|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска козметика
21.10.2013 14:29:33   
mommy_angels RR
ајде ваше мислење,А има кадрава коса и воопшто не дава да ја чешлам,а позади и многу и се заплеткува.Сакам некој балзам за деца,препорака од искусна мама,оти не сите препарати си ја вршат работата

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Детска козметика
16.11.2013 12:33:12   
Mihaela 2010
zenski aj sovet za krema za lice za ova vreme pa i postudeno???kakvi koristite vie?

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Детска козметика
16.11.2013 12:42:44   
sandriana RR
Лани зимата бевме со Мустела, и супер беше - ама, зимава би сакала да сменам од финансиски причини - и така нема да ја истрошам цела user posted image И јас сакам да чујам искуства на темава, ја мислам цела недела, Михаела ме потсети user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Детска козметика
16.11.2013 13:11:37   
Bethany
јас користев Хип, таа што е за ветер и студ, и добра ми беше.
А инаку користам обична Хип, сега за зима пак највероватно ќе ја земам таа другата.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Детска козметика
16.11.2013 14:52:01   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

zenski aj sovet za krema za lice za ova vreme pa i postudeno???kakvi koristite vie?



Ние т.е децата и јас си користиме бекутан обична крема за лице и ни одговара ,не забележувам разлика за лето и зимаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Детска козметика
16.11.2013 14:54:10   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

ајде ваше мислење,А има кадрава коса и воопшто не дава да ја чешлам,а позади и многу и се заплеткува.Сакам некој балзам за деца,препорака од искусна мама,оти не сите препарати си ја вршат работата



Мами имаше од шаума детската колекција спреј што се прска на миена коса за да ја расчешлате полесно.Исто така од шаума има шампончинја детски т.е женски Розеви беа не ми текнува точно за ќерката користевме што во себе содржеа и балсам 2во 1 за полесно расчешлувањеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Детска козметика
4.12.2013 15:00:35   
Mihaela 2010
mi ja pofalija kremata na Babylove,duri mi kupile,pa ke ja probame taa,ako e dobra ke vi ja preporacamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Детска козметика
4.12.2013 19:47:16   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

mi ja pofalija kremata na Babylove,duri mi kupile,pa ke ja probame taa,ako e dobra ke vi ja preporacamuser posted image

хехе, а баш вчера бев во ДМ и ја гледам кремава и се мислам да ја земам за проба или не, и не ја земав, ете наредниот пат тогаш. user posted image Потрошив Хипп и земав Бекутан, ама не ми е бекутанов баш за ладново време, не е наменска за тоа, го мачкам ама се уште му е сува кожа на образите. Со Хипп за ветер и студ беше подруго.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Детска козметика
4.12.2013 20:36:36   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

ајде ваше мислење,А има кадрава коса и воопшто не дава да ја чешлам,а позади и многу и се заплеткува.Сакам некој балзам за деца,препорака од искусна мама,оти не сите препарати си ја вршат работата



Мами имаше од шаума детската колекција спреј што се прска на миена коса за да ја расчешлате полесно.Исто така од шаума има шампончинја детски т.е женски Розеви беа не ми текнува точно за ќерката користевме што во себе содржеа и балсам 2во 1 за полесно расчешлувањеuser posted image

Ние имаме од Гарниер такво 2 во 1, исто и едно со принцези од дизни, и двете се добри, не и се заплеткува толку косата, ама тие мислам дека се за над 3 години. Исто пред некое време го купивме од Авон спрејчето за отплеткување коса, и убаво е и тоа. Успеваме да се исчешламе.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Детска козметика
4.12.2013 22:23:11   
mommy_angels RR
,денес го нарачав и тоа од авон со принцезите,па ќе видиме колку го бива. Абе како можеше косичката да и биде толку кадрава и густа не ми е јасно user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Детска козметика
6.2.2014 17:32:11   
princessa
na dm bebeskata/detskata kozmetika na linijata babylove e mnogu ubava. Jas redovno go koristam za malata mlekoto za telo i kremata za ladno vreme sto e nameneta, zasto obravcinjata ni se susat i raspukuvaat. Inaku od sampon i kupka od raganje pa se do den denes si gi koristam Bubchenuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Детска козметика
6.2.2014 18:41:01   
Mihaela 2010
I jas sum zadovolna od kremata za lice na babylove. ponataka i drugite raboti ke gi isprobam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Детска козметика
3.10.2014 13:32:06   
Melanija RR
Пак е зима user posted image не баш ама ладно е а лицето на М штом е надвор и во градинка му е суво и зацрвенето.
Дерматитот ни е под контрола ,но бидејќи Еуцерион беше ок и смирувачки затоа помислив на нив.Некакви искуства или некој друг предлог само не Бекутан

Eucerin AtopiControl Akut крема за нега на кожа склона на црвенило
Eucerin AtopiControl крема за лице
Eucerin AtopiControl крема за нега

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Детска козметика
3.10.2014 13:42:58   
Mihaela 2010
Melanija jas sum dosta zadovolna od sanosan kremata
Epten ni odgovara eve ovaa

user posted image

Ja ima vo DM

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Детска козметика
10.1.2015 0:05:11   
Ilina87
Девојки, предложете некој шампон за дете. Досега ја користевме купката од еуцерин и за тело и за коса, по малку ставав на косата, но последниве неколку пати косата почна да му биде мрсна веднаш после миење.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Детска козметика
23.10.2015 23:27:52   
MamaKiki
мустела на почеток после менував од тоа што довив на полкони, чоко, хипп, бекутан сега имаме уште малку од бекутан пенливо па ке видам понатаму сакам пак од хипп да земам мене најубаво ми мириса user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?