|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Не може да помине ден без...
17.11.2013 22:51:14   
Snowhite RR
...плачки пред спиење
Искрено полудувам секоја вечер мора да најде рачка за плачки. Вечерва, мене прво облечи ме, почнав да го облекувам, сам ќе се облечам, ајде сам, јас Јана ја облекувам и кога ја облеков, а тој само горната пижама ја имаше облечено, почна да плачи зошто прво него не сум го облекла

Без што не поминуваат вашите мангупчиња?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Не може да помине ден без...
17.11.2013 23:05:24   
Палешка РР
..... да истури јогурт било каде, на тепих, на ламинат, на плочки, на неа...
Не помнам таков ден да имало user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 7:10:18   
deluxe
...Без да бидам повратена од страна на синкоuser posted image ,а ако евентуално не поврати обавезно ке ме намачка со некое јадењеuser posted image Така веќе си се навикнав флеките и дамките да бидат дел од мојот имиџuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 9:40:45   
Bethany
... без да излеземе во прошетка, без да гледа цртани, без да оди на спиење со некоја од играчките (секој пат различито нешто избира од играчките која ќе носи и ќе стави покрај креветот user posted image )
Тоа ми текнува во моментов, имаме и ние многу ритуали.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 18.11.2013 9:41:11 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 10:23:32   
sandriana RR
Во последно време - без 2-3 оревчиња после вечера, "украдени" со дедо од подрум.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 13:35:16   
stellica
...без да се објасниме зошто мама мора да оди на работа.и за тато исто ама бидејки мора некој да носи пари да и купуваме бонбони еден мора да оди,тоа е татоuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 14:07:39   
princessa
...placki pred spienje, koga ja zemam isto i od gradinka, inaetenje vo stilot "jas go mozam toa sama" (a ne moze se), zakacanje na bratceto koe e bebe i eden kup drugi gluposti koi sto nemaat krajuser posted image

(Одговор на членот stellica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Не може да помине ден без...
18.11.2013 15:33:32   
zzaa
Неможе да помине ден без да падне, не пагаше толку кога продуваше.
Без да излезе 2 до надвор макар на кратка прошетка.
Без да изгледа цртан, да се гушкаме пред спиење и да си кажеме добра нок.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Не може да помине ден без...
19.11.2013 9:07:08   
AneLav RR
Без карање и викање, не прај ова, не се качувај таму, не оди таму, не ја/го тепај сестра/брат ти, без гушкање образи и штипкање за увце, без гледање на омилената песна секое утро на vh1 „ROAR“, без расфрлање играчки по цела дневна, без да пискаат додека ручаме, без да се разбудат пред 8...и.т.н

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Не може да помине ден без...
19.11.2013 14:42:28   
elenak
Бее излегување надвор па макар и на кратко, без Бумба по сто пати на ден, без борба при менување пелени...

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Не може да помине ден без...
19.11.2013 17:01:35   
Felly RR
...без да ги изгледаме „Боб Д Билдер“ и пожарникарот Сем пред легнување.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Не може да помине ден без...
19.11.2013 22:50:05   
mommy_angels RR
Плачки кога ќе си дојде од градинка. Ај што е гладна и нема трпение да и стоплам ручекот,туку и жедна е. Едно шишенце,а може и повеќе бара обавезно. И дури да се најаде и напие,а и мозочето да и го укапира тоа,по дома се плачки,лигавење,,срдење и т н. Таман за добредојде на мама и тато од работа

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Не може да помине ден без...
25.11.2013 21:09:33   
Mihaela 2010
....kafe...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Не може да помине ден без...
25.11.2013 21:11:16   
Mihaela 2010
i bez moljakanje za vo krevet...sekoja vecer ni e ista,ajde stani,ajde da spies,ajde ajde ajde...eve sega pravi nekoi pici na mob na mm i ja molam da stane za vo krevet

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Не може да помине ден без...
25.11.2013 22:02:46   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

....kafe...

Михаела, малку да не се збуни со темава.user posted image Сноу еве за што прашува
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


Без што не поминуваат вашите мангупчиња?



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Не може да помине ден без...
25.12.2013 0:04:17   
Defne90 RR
Без карање викање и молење.Како, М немој да го будиш братчето мало е нека спие,А, немој да фаќаш таму ке се повредиш,М доврши си го јадењето итн.По цел ден едно та исто.А и ќе заборавев без М да седне да пие млеко и да гледа цртани и притоа да го допира увото на некој од нас било јас татко му или дедо му.Без увото некому да му го допира не можеме ни да заспиеме.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Не може да помине ден без...
25.12.2013 0:55:12   
Мамичка85
Defne uzivaj duri se mali i se mazat i jas edvaj go cekam toj moment veke sekoja sekunda slatki maki se toa user posted image posle ke se zalime deka ne gi gledame od sto non stop ke iskacaat user posted image pozz i imaj ubav den utre user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Не може да помине ден без...
25.12.2013 1:19:52   
Defne90 RR
Imas pravo mamicka85 sega barem ni se pred oci i kolku tolku gi kontrolirame nivnite postapki.Se karame sekoj den no navecer koga ke gi stavam da spijat taka slatki kako sto se zaspani zaboravam na site ludorii koi sto mi gi priredile.So lesno neka ti e uste malce i tebe ti ostana pa ke ni pisuvas i ti za ovie slatki maki.Ubav den imaj i ti.pozz i do tebeuser posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Не може да помине ден без...
25.12.2013 22:56:04   
miana
Деновиве како ни пошло,неможе да помине ден без секирацииuser posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Не може да помине ден без...
26.12.2013 8:57:16   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

....kafe...

Михаела, малку да не се збуни со темава.user posted image Сноу еве за што прашува
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


Без што не поминуваат вашите мангупчиња?



hahahah biser sum...ne sum ja docitala...
Ova demek maska tema??za mangupite???user posted image

Denovive kaj nas nemoze da pomine bez utrinski placki..mojava mangupka ne saka da odi vo gradinka bidejki ucitelkata i e na bolovanjeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Не може да помине ден без...
26.12.2013 16:42:48   
Cvekelencule
Jas ne znam so da napisam pobrzo sekoj den e ista pesna se molime se kolime da kazuva za mockajne L .a taa ni daj ni pridaj inaet so da vi kazam ke mi kazi od koga ke zavrzi rabota e vise puknav a ne e mala taman e za kazuvajne 2,5 godini ima i pampersive ne ja sobiraat veke stvarno e golema i sekogas e utop .Aj barem ovde se olesnav pozdrav mamicki

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Не може да помине ден без...
26.12.2013 23:28:01   
amelbebe
ne moze da pomine den bez gledanje vezdeen crtani,vrakanje od gradinka i tv i kompjuterot se vkluceni so crtani filmovi se duri ne si legne.

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Не може да помине ден без...
27.12.2013 1:07:50   
ivoni4ka
lele temava e top za kerka mi
1) A simni se od masickata, ke padnes ( ova edno 100 pati dnevno),
2) ajde A da jades, nemoze toa da go jades, ova e rucekot za tebe,
3) ajde da mockas,( edvaj ke ja sednes, i toa mora da e so goli noze i potpreni nozete na stolce malo)
4) ajde A veke 1 saat sedes na noksirceto, gazeto ti e crveno od sedenje
5) od raganje ne saka da se oblekuva, ama ic i celo vreme se tepame i goneme da se obleceme, bluza, pantaloni, palto, sal i kapa umrev veke od ovauser posted image
6) A ne fakaj kaj ciniite vo kujna ke gi skapes,
7) A ti jadese, e sega e red na mene Ne mozam sega da si igram, SAKAM DA JADAM,
8) A, ako nekoj nepoznat vleze doma NE moras da plakas, nikoj nisto ne ti pravi
9) kerce ajde malku poodi, majka teska si da te nosam vo race po ovaa ugornina. Odgovor: Nekam mamo, mama nose mene
10) Mamo , zemi me mene! ajde sine ti stoj do mama, ama ke prave rucek i ke ti kazuva pesnicki. NEEEEEEEEEEEE MAMO ZEMI ME MENE ( rezultat vo edna raka dete, vo druga brkalka za jadenje)
i ova e sekoj den, a ako sum zaboravila nesto ke dopisam.

_____________________________



(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Не може да помине ден без...
27.12.2013 8:01:49   
Tanjat7880
Mora li sinko tolku da se zbori I prashuva I potprashuva-ZAKJUTI malku,barem malku!
Pocituvaj ja hranata,ne go gmeci lebot,ne udiraj so priborot za jadenje po zabite,ne shlapkaj,sekoj obrok!
I ushte mnogu drugi stvari,sega ne mi teknuva....I pokraj toa shto kontinuirano se zboruvaat nikakov napredok nemauser posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Не може да помине ден без...
27.12.2013 14:21:47   
Мамичка85
Care valjda koga ke porasnat samo user posted image ama pa togas mislam najmnogu ke falat ovie muabeti deka od sto nema da se vrtat po doma ke ni falat bar da gi gusneme pozz i imajte ubav den uste malce i mene me cekaat ovie slatki maki user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?