|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
30.3.2015 23:32:16   
hopeless
3 пати ми има паднато ќерка ми. аПрв пат кога имаше 5 месеци.
Сега скоро пак ми падна од кревет директно на глава. Сега има мала џумка, ама мене душата ми ја извади со ова паѓање.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.4.2015 11:33:00   
marchi
Ne e strasno ako padne, strasnoto pocnuva ako se udri. Mene ne ednas milon pati mi padnalo, sto od dubace sto pri prooduvanje sto pri trcanje.... I na sienje sme odele i ednas na mestoto kaj sto se udri mu potece i mu bese meko. Ne se odi na bolnica za sekoe pagjanje. Vistina deka si saka mnogu vardenje i pazenje no sepak mali decinja se i toa kaj niv e "sostaven del od zivotot".

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.4.2015 15:46:35   
AneLav RR
Не знам на какво паѓање се мисли ама се разбира дека ми паднале децата. Синко поготово колку има паѓано не знам главата како му остана читава. Паѓаше и кога проодуваше, паѓа и сега, а сигурно ќе паѓа и понатаму. Посериозни повреди некои не сме имале освен некоја џумка по некоја модрица и гребаница. Битно е да се внимава да не паднат од некоја поголема висина, по скали на некој оштар предмет и слично ама зато сме ние родители па колку што можеме ќе ја предвидуваме опасноста. Како инаку ќе ни обеле косатаuser posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
20.5.2015 22:09:25   
Melanija RR
Да user posted image на 20 месеци ми се лизна од едната рака при бањање во када.Толку се исплаши и плачеше што едвај и јас се смирив.А отворев уста да кажам јас плачев неможев да престанам и да зборувам.Се беше ок потоа но му беше време за спиење ,и страв повеќе.Леле не поврати но што ако има потрес.

Неможев да го издржам стравот и скоро на полноќ бевме на Итна во Државна.Го виде нема ништо скршено ниту знаци за потрес ,но во текот на ноќта да го будиме од спиење ако плаче и се буди е во ред.Помина ноќта. Јас уште 3-4 дена неможев да се соземам.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 104
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?