|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детска козметика
18.3.2009 14:07:37   
vesna_kr
Каква козметика користите за Вашето малечки и што?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детска козметика
18.3.2009 19:37:30   
Norica
Koristam Bubchen i Mustela: gel za tusiranje i sampon od Bubhen. Krema za lice i voda za mienje na liceto od Mustela. Zadovolna sum.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet!!!!

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детска козметика
18.3.2009 23:25:51   
Еца
Бидејќи имавме проблеми со егзема на лицето користевме креми Linola feet и Eucerin(црвената линија), а за бањање масло од истата колекција на Eucerin.Презадоволна сум!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Norica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детска козметика
19.3.2009 9:42:08   
vesna_kr
Норица, Каква е таа вода за миење на лицето?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детска козметика
19.3.2009 18:25:50   
Norica
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna_kr

Норица, Каква е таа вода за миење на лицето?


Pisuva vaka: No-rinse cleansing fluid (Face -Diaper area). Pumpa e i spricnuvam na pamukce i ja brisam...mnogu ubavo mirisa i kozata e meka i ne ja susi.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet!!!!

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детска козметика
13.4.2009 13:20:39   
vesna_kr
Norica kade moze da se najde taa voda?

(Одговор на членот Norica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детска козметика
15.10.2009 10:46:30   
big_mama817
бекутан и нивеа (шампони и млеко)user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vesna_kr)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детска козметика
15.10.2009 10:47:54   
profesorica
ние користиме нивеа купка, шампонче, крема за тело и за лице.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детска козметика
15.10.2009 10:49:57   
nadica
bekutan i eucerin od pocetokot i ne eksperimentirame user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детска козметика
15.10.2009 15:38:35   
mother 29
џонсон лаванда и по нешто на нивеа и мустела

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детска козметика
25.11.2009 12:19:47   
topce
Mustela гел за бањање и Mustela stelatopia  за атопична кожа, и излезе алергија од ХИПП млекото за дохранување. Кожата и е топ user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детска козметика
17.8.2011 17:32:41   
Felly RR
Дали некој користи од овие детскиве парфемчиња или дезодоранси, и од кога почнавте да ги користите. Матеа многу сака да се прска. Почесто го гледа тато кога се спрема,и кога ќе го види дека се прска одма бара и таа. Јас понекогаш само и го доближувам, и демек „ја прснувам“, а тој по малце и ја прска со некој негов дезодоранс.

Се мислам некое шишенце за парфем, да и наполнам со вода, па нека се прска, и нека се радуваuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детска козметика
17.8.2011 17:36:18   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Се мислам некое шишенце за парфем, да и наполнам со вода, па нека се прска, и нека се радуваuser posted image

pametno user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детска козметика
12.9.2011 10:57:46   
sweety girl
До сега имав цела колекција на Корин де фарм,ама ми донесоа колекција Бекутан и толку се заљубив во мирисот на млекото за тело што мислам да ја сменам претходнава, или само да ја користам купката бидејки е од 750 мл, и повеке е исплатлива

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детска козметика
12.9.2011 13:47:12   
kikicka
nie seushte mustela gel za banjane,mustela krem za telo,i kremce za lice i za dupe ako ni zacrveni od mng napnuvanje :Dinaku skapi se ali do sega ova mi e 3 pakuvanje koe sum go kupila otkako e rodena i seushte go koristam

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детска козметика
17.10.2011 11:18:18   
slavicav
Da prasham shto koristite od krema za lice preku zima,gledam od ladnoto i se zacrvenuva okolu usteto?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детска козметика
17.10.2011 11:26:37   
Calypso
Mislam deka ima specijalni kremi za ladnovo vreme, posebno stitat od veter. Pobaraj, ima od Hipp i od Nivea takvi, a drugi ne sum videla.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детска козметика
17.10.2011 13:13:45   
kremco
Moevo dete ne saka nikakva kozmetika,maki macam,me spasuvaat vlazni maramici za lice,ama ima prirodno neosetliva koza i dodusa stalno mieme race i lice so voda 100 pati na den ama ne dava da go mackam so nisto,nema sansi od letovo prekina so losioni za telo i kremi za lice,koristev bubchen i penaten ,super bea i go mackav samo posle banjanje..Neznam dali da go mackam uste,ne saka nemam sila da go fatam ne i ne,ima li nekoj slicen problem?

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детска козметика
17.10.2011 13:58:44   
JovanaJ
Ima za deca od Bubchen za vetrovito i ladno vreme. Sme ja koristele i dobra e. A i obicnata becutan detska ne e losa, posebno za cuvstvitelna kozicka...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детска козметика
17.10.2011 14:05:15   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Mislam deka ima specijalni kremi za ladnovo vreme, posebno stitat od veter. Pobaraj, ima od Hipp i od Nivea takvi, a drugi ne sum videla.


jas ja koristam nivea-ta i lani i godinava i preubava e .toplo preporacuvam

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детска козметика
17.10.2011 14:05:49   
Martins mom
Џонсон бед тајм купката и лосионот за тело. Одлично мирисаат, не ги менувам за ништо на светотuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детска козметика
18.10.2011 12:09:54   
kremco
Konecno go namackav,puknav od smea taman stasavme do liceto jas na brzina so losionot od bubchen morav da mu pominam koga pocna da se brise da se mava po lice,me potseti na lutko od crtaniot od snezana,kako da sum mu napravila losa usluga sto go namackavuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детска козметика
28.11.2011 23:57:54   
mami2
Имате ли искуство со некој препарат за замрсена коса , што може да се употребува на 20 месечно дете?
Секое утро по станување, косата од позади и е заплеткана, па нормално дека мрази кога ја чешлам. Еднаш употребив силиконски капки, ама сакам детски, проверен производ. Ми рекоа за некој прозвод на corine de Farme, го нема по маркетиве и аптекиве во близина, најверојатно во Космо го имало. Порано имаше од производите каталошки што се продаваат ама  сега не сум сретнала.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детска козметика
29.11.2011 8:14:27   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Имате ли искуство со некој препарат за замрсена коса , што може да се употребува на 20 месечно дете?
Секое утро по станување, косата од позади и е заплеткана, па нормално дека мрази кога ја чешлам. Еднаш употребив силиконски капки, ама сакам детски, проверен производ. Ми рекоа за некој прозвод на corine de Farme, го нема по маркетиве и аптекиве во близина, најверојатно во Космо го имало. Порано имаше од производите каталошки што се продаваат ама  сега не сум сретнала.



Ima vo Cosmo vo GTC , Hana Montana se vika svetkav sprej za rascesluvanje.Cprine Di Farme go proizveduva a so ime Hana Montana.Jas go meracev da go kupam za pkolon ama ne slavea rodenden lugeto user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детска козметика
21.10.2012 23:04:39   
Felly RR
За ова сакав и јас да прашам, и кога отварам и ете ти одговор.user posted image И на М исто многу и се заплеткува косата, и не можам да ја дочешлам.
А освен ова спрејчево, каков шампон ми препорачувате, М има виткана коса, и назад делот кога ќе стане од спиење и е нон стоп заплеткан.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?