|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Не може да помине ден без...
25.6.2014 10:00:56   
Felly RR
без телевизорот да биде уклучен. А стварно ми здосадува некогаш, и ми треба одмор во тишина. И тоа цело време се вртаст истите работи т.е. цртани.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Не може да помине ден без...
25.6.2014 10:17:15   
princessa
...рикање од сабајлеuser posted image , инаетење и трескање од земја. Па низ сите фази треба да помине и да оди на градинка. Незнам што и е луѓе, не сака веќе да спие у 9 туку до 11 само нешто изведува и сабајле едвај станува за на градинка и затоа е такваuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Не може да помине ден без...
25.6.2014 10:21:35   
Tanjat7880
Da ne mi bide pushteno radioto(ova koga sum sama,a najcesto suym sama)znaci uzivam so nego,menuvam kanali,edno tri-cetiri se vo igra I muzikata me relaksira,slusham vesti kratki,ja komentiraat vremenskata prognoza,reklamiraat svashta pa od tamu imam informacii kade koga saem,popust I taka

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Не може да помине ден без...
25.6.2014 10:22:51   
LoveableMe RR
без радио...кафе...компјутер...рингерајаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Не може да помине ден без...
25.6.2014 12:47:31   
bucko mal
Denot nemoze da pomine bez chochooo train mislam glavata ke mi pukne od toa svirkite na vozovite.Isto taka nemoze denot da pomine bez da mi kaze taaaa-skrateno od thanks,na se sto ke mu napravam ili dadam on mi vika taaa.
user posted image Isto taka denot ne moze da pomine bez da izede mina-mandarina.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Не може да помине ден без...
26.6.2014 0:28:08   
Defne90 RR
Денот не може лично на мене да ми помине без кафе,компјутер,рингераја и фб.user posted image
Е сега денот исто не поминува без Бумба на компјутер и без да изеде барем две три чоколатца блок.Не може значи ни да заспие ако не јадел чоколади.user posted image Ама деноот не може да ни помине ибез плачки и кенкање и тоа трае се додека не им се исполнат нивните скромни желби.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Не може да помине ден без...
26.6.2014 7:35:35   
AneLav RR
Без да се изнервирам за било што...

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Не може да помине ден без...
1.10.2014 10:18:04   
Палешка РР
Еурокрем, млеко и лепче...значи секој ден само тоа бара user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Не може да помине ден без...
1.10.2014 10:20:57   
AnnaMolly RR
Не смее да помине ден без Бумеранг и Том и Џери :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Не може да помине ден без...
1.10.2014 10:47:38   
Mihaela 2010
Bez utrinsko kenkanje,normalno uste ne dospana,se i smeta,nejke u gradinka da ide,pa saka jas da ja zemam ...uzas

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Не може да помине ден без...
31.10.2014 21:46:25   
tincule
Без Baby TV user posted image user posted image имаме полни 3 месеци а толку си ги сакаме цртаните и песничките мислиш дете има 2 години user posted image user posted image Draco змејчето ни е најомилен лик прскаме од радост кога ќе го видиме.user posted image user posted image Тато може фудбал да гледа едно полувреме и ние со него ама после одма Baby TVuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Не може да помине ден без...
1.11.2014 21:16:42   
SandraRo
Definitivno muzika,muzika i samo muzika :)))

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Не може да помине ден без...
2.11.2014 13:26:44   
miana
Nervoza i samo nervoza!
Ova e period na nastinki i virozi, pa taka jas sekoj den zbudaluvam. Edno kasla, drugo stomak go boli, veke mi se ide da se obesam, ama najseriozno! Pocnav da mrazam esen i zima, da mi stanuvaat nokna mora!!! Pijam i tableti za smiruvanje, zosto ke skrenam od umot. Se sto preziveav so ovie deca mi e trauma i ne mi se zivee veke!!! Uste i sekojdnevnite problemi mi se kapak! UZAS!!"

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Не може да помине ден без...
2.11.2014 21:50:12   
Defne90 RR
Денот не може да ни помине без да се скраат и да се степаат малите и тоа посебно околу компјутерот.Затоа и беше едно време исклучен за да не се караат,мада си наоѓаат тие и други работи за кавги.Исто не може да ни помине ден без да се скраме околу тоа што да се јаде,посебно поголемиот,има ограничен избор на храна и секој ден ни се сведува на молење и повторување на едно исто.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Не може да помине ден без...
8.11.2014 23:55:25   
Snowhite RR
Исто, не може да помине ден без да се задеваат и да писκаат двајцата, а јас по нив, па тато по менеuser posted image . Многу ни е забавно по домаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Не може да помине ден без...
28.1.2015 14:26:20   
Ilina87
Не може да помине ден без:
Бумеранг и Гарфилд по цел ден
Инает и плачки
Да се преврти некој стол, намерно да се истури сок од шишето и да се мачка со рацете по масата
Плачење и викање по мама, не можам од соба да мрднам

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Не може да помине ден без...
28.1.2015 14:50:32   
blue_blue
повишување тон за да се стане од кревет насабајле. Значи се мрднав скроз више со ова. Ако има некој креавитен совет како да ги дигнам од кревет и на време да се искочи од дома нек пише. Значи разбира м дека им се спие и дека тешко е станувањето посебно во овие зимски денови, ама па обврска си е обврска - треба да се во школо најкасно до 7:50 зошто после ја затвораат таа задната врата од кај што влегуваме а и таман им е да се распакуваат - остават капи, храна, облечат кецела...до сега пробано:

да ги будам порано за да имаат повеќе време да се расонат - не пали, пак заспиваат
да ги разбудам во 7:30 и полу сонливи да ги облакам јас како бебиња - ме замара ова, ми одзема време а и ги искачаат од дома уште нерасонети
да се развикам - стануваат одма и се облекуваат ама јас сум изнервирана и нејќу така да ми почне денот

едино не сум пробала да им стаам саат во соба и да знаат до колку (не знаат да гледаат на саат ама ќе им оставам цртеж) треба да се станати, до колку облечени

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Не може да помине ден без...
28.1.2015 15:11:08   
Палешка РР
И јас со ова се нервирам blue_blue секое утро. Само што ќе викнам - Миа, таа почнува - Не сакаааааааааам во градинка да одаааааааааааам, сакам кај бабаааааааааааа, сакам дома со тебееееееееее.....
И јас почнувам со арно да ја убедувам, па ајде оваа играчка денес ќе ја носиш, ајде чоколадце на учителките ќе им дадеш, ајде попладне ќе одиме на Х место...Не бива, ништо не помага.
Откако со убаво не успева, ја влечкам за нозе од кревет, ја кревам и ја ставам на нокшир, по што следи 10 минути тегнење, лигавење, па бркање низ соба за да ја облечам, па нејќе ова да носи, па нејќе она...Да се бориш како со лав.
На крај максимално изнервирана излегувам со неа в раце, оти не сака да оди и слегувам по скали со 20 кгр. дете в раце, ја ставам в кола, ја вадам, пак в раце, па лигавење в градинка уште 10 минути и одам на работа секој ден задоцнета.
Притисокот секое утро ми е увис, пијам апчиња за намалување и смирување и по 1 час се јавувам кај учителката. Не знам дали да се радувам или да си ја удрам главата од ѕид кога ќе ми каже дека почнала да игра и да се смее само што сум заминала.
user posted image

И така...не ми поминува ден без нервози од сабалје.

Не ти помогнав многу, знам user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 28.1.2015 15:13:00 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Не може да помине ден без...
28.1.2015 16:41:34   
mommy_angels RR
Нема ниту јас да ви помогнам user posted image Првиот дел исто како јас да го пишував
-несакам г*адинааааааааааааааааааааааааааааа,лежи до менее............. и такво ми ти натегање по 15-20 минути,па ајде после молење да седне на нокшир,па молење и бркање да се облече ,па не таа капааа,не тој шаааал,сакам другото палтоооооо.........
Е сега светла точка ми е да сето ова завршува кога ќе излеземе од дома и после е друго дете.Задоволно и среќно си оди во градинка.Затоа јас дури ми ја прави претходната тортура по дома само му се молам на Бога да ми даде трпение да не го натепам ѕверчето дури да тргнеме.
Како и да е и јас влегувам во редот на мајки со висок крвен притисок уште рано наутро user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Не може да помине ден без...
29.1.2015 9:52:57   
Felly RR
... без неколку саати Бумеранг. Така и се разбудуваме user posted image

Ако ептен е успана за во градинка, т.е. не се разбуди сама, и пуштам ТВ (зимово спиеме во дневна) на Бумеранг, ако треба и малку посилно, и сама се разбудува, и плус кога ќе види она што сака да го гледа, се разбудува расположена. Па може да пробате така. Или Блу_Блу, ако женските си спијат во своја соба, без ТВ, може на телефон да им пуштиш песна некоја што ја сакаат, и тоа да ви биде како аларм за станување. Кога ќе заврши песната да стануваат и да се спремаат.

Инаку ние кога имавме такви епизоди „Не сакам во градинка“ јас воопшто не пробувам да се убедувам, ја игнорирам, и и зборувам за друго. Многу побрзо се завршува муабетот, ако ја игнорираш, одколку ако почнеш да се убедуваш.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.1.2015 9:56:07 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Не може да помине ден без...
23.10.2015 23:23:32   
MamaKiki
без цртани, без да испеам 10тина песнички од детски фестивали, без да скока на спалната и да истрга цела постелнина, без да фрли нешто зад креветот ,па да го тргам цел за да извадам најчесто мобилен или далечинското за тв user posted image и без да му го слезам на баба му да го причува саат време user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Не може да помине ден без...
23.10.2015 23:27:53   
lukajana RR
Бркање низ дома ,растурање играчки и играње со кучето user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Не може да помине ден без...
24.10.2015 0:04:01   
marchi
Прво и основно без нервози user posted image без 2-3 испиени кафиња, без викање карање и смеење, без изгазени играчки и без незавршени домашни обврски

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Не може да помине ден без...
24.10.2015 0:09:46   
Snowhite RR
Без да полудам κаκо денесκа κога на неκолκу пати мислам деκа ќе доживеам неρвен сломuser posted image
А темава е за нив, епа ..да напρават нешто за да полудам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 49
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?