|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.4.2012 16:20:24   
Beatris
Ништо не им е, човек да се чуди колку се еластични, амортизерчиња најслатки user posted image  И мене А ми има паднато два пати од кревет, ама некако лесно паѓа фала богу, не се слуша скоро ни звук, како мачка на раце се дочекува или евентуално на газе.

Ама еднаш како ќе ми паднеше од комодата за пресоблакање ќе беше интересно, за нозе сум ја фатила у секунда, висеше надоле со главата...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
20.4.2012 9:21:37   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Zdravo devojki, Srna denes polni 9 meseci, utrovo ni padna od spalna drugo nisto novouser posted image


libra nisto ne i e  i Mila padna od petosedot bas na lazaara i blagovec ja spremav za imenden kaj tatkomi i taa vo megu vreme mi povrna i hulohopkickite gi iskaska i da i gi smenam drugi da i oblecam se zavrtev da zemam drugi i samo slusam nesto BUMMMM  i pocna da plaka otidov ja zemav i vednas prestana sreka ne i bese nisto,kolku li samo ke pagaat eheeeeeee a na mm ne smeam da kazam oti ke bamba koj ke go slusa



_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:07:56   
Annet
se plasev dali ke pisam nekogas na ovaa tema,se potsvesno mislev lele ako mi padne,i eve dva dena po red paga,vcera spiese na spalna se vrtela a ja zirkam na 5 minutki,i padnala arno ama kleknala na kolenici a so ednoto race se drzese za krevetceto,bukvalno visese ama ne placese ,ama utrovo,dodeka se zavrtev padna od trosedot salto napravi i na grb i glava,na sto udri prvo neznam,ama se iznaplaka,po 1 cas zaspa ama ne sakase ni mleko,mozno li e da ima potres??????????? leleeee ne povrakase vesela bese samo nesakase mleko da pie,nema dzumka na glavata nisto nema..leeee ako pocne da mi menuva faci denes pravo na lekar

< Поракaта ја уредил Annet -- 10.5.2012 10:09:30 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:17:26   
arh_diz
Annet sledi ja vo narednive 24 casa ke vidis kako ke vidis kako ke reagira.Na lekar ako ja odneses ke moraat eho na glava da i napravat , bar tuka taka pravat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:27:02   
Annet
da da ke ja sledam arh_diz RR,znaci ako ima potres treba da povraka i da spie,mene mi e cudno sto zaspa mnogu brzo i ne piese mleko,ova ne se slucilo,a predhodniot 1 saat od koga padna,bese vesela? ok fala mnogu.
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Annet sledi ja vo narednive 24 casa ke vidis kako ke vidis kako ke reagira.Na lekar ako ja odneses ke moraat eho na glava da i napravat , bar tuka taka pravat


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:30:25   
rina13
ako nekoj e ekspert za pagjanje toa e moeto dete od krevetce mi ima padnato 4 pati pa morvme da kupime 3to krevetce najvisoko so ultra tenok dusek za da ne se prevrtuva od nego,obozava da trca po trosed I ako se obides da ja simnes se dzitka ne gleda nakade, sama ako se kaci I se pravis deka ne ja gledas znae da se simne.Do sega fala bogu ne bidnalo nisto poseriozno a se nadevam I nema.Nego zborot mi bese anet ako ne povrakja I si se odnesuva najnormalno mislam deka nemas prostor za grizi.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:36:16   
dostickage
Anet, kje vnimavas samo da ne povrakja , da ne dobiva ne daj boze nesvestici i sl.
Toa sto zaspala , najverojatno zaspala od sto se umorila od placenje.
Ako si jade ako si e vesela, ne bi trebalo da ima nisto. Sepak sledi ja. 

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
10.5.2012 10:50:04   
Pepelaska *
Анет не се плаши, следи ја , ако е многууу поспана мислам да ја однесеш нека ја видат.Мене прв пат кога ми падна , ми рекоа да му давам витамин ц , да не трча многу и да не го вадам на сонце многу.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
15.5.2012 19:09:03   
bocence
мене малиот(4,5)год. ми падна т.е сам падна се лизна имаше вода истурено малку на терасата и падна директно на челото малку му се расцепи како да кажам му се направи цепнатинка го однесовме кај матичниот му гто залепи расцепеното со едно како селотејпче рече дека не било длабоко му даде антибиотик и сега е добар ама во тој момент беше страшно за гледање цело лице му беше во крвuser posted image добро е што јас не испаничив,мм не беше дома после тоа си дојде а свеки од паника не знаеше што да направи.Добро е што малку беше многу пазење треба на нашите сонциња

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
15.5.2012 19:42:24   
libra.n
I Srna mnogu cesto paga, se kacuva na krevetce i se frla- nema strav detevo. Pred nekoe vreme pocnav da ja stavam da spie vo kosot za igranje sto i e, barem ima visoki stranici i ne moze da se frli. Vo poslednive dva dena tri pati ima padnato na glava i vristi vo isto vreme i si pleska so racinjata za "bravooo" user posted image ... Abe da ne znaes dali da places ili da se smees...
Moze ke izbegam malku od temava (premestete go postov ako ne e za tuka): posto nie sega sme vo fazon- prooduvanje, ja prasuvav bas edna prijatelka dali i paga deteto...i mi vika- eve godina i 4 meseci ima i ni ednas mi nema padnato oti nie mnogu go cuvame??? Demek sekogas bila predpazliva da ne i padne deteto ama zatoa pak toa dete uste ne e proodeno. Ne znam dali e pravilno da se treseme nad decata i da ne gi ostavame da pagaat ama od druga strana stvarno ne mozes da go docuvas. Kako sto veli Viktori "kamikazi-odaci"se ova decavauser posted image Samo Gospod da gi cuva

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
16.5.2012 14:16:28   
Beatris
Либра треба да си паѓаат, јас секогаш ја оставав А да паѓа, фала богу се научи на кои места треба да пази, плус и на ортопед ми кажаа за случај на дете непроодено до 2 години, дури мислеле да го носат да невролог, кога тоа сирото никогаш не го оставиле да падне и му се всадил таков страв што никако не се ослободувал да се пушти самостојно. Го сопнале два -три пати детево во ординација, му поминал стравот и почнало нормално да си оди...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
16.5.2012 14:58:16   
nadica
vcera N padna mnogu jako ama ne se povredi tolku mnogu
se kaci najgore na foteljata i dodeka da ja vidam taa so noseto na zemja a foteljata vrz nez srceto mi zastana dodeka ja krenam i da vidam deka ne e nisto strasno
imame samo grebnatinka i modro nose ama ke pomine

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.5.2012 9:44:25   
blond
Вчера Ј паднал од количката. Изгребано му е носето и муцето. Што е најтрагично, свекрва ми ништо не им кажа додека бев на работа, дури кога си дојдов го видов, прво помислив дека е алергија, зошто гребаниците беа црвени точки. И кога ја прашав од што му е тоа, тогаш ми кажа. Се прашувам дали и претходно паѓал, а таа не ми кажала (ако нема видливи последици по детето user posted image ). И кажав нареден пат кога ќе падне, дали од кревет или било како, да ми каже веднаш, за да ако не дај Боже има некоја скршеница, потрес на мозокот или било што друго, да и кажам како да ги препознае.
Срце ме заболе кога го видов таков целиот изгребан user posted image user posted image user posted image душичка. И не ја прашав како успеал да и падне од количката user posted image јас сфаќам дека треба секунда да се случи сето тоа, ама од количка каде што можела да го врзе? user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
24.5.2012 13:14:28   
SkCura77
Ми падна од креветот во спална, доле на паркет, ем е ниско (помалку од 50 см е креветот висок) ем со главата падна директно на моите меки, дебели папучки. Првпат вака да ми падне од кревет, за малку не го дофатив за ракавот, ќе пукнев од мака. Мислам дека срцето престана да ми тропа кога ми се лизна од раката. Не плачеше многу, јас рикав за него повеќе. Имаше малку црвенко на главата каде што падна и толку. 9,5 месеци го чував да не падне, се чудев како на други мајки им паѓаат децата во нивно присуство и ете и јас видов дека стварно секунда требало!!! user posted image Нека ни се живи и здрави, а маж ми што нон-стоп ме кара дека ги оставам папучите до кревет конечно рече дека да не биле папучите, ќе ја акнел главата директно на паркет (не дај Боже никому!)

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
24.5.2012 15:33:41   
AnnaMolly RR
Ск Цура, ќе има уште многууу паѓања! Ама првиот пат е најстресно за мајката. Мене ниеднаш ми нема паднато Филип од кревет, а до 1 година не паѓаше ич. И јас си викав дека нема да дозволам никогаш да падне. Аха, да, сигурно!user posted image
Е, таму некаде околу првиот роденден еднаш падна од скали и си го гризна јазикот, му течеше крв. После неколку дена падна од истите скали и си го одра носот баш за роденденот.
Пред некој ден на свекрва ми и паднал во двор и беше како во војна да бил, цел изгребан и крвав... Ама еве тоа беше во неделата, сега е супер, само малку има останато од раната.

Ќе се навикнеш и ќе паѓа уште безброј пати, колку гребаници и модрици ќе видиме додека не пораснат... user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
24.5.2012 16:01:47   
mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Вчера Ј паднал од количката. Изгребано му е носето и муцето. Што е најтрагично, свекрва ми ништо не им кажа додека бев на работа, дури кога си дојдов го видов, прво помислив дека е алергија, зошто гребаниците беа црвени точки. И кога ја прашав од што му е тоа, тогаш ми кажа. Се прашувам дали и претходно паѓал, а таа не ми кажала (ако нема видливи последици по детето user posted image ). И кажав нареден пат кога ќе падне, дали од кревет или било како, да ми каже веднаш, за да ако не дај Боже има некоја скршеница, потрес на мозокот или било што друго, да и кажам како да ги препознае.
Срце ме заболе кога го видов таков целиот изгребан user posted image user posted image user posted image душичка. И не ја прашав како успеал да и падне од количката user posted image јас сфаќам дека треба секунда да се случи сето тоа, ама од количка каде што можела да го врзе? user posted image user posted image user posted image user posted image


eh blond vrzan od kolicka padna naseto kumce i toa pred ocite na kumot i kumata ,isto i edna prijatelka kaza deka padnalo bebceto od kolicka vrzano

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 9:44:58   
Ljubovce
Epa eve i toa ne snajde,mi padna od spalna,neznam kako uspeal tolku da se izvrti,spieve i dvajcata i me razbudi jak udar,koga vrisna da place,celiot pocrvene edvaj go smiriv,i nemozam da se pomiram deka ne go osetiv...nekoj da mi kaze koi se simptomite za posledici od udar.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 9:51:51   
Beatris
Љубовче, следи го, види да не повраќа и не е лошо да не го оставаш да заспие

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 9:57:23   
Ljubovce
Fala Beatris...mnogu e kenkav nemozam da go smiram se isplasi epten,a mu se spie mnogu ama nema da go legnam.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 10:21:00   
Mihaela 2010
Nie zavcera se spremame za kaj moite,i jas so tasna vo raka i kapceto na M i za race ideme nakaj kola...i neznam kako se sopna,bas na bekatonkite koga trusna ,cela se ispruzi ,i plesna so racinjata,lele koga pocna da rika.gledam krv...ona kako so padnala izgleda se griznala na nepceto i se raskrvavilo,vikam srekja ne e nekoe zapce...ja ispanicena frliv i tasna i kapce,i ova moe dete namesto da place od sto ja boli,pocna da rika,tasnataaaaa,kapcetoooooouser posted image ,lele ni da se smees ni da places

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 10:27:28   
libra.n
lele Mihaela me iznasmea user posted image a mojava pa koga ke padne vristi i pleska so racinjata za bravooo...deka nie taka i pravime bravo koa ke pade za da ne se plasi demek nisto ne e. Vcera mi padna mene po ne znam koj pat, pravo na faca, pocna da i tece krv, izgleda se potkasala, i otece gornoto uste, vristese i eden cas posle se tazese, lipase...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 15:48:39   
AnnaMolly RR
Леле, вчера како ми паднал Филип! Ајде мм гледаше фудбал, викам сама ќе го истуширам набрзинка во туш кабина (а срамота да признаам, повеќе од една година го немам бањато Филип, тоа е на мм обврска). Си викам вчера да го оставам на раат да си гледа фудбал, па можам јас!
И супер се си се истушиеравме, го облеков во бањарчето и му послав пешкир на плочките за да не се лизне кога ќе излезе од туш кабината. Го извадив, го ставив на пешкирот и викам стој тука мама да ја исклучи водата. А тој тргна по една играчка шрафцигер што се пикнала позади врата и вика „алатот да го земам“ и само слушам БАМ! Се лизнал од пешкирот и право наназад паѓање, главата ја скрши од плочките. И прво 4-5 секунди ќути со ококорени очи и кога сфати што направи кога фати да вреска!!! Ама за 5 минути се смири и се надевам дека не е ништо сериозно, супер си беше после тоа како ништо да не било. Ама многу ми беше жал.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
19.6.2012 22:22:42   
Felly RR
Леле Анамоли, М така колку има паѓано. И тоа на паркет. Јас сум го бришела, и таа ќе се заслизга, и ќе се спружи. Сега дури има фобија, ако види малку водено на паркетот, не сака да поминува, бара да ја фатам за рака.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
20.6.2012 9:41:15   
AnnaMolly RR
Леле вчера детево ме утепа од смеење!
Му викам ајде да одиме да се тушираме, па ќе пиеме млеко и да спиеме.
А тој: А ќе се лизнам пак?
Човек да не знае дали да се смее или да плаче!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе?
11.7.2012 1:46:39   
Nadezna
лелле колку паѓаѓе сирото, е го ништо не му фали .
4Ма не с замарајте, тие сe еластични

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?