|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска козметика
21.10.2012 23:17:21   
Kockicka
Koga rabotev kako bebisiterka devojceto sto go cuvav imase mnogu vitkana plava kosa a zgora na se i mnogu suva edinstveno nesto sto ni pomagase bese samponot na bubhen 2vo 1( nekoja princeza rozalina ona si go vikase ima takva slikicka ) i sprejot za rascesluvanje na shauma detski

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детска козметика
22.10.2012 1:08:26   
mami2
На мојава цуцка уште и ја мијам косата со Хип 2 во 1.
А за спреј за расчешлувње пробавме на Dulgon, беше ок.
Сега купив од ДМ, нивни производ и е многу подобар, полесно се расчешлува од претходно. може ќе најдам и поефикасен ама и овој е сосема добар.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детска козметика
23.10.2012 21:25:17   
Maca25
Ние имаме Corine de farma (мислам вака се пишува, ме мрзи да видам), гел за туширање и шампон 2во1, супер е, од едно миење косата и е ептен свежа, а ја миеме на 1 недела. Гелот не и ја суши кожата, дури и јас си го користам. Има и лосион за тело од истата марка, тој е најдобар во целата нивна колекција.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детска козметика
13.1.2013 22:43:09   
Ring
Последната недела приметив дека многу и е сува кожата на лицето на ќерка ми, како набрана и е и повремено и се перута
Купив Мустела крема за лице , ама нема никакво подобрување...и кога ќе ја намачкам пак некако ми изгледа суво ...не сме излегувале многу надвор за да е од ладното , едниствено што мислам дека грешам е што после ручкање и го мијам лицето со топла вода, па си викам топлата вода да не и ја суши кожата user posted image
Е сега ....дали треба да земам некоја помрсна крема и која....мислам дека колд кремите се помрсни , ама дали смеам да ги ставам и по дома, кога не излегуваме надвор , не знам колку е мрсна, дали лесно се впиваат ????

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детска козметика
14.1.2013 8:50:56   
topce
ако сте земале обична мустела, а не стелатопија која е помрсна тогаш треба или почесто да ја мачкате или да смените со еуцерин. не сум сигурна ама може се уште да трае попустот во зегин на еуцерин за бебиња, деца и тој е така помрсен и би требало да помогне.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детска козметика
14.1.2013 13:03:51   
Beatris
Ринг, не фрлај пари за Мустела, земи си Нивеа за студ и ветер, и мачкај ја со неа и кога сте дома, пр. пред спиење, откако ќе стане. Јас ја користам повеќе за дома него надвор во зимскиов период и се покажа одлично

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детска козметика
4.4.2013 8:56:25   
AnnaMolly RR
Девојки, какво средство да земам за расплеткување на коса? На мечево мое му порасна многу долга и сабајле кога ќе стане целата му е стуткана од позади.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детска козметика
4.4.2013 9:14:47   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Девојки, какво средство да земам за расплеткување на коса? На мечево мое му порасна многу долга и сабајле кога ќе стане целата му е стуткана од позади.


Sisanje mu e lekot user posted image
Nie lani go imavme toj problem so kosata na V koga mu potporasna i po preporaka od koleska mu kupiv Becutan samponce i gore dole ne mu bese loso ama ne go resi problemot 100%.
Go resivme so sisanje. Kako kje zatopluva kje se zapotuva i uste poloso kje mu bide.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детска козметика
4.4.2013 9:16:54   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ринг, не фрлај пари за Мустела, земи си Нивеа за студ и ветер, и мачкај ја со неа и кога сте дома, пр. пред спиење, откако ќе стане. Јас ја користам повеќе за дома него надвор во зимскиов период и се покажа одлично


Ti pisav mozebi na druga tema, nema da pogresis so Niveata user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детска козметика
4.4.2013 9:48:10   
AnnaMolly RR
А бе работата е да не го шишам, сакам да му ја пуштам косата подолга. Инаку, го бањам со Хип шампонче, многу му е убава косата, ама секое сабајле се води војна додека се исчешламе.
Значи, средство за отплеткување коса?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детска козметика
4.4.2013 10:27:20   
Calypso
АнаМоли, пробај со шампони против заплеткување на косата. Има такви и детски шампони, пишува на нив detangling. Исто има и спрејови за отплеткување на косата, и Авон и Орифлејм ги имаат во асортиманот, се прскаат на мокра коса после бањање и лесно се расчешлува.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детска козметика
4.4.2013 10:40:20   
Felly RR
И ние го имаме истиот проблем, Бекутан шампон воопшто не ни помагаше, имаме сега Гарниер таков за отплеткување и убав е, ама сепак после спиење пак мора да е заплеткана малку. Може треба и некое спрејче да си купиме за кога се чешламе наутро. - Се ставаат секојдневно, или само после бањање?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 4.4.2013 10:41:59 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детска козметика
4.4.2013 11:08:20   
Mihaela 2010
I jas imav takov problem so M,koristev sampon Sebamed,ama ona i prirosno si ima talasesta kosicka,pa pozadi stalno i se usukucase,se do momentoto koga resiv da ja sisnam malku:))
Sega ne i se pravi taka,ama pa koristime sampon na Hipp,ama od vreme na vreme i go menjam samponot..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детска козметика
4.4.2013 11:11:16   
Calypso
Мислам дека спрејовите се ставаат само на мокра коса, но не сум сигурна, не сум ги користела за да ви кажам точно. Снаа ми порано купуваше за внуките, ама веќе дигна раце од тоа расчешлување, понекогаш само шишање му е лекот.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детска козметика
4.4.2013 13:10:01   
AnnaMolly RR
Си порачав спреј за отплеткување коса од Авон, 179 денари е. Ајде да видиме дали ќе помогне. Ако не, правац на бербер user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детска козметика
4.4.2013 19:52:49   
mami2
За отплеткување коса користев спреј Dulgon, беше ефикасен ама не толку. Сега користиме од ДМ, од нивната козметика спреј за отплеткување, доста подобар е од претходниот. Користиме второ шише, се прска пред секое чешлање, не остава мрсно. Инаку мојава наполни три години, неколку пати бевме на фризер, излезе неисшишана, значи уште има од првата коса на глава, а долга и виткана и е, така да со спрејов супер е, додека не ја исшишам јас дома некој ден барем врвовите зашто тие се најоштетени и се заплеткуваат.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детска козметика
4.4.2013 22:43:41   
acemace
Jas na kerka mi i kupiv Bubchen kids, rozev 2 vo 1 sampon i balzam so aloe vera i izleze deka e najdobro samponce sto sme go kupile do sega, super i e kosata,i se cesla polesno i ima pouba sjaj kosata

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детска козметика
15.4.2013 10:07:22   
Natuska85
Женски а со што ги мачкате по телото вашите деца после бањање?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот acemace)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детска козметика
15.4.2013 11:37:02   
Calypso
Јас со ова го мачкам
user posted image

и онака пред спиење го бањам, таман му доаѓа... а неверојатно мириса на лаванда, алиштата мирисаат дури и наредниот ден. Општо, сега за малиот (ама и за менеuser posted image ) ја користам козметиката на Baby Love и Alverde user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детска козметика
15.4.2013 13:21:40   
dostickage
Jas go mackam so Nivea ama ne sum bas najzadovolna.
Nesto vo posledno vreme mnogu ni se susi kozata, pa planiram da preminam na Eucerin maslenoto sredstvo za kapenje i nekoj losion na Eucerin , dali so Urea 12% ili nesto sl treba da se podrasprasam.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детска козметика
15.4.2013 17:56:07   
Bethany
Hipp mleko za telo. Mnogu mi e ubavo, ubavo vpiva i mnogu ubavo mirisa. Ne deka go mackam posle sekoe banjanje, ama mnogu saka da se macka, e togas bas uziva i samo se smeska user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детска козметика
6.5.2013 16:49:44   
Ring
Me interesira mleko za soncanje....Lani koristevme Becutan, ama ne sum bas zadovolna..
Kerka mi e so bel ten, mnogu e osetliva i sega ovie denovi koga ja iznesuvam nadvor , odma se zacrvenuva na obracinjata i ima sitni tockicki po racinjata od sonceto.
Prasav vo apteka, mi predlozija nekakov sprej na Avene od termalni vodi sto bil mnogu dobar , ama 1500 denara euser posted image user posted image
Kazete mi nesto dobro i kvalitetno i isprobano kaj beli decinja user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детска козметика
7.5.2013 8:45:25   
dostickage
Krema Chicco faktor 50. Naj naj zadvolna na svet. Cini nesto pomalku od 500 denari.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детска козметика
11.6.2013 8:51:54   
Felly RR
Јас па сум задоволна од бекутанот, и тоа 30 фактор користевме лани,а ќерка ми е побааги бела, ич не изгоре.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детска козметика
11.6.2013 10:31:50   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас па сум задоволна од бекутанот, и тоа 30 фактор користевме лани,а ќерка ми е побааги бела, ич не изгоре.


Исто, бекутан фак. 30 е супер. Синчето ми е бело, лани поминавме одлично. И пак ќе земам од бекутанот.

А и инаку користиме бекутан и Хипп. Задоволна сум, некогаш сакам да земам нешто друго само да сменам, ама па после си викам да не експериметирам, кога му одговара остануваме при тоа.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?