|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
20.11.2012 18:07:43   
dragance2006
daj boze ludje bidejki ovaa e bas nad kolenceto na strana zatoa i ve prasav a taa nema sansi da mi kaze iskreno vi kazuvam ne se imame mnogu ona e stara zena koja zivee kako bilo koga bila ona snaa jas ziveam u 21 vek i ne se slagame mnogu ama radi maz mi si molcam nesakam kavgi zatoa i ve zamoliv za pomos blagodam mnogu se nadevam deka e od pampersot


(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
2.12.2012 10:47:56   
zzaa
padna pred eden mesec od dubalceto trcase so nego i padna se utepa od placenje no pomina i go isfrliv dubalceto od upotreba

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
5.1.2013 15:56:54   
ivemace
Уфф мислам..марфиев закон user posted image М на 3месеци ми падна од спална, беше на средина на спалната,а јас во wc, доволни му биле 3-4минути да го вкуси подот user posted image , потоа на год и некој месец исто падна,ама овој пат се закити со две кончиња user posted image . Битно бече јунак и глас непушти кога го шиеа, ама надокнади кога му ги вадеа конците

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
5.1.2013 16:37:15   
temjana
Пред една недела му падна на мм, мислам ја седнал 3 месечно бебеuser posted image и демек ама само кафето да си го земам и нормално се стркала и оп на под. Таа плаче он плаче абе ај неа ја смирив ама таткото и сега кога ќе му текне плаче. Акооо за памет сега да видиш секаде ја мкне со себеuser posted image

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
5.2.2013 14:54:50   
Zoja
leleee Temjana dobro e ste pominale bez neshto strashno
Denes mene lugje zivotot mi se skrati - bebevo mi e mesec ipol i go odtaviv na kraj od spalna (kako i stalno) do prozorot da se suncha i odam vo kujna da srabotam neshto i ja proveruvav na 2 min - samo shto se vrativ slusham plachenje vriskanje shto da vi kazam - nikogash taka ne plachela do sega - znaev odma deka e padnata- odam vo spalna shto kje vidam padnato na stomak i vrishti plache- lele mi ideshe da se samozapalam! Ama ne ochekuvav deka tolku malo se dvizi i se vrti za da padne...zivotot mi se skrati - i samo shto ja krenav odma se smiri i sama si zborev kolku sum glupa i kako sum mozela itn si redev i ja shetav i ne zaplaka pak- cicashe posle toa i si zaspa- posle ja iznesov da se proshetame na vozduh i spieshe u kolichka pa pak cicashe koga se vrativme i si zadremuva i se budi... Vaka ne gledam neshto na glavcheto da ima modrica ili hematomche- valjda e ok se? nema potres ili neshto? shto mislite vie? kje pokaze ako e neshto povredena? kje plache?
fala na odgovorite user posted image
pozdrav

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
2.4.2013 13:12:32   
Malecka23
ufff i mene sabajle zivotot mi se skrati.Bevme stanati so M ja presoblekuvav i aj malku na spalna da polazi jas do nea.Posto vcera okapav na zabar 4h bev premnogu izmorena edvaj zaspav i takva komirana sabajle se razudiv kako sum ja ostavila M na spalna demek ke ja cuvam jas sum zaspalauser posted image user posted image i samo naednas slusnav kako tresna se razbudiv ona na pod padnata.se strcav nakaj nea prvo mi tekna da ja proveram dali place kako se odnesuva ja gledam place srcetot mi se kinese.ja zemav vo race ja setav ona place jas placam lelee.nekako se smiri i vo race mi zaspa.mu se javiv na mm mu vikam vrakaj se od rab mora da ja nosime na lekar spalnata ni e povsoka od standarite ne daj boze potres na mozok.se vrati odma coekov i se javiv na Smokovska otidovme sreka nemase nisto bese se vo red samo malku noseto i e cuknato dr e dobro.i sea eve ja spie a jas ne mozam nikako da se smiram ne mozam da si prostam kako zaspav kako se desi se.znam deka tek sega ke pocnat paganjata i se toa,ama radi moja nesovesnost ufff.mozese mnogu poloso da bide tamu kaj sto padnala e radijatorot ne ni sakam da pomislam..

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
2.4.2013 14:00:27   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

ufff i mene sabajle zivotot mi se skrati.Bevme stanati so M ja presoblekuvav i aj malku na spalna da polazi jas do nea.Posto vcera okapav na zabar 4h bev premnogu izmorena edvaj zaspav i takva komirana sabajle se razudiv kako sum ja ostavila M na spalna demek ke ja cuvam jas sum zaspalauser posted image user posted image i samo naednas slusnav kako tresna se razbudiv ona na pod padnata.se strcav nakaj nea prvo mi tekna da ja proveram dali place kako se odnesuva ja gledam place srcetot mi se kinese.ja zemav vo race ja setav ona place jas placam lelee.nekako se smiri i vo race mi zaspa.mu se javiv na mm mu vikam vrakaj se od rab mora da ja nosime na lekar spalnata ni e povsoka od standarite ne daj boze potres na mozok.se vrati odma coekov i se javiv na Smokovska otidovme sreka nemase nisto bese se vo red samo malku noseto i e cuknato dr e dobro.i sea eve ja spie a jas ne mozam nikako da se smiram ne mozam da si prostam kako zaspav kako se desi se.znam deka tek sega ke pocnat paganjata i se toa,ama radi moja nesovesnost ufff.mozese mnogu poloso da bide tamu kaj sto padnala e radijatorot ne ni sakam da pomislam..




Ufff user posted image strasno e za nas golem stres e,znam kako ti e i F pred nekoj den napravi kaskaderski skok od kauc pod kauc user posted image premre odd placenje.Otidov do kupatilo ,go ostaviv mm da go pocuva F si lezese na kaucot,ama ne lezi toj mirno se prevrtuva saka na lakti da bide ispraven i probuva da turka so nozinjata.Mm se svrtil nakaj komp. nesto da vidi i TREES F pod kauc pocnal da pisti ,se strcav i jas ,dete premira od pistenje,duri kako zdivot da go gubese uffff, jas za vlakno mozev da se onesvestam tolku se preplasiv sto taka strasno placese,go iznesiv v salon,vamu-tamu i preplaka pocna da si se smee kako nisto da ne bilo ama mene zivotot mislam mi se skrati.Ke go ubiev mm ,abe 5 min.mu vikam ne mozis da go pocuvas user posted image kutriot toj si go izvlece podebeliot krajuser posted image
to e to na sekoj mozi da mu se sluci ama zbesnav od lutina hehehehehehehe taka rastat decata ,taka nie stareeme so vakvi stresovi hehehehehehehehe.Neka nema samo posledici ne e nisto,sega se pravi kaskaderi ,ni minutka ne se ostavaat bez nadzor ama ,toa se momenti i nie sme luge ne sme angeli cuvari heheheheheehehe
ne se plasi stom dokt.ja pregledal nema nisto,stom si e vesela ,srekna ,ne se plasi nedaj boze da si ima maka ke setis ke place ,povrakanje pospanost (simptomi za potres) Dont Worry !! user posted image Pozzzzz user posted image za M

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
4.4.2013 22:57:35   
dragance2006
zdravo mamicki gi citam vasite poraki i mi se place uste povekje deneska izlegov so maz mi da go prosetame sinceto.Mojot sin ima 5 ipol meseci i kako odevme po skali so kolickata taa se prevrte i mojot sin izleta so nea(kako nekooj gjavol da odese so nas)(ma da neveruvam vo takvi raboti)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i udri so glavickata na skalite veruvajte ke sse ubiev i sega sum potresena vednas go odnesov vo bolnica tamu go gledaa bevme celi 3 casa cekavme da vidime dali ke povrati a toj naprotiv se smeese se vrtese kako i sekoj den sega uste srceto mi se kine strav mi e da ne ima potres na mozok inaku malku mu e nadueno celceto kade sto udri ma da mislam deka izreagirav vo sekund inaku mozelo i poloso nedaj boze ve molam za nekoj sovet celata sum uste vo stres

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
5.4.2013 9:57:51   
Malecka23
ne se sekiraj nadgleduvaj go 7dena vidi dali ke bide vesel,dali ke bide omalaksen pospan dali ke povraka znaci znaci sto se nevoobicajni za vas mene Smokovska mi rece da i davam baby vit za da se namali stresot radi neli bvitaminite taka da ako sakas zemi od toa nema steta.ne se sekiraj stom si e vesel nema gajle bebinjata se kako guma hihiihihhi oni nemaat gajle ama za nas e pregolem stresot.pripazuvajte drug pat obavezno vo kolicka vrzan kako i da e taka rasnat decata.hihi jas tek sea go kazuvam ova a kako mi bese vo vtornikot ama se pominuva bitno e da se dobri

(Одговор на членот dragance2006)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
5.4.2013 10:20:24   
masa
Знам дека е стресно и нас ни има паднато од спална два пати,не се сеќавам колкава беше,ама првиот пат 3-4-5месеци да беше и баш испаничивме,ама паднала на меше и ништо не беше.Се јавив на докторката ми рече не е страшно дека малите деца се "гумени" тешко се повредуваат и дека коските не им се сеуште доволно цврсти и скоро е невозможно да се скрши нешто.Сега главчето е осетливо нели,ама и за тоа немам слушнато за бебе со потрес на мозок,а мислам дека скоро секое детенце има паднато или удрено главче.Штом веднаш немало ништо нема ни да има,во болница сигирно повеќе знаат и имаат повеќе искуство од вас и штом констатирале дека е добар мислам дена нема потреба да се грижиш.Мислам дека можеби повеќе сте исплашени,па не ќе биде лошо да ви забаат од уплав.Не дека нешто верувам и јас,ама имам лични примери дека помагаат тие баби,можеби со енергијата што ја испраќаат незнам како,ама мислам нема да изгубите ако пробате.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 8:47:50   
Malecka23
Zavcera imavme filmsko paganje od spalna so glavceto nadole no sreka vo posleden moment ja fativ za nodzeto i ko na crtanite ja vlecev nagore.samo malku go udrila celceto i tolku.Placese 1min i go dadov ripceto-najdobroto drugarce sto spie so nea i odma prestana

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 8:51:24   
rina13
Прв пат ми падна од креветче на 9месеци дирекно на глава.Среќа не и беше ништо ама моравме ново повисоко креветче да купиме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 9:02:32   
AnnaMolly RR
Првпат асално падна на една година, се удри го ќош на радијатор со чело ама со маргарин се намачкавме и беше како нов

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 9:10:35   
niki
a dali ima bebe sto nikogas ne padnalo?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 9:14:36   
Slagjana
Не верувам дека има бебе што не паднало. Нас прв пат ни се стркала од спалната на 5 и пол месеци. За среќа само со плачење поминавме. А кога проодуваше не ни броев колку пати падна. 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 9:17:59   
mama_06
Да, така ми кажа една супер мајка која дури и заборава да дише од што е предадена на керката.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 9:48:33   
bucko mal
seushte nema padnato no dva pati go imam fateno vo pagjanje od krevet,vo posleden moment.toa bilo sekunda samo sto se svrtev da zemam neshto.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.6.2013 10:31:35   
richiegirl
ah mi ima padnato od krevetceto stoejki se drzi za ogradickata I se klacka I koa naednas op se otkaci ogradickata I taa na zemja ,strasno bese navistina

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
15.10.2013 10:21:55   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sasha24

Majki! Koe e vasheto iskustvo so paganjeto na dechinjata?
Dali gi nosevte na lekar?




_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот richiegirl)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
15.10.2013 10:27:36   
Felly RR
Саша, она што е битно е да гледаш дали одма по паѓањето ќе заспие, или ќе повраќа. Ако не се случило ова, и детето е весело и нормално си игра, најверојатно е се во ред.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
15.10.2013 10:32:00   
sandriana RR
Само да надополнам, ако си во можност, не дозволувај бебето веднаш за заспие, за да може да го следиш извесен период -барем 2 часа. И на следното заспивање, не го оставај да се успие повеќе од вообичаеното време.
Верувам дека не е ништо страшно, стравот на родителот секогаш е поголем.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
30.10.2013 11:04:55   
lekokrila
eeeh majki vasive bebinja pagjale kako pogolemki ...moeto imase samo 2 nedeli imav uzasni rani i bolki vo gradite koga ja doev se odmocuvav neznam kako mozese da mi se sluci nema nikogas da go zaboravam toj moment...dojde patronaznata sestra da mi pomogne da go nadojam sreka so ona beshe tuka vo momentot koga od bolka se zgrciv cela i ja ispustiv od race sestrata odma sripa i ja fati...posle toa placev 1 saat i si zamisluvav so ke se slucese ako ne beshe sestrata tuka user posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
22.11.2014 22:35:06   
vezilka RR
Некни Јосиф се сефтоса со првото паѓање. Се преврти од транспортерот. Почна веќе да праи акробации и треба постојано да биде врзан и во транспортерот и во релаксаторот. Е арно ама не беш и се преврти од него долу. Среќа транспортерот беше долу на подот па не му дојде високо. И не плаќеше многу. А и јас бев прибрана. Хихи се сеќавам кога Никола за прв пат ми падна, некаде на оваа возраст. Ми се преврте од спална. Лелее со сати н можев да се смирам. кога си дојде мажле од работа и ми ја виде фацата, се извади од памет, а имаше поминато веќе неколку саати од настанот.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
23.11.2014 21:15:09   
Ki4iko
Моето синче на 2 години лошо падна,имаше џумка 2 месеци ,се преплашивме и тоа колку плачеше,но немаше ништо страшно,но има лузна на челото од тогаш,незаприметлива,маливе се појаки одколку што мислиме user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
24.1.2015 22:31:19   
lukajana RR
Ние денес направивме сефте за паѓање.Сабајле ја седнавме Ј во ќош на гарнитурата јас варев кафе во кујна а мм седеше до неа и станал нешто да земе и и ставил перница ,јас таман го оставив кафето и ја гледам паѓа ама среќа перниците на гарнитурата ми се големи и дебели,поголеми се од неа,а она се фатила за перницата за да стане и летнала сосе неа.Среќа не ја пушти перницата и падна на неа па никаде не се удри само се исплаши и почна да плаче па по неа почна и Л да плаче одвај ги смиривме.Му викам на мм двајцата бевме тука ама секунда да ја оставиш ке направи некоја беља,толкав живец е среќа не се удри битно убаво не стресе рано сабајлечки

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?