na poklon ni donesoa relaksator Chicco, ne go saka ni ednoto ni drugoto.Transporterot go koristime samo koga patuvame na podolgi relacii, kolku da ne e vo race cel pat, a relaksatorot ne go iskoristivme voopsto.Sega ima 7 meseci, ni 7 pati ne e lezela vo nego.Sekogas koga sum probala da ja stavam vo relaksator, toa bese nenormalno vristenje, ma kakvo lulanje, kakvi igracki...da zaspie vo nego.....nema sansi....poveke sakase da si lezi na krevet, otkolku vo relaksator
Mnogu mi e maka, ama aj mozebi za vtoro ke gi iskoristam poveke :)

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Релаксатор
12.2.2013 14:51:31   
princessa
i nie imame relaksator na chicco i go koristevme do 6 mesecna vozrast, no ne e nekoja rabota sto se iskoristuva. Maksimim pola saat na den. Mnogu nepotrebni raboti se izmislija samo za pari a neiskusnite roditeli se kupuvaat. Pa normalno koga se izgleda neodolivo. Kolicata od site raboti e najpotrebna rabota bez koja ne se moze.

(Одговор на членот baby 27)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Релаксатор
12.2.2013 15:18:13   
eli07
Nie masta mu ja izvadivme na relaksatorot user posted image user posted image Da ne bese toj ke mi padnea racete :)

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Релаксатор
12.2.2013 15:41:38   
crvenkapa
i nie mnogu go koristime relaksatorot,bebusot se nauci i sam si se lula vo nego a plus ni koristi i za hranenje,edinstvena greska e sto kupivme do 9 kg pa go izrasnavme,ke treba da trazeme nov do pogolema kilaza.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Релаксатор
12.2.2013 16:19:39   
Фиданче
Nie otkako sme dojdeni od bolnica - mesec ipol, preku den samo vo relaksator spie, moze ednas samo vo krevetche da ja stavam. Duri i nesaka vo race, vo relaksator si lezi i si zaspiva, pa navecer ja premestuvam vo krevetche. Nie do sega samo ekstra sme go iskoristile , epten kratko vo race ja drzime , pu pu pu user posted image . I nasiot e do 9 kg no bidejki e od zolvata nejzinoto sinche epten go iskoristi pa popusteno e malku, kojznae do koga ke ni izdrzi, imame i drug ama samo za lezenje ne se klati user posted image Pozdrav

(Одговор на членот crvenkapa)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Релаксатор
13.10.2013 9:21:14   
Snow Queen
Се двоумам помеѓу релаксатор класичен/и тој со вибрации.
Ваши мислења и ставови?

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Релаксатор
13.10.2013 9:54:16   
Bethany
Обичен. Јас никогаш не би му купила на моето дете со вибрации, од едноставна причина што никогаш не би го вклучила, нема потреба од додатно дрмусање user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Релаксатор
13.10.2013 11:37:06   
sandriana RR
Ние добивме релаксатор на користење, не купивме. Додека беше Т многу мала, до кај 3 месеци, повеќе беше во транспортер, а потоа и релаксаторот го ставивме во употреба. Имаше дугме за вибрации, и одвреме на време вршеше работа. Кога би купувала сега - искрено не знам - можеби пре би земала лулашка, отколку релаксатор со вибрации.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Релаксатор
13.10.2013 23:13:41   
Felly RR
Ние имавме обичен ама ич не го искористивме. Најмногу го искористивме кога почнавме со кашички - како хранилка ни беше. user posted image Затоа би гласала за обичен. Со вибрации се само плус пари, а не можеш да знаеш дали ќе му се допадне на бебето. Има и бебиња кои цело време се во него,ама и оние кои едвај 5 минути поминуваат во него. Ако user posted image не сака да лежи во него, тогаш ни вибрации не ти вршат работа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Релаксатор
14.10.2013 11:23:32   
elenak
Ние релаксатор воопшто не користевме, не ни купивме. Ја ставав некогаш на кратко само во транспортер. Мислам дека релаксаторот не е нужност, може и без него да поминете. Плус што воопшто не ми е безбеден. Како што рече сандриана и јас за следен пат пре би инвестрирала во лулашка.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Релаксатор
15.10.2013 7:44:58   
bucko mal
Nie relaksatorot go koristevme do 8 meseci.Mnogu ni vrshese rabota,ke go sednev vo nego I go nosev po sobite ako imav nesto rabota ili nadvor vo dvor vozduh da go fati.Si lezase vo nego,mnogu na race ne go drzev toj period zato sega se vo race mie.
Citajki gi vasite iskustva se odluciv za najobicen relaksator bez mnogu dodatoci I mi zavrsi rabota.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Релаксатор
15.10.2013 9:12:59   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

Nie relaksatorot go koristevme do 8 meseci.Mnogu ni vrshese rabota,ke go sednev vo nego I go nosev po sobite ako imav nesto rabota ili nadvor vo dvor vozduh da go fati.

Да, релаксаторот е затоа попрактичен од лулашка на пр. Можеш да го земеш во која соба сакаш, и ако на пр. работиш в кујна може да си го ставиш на трпезариската маса, и да го гледаш user posted image додека работиш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Релаксатор
6.11.2013 17:13:36   
lekokrila
mamicki mene me interesira dali bebe od 40 dena moze da spie vo relaksator vo polusedecka polozba podispraveno bidejki samo taka saka ne saka da spiee vo krevetce

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Релаксатор
6.11.2013 17:19:20   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: lekokrila

mamicki mene me interesira dali bebe od 40 dena moze da spie vo relaksator vo polusedecka polozba podispraveno bidejki samo taka saka ne saka da spiee vo krevetce



Каква полуседечка положба?? ако е многу исправено ,не би ти препорачала,нека биде полулегната положба,значи многу малу поткренато,доколку не е можно така во релаксаторот стави си перница за да го ублажиш аголот,одозгора легни го бебчетоuser posted image И син ми никако не сакаше да лежи,и јас таа финта му ја правев во релаксаторот ставав поголемка перница ,и одозгора го легнував и така беше ниту легнат,ниту исправенuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Релаксатор
6.11.2013 17:41:30   
sandriana RR
Ако веќе нема друго чаре, за денско спиење, во ред ми е да се искористи релаксаторот, но да биде со мерка. Никако не смее релаксаторот да стане замена за креветчето.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Релаксатор
6.11.2013 20:25:25   
Bethany
Се сложувам со Сандриана, на бебето му е најдобро да спие на рамна и цврста подлога поради развојот.
Ок за денското спиење, ама за подолго време не е препорачливо.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Релаксатор
26.12.2013 22:08:39   
lekokrila
majki dali e stetno bebe od 3 meseci postojano da spie vo relaksator bidejki samo taka se uspiva i cvrsto spie ako ja ostavam da spie vo krevetce vednas se budi

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Релаксатор
26.12.2013 22:34:06   
Bethany
Лекокрила, погорните постови баш имаме пишувано за тоа.
Прочитај, да не се повторувам јас user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Релаксатор
2.2.2014 13:48:10   
Mimi33
Јас првото детенце го ставав во релаксатор од 5 месеци и убаво си седеше,беше мирно...мораше така бидејќи немаше кој да ми помогне па мораше да го оставам за да завршам некоја домашна работа..А гледам дека децата сакаат да си лежат во релаксатор удобно им е и се среќни...Од агол од 45 степени мислам дека им е најудобно user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Релаксатор
20.2.2014 17:45:14   
Snow Queen
Си сака да се клацка, си сака и да си поспие во него. Имам класичен.
Од старите кумови на повојница добив и тој што сам се лула и има музика, ама веќе го имав претходно нели обичниот, така да отидов во енци-менци и го сменив за дубалце, иако искрено беше многу попрактичен (претпоставувам)

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Релаксатор
1.2.2015 19:01:30   
vezilka RR
До која возраст седеа вашите деца во релаксатор? Никола ич не седеше, па затоа не знам. Јосиф сега на 8 месеци почна да ми скока од него, и тоа врзан. Не ми е јасно како успева да се измолкне, ама го наоѓам излезен од него. И сега не смеам да го чувам во него, а баш ми беше практичен.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Релаксатор
1.2.2015 21:42:19   
Ilina87
Ние некаде до кај 9 месеци го користевме релаксаторот. Дозволена тежина беше до 9 кг, но престанав да го ставам од причина што почна нагло да се врти и пробуваше да стани.

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Релаксатор
2.2.2015 13:54:02   
lukajana RR
И ние со првото користевме релаксатор и тоа до година ипол ,на крај го потпирав со перници ми беше страв да не падне ,со малово купивме нов релаксатор мислејки дека ке сака во него ама нема шанси да ја легнеш одма станува и веќе го тргнав ми е страв да не падне премногу е немирно ке се преврти сосе релаксатор ако ја врзам

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Релаксатор
30.3.2015 23:36:22   
hopeless
Релаксаторот воопшто не го искористивме. Само кога не фати скокот на 3 месеци, заспиваше во него преку ден и тоа беше се.
А со син ми максимално го искоритив. По цел ден лежеше во него. Дури и навечер во него спиеше.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?