|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 12:02:13   
AnnaMolly RR
Леле, ќе видиме. Не се чувствувам спремна за второ дете, ама ако е на пат,
ќе имам време 9 месеци да се спремам! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 13:05:26   
Olivia
Lele AnnaMolly aj pa i ti super ke ti dojde uste edna prinova, na Filipce mu treba bratce ili sestricka i uste poubavo dve bebcinja koga ke rastat zaedno, ajde te cekame so testot vo ponedelnik, good luckuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 13:10:27   
mama26
ajde anna molly cekame i nie iznenaduvanje do ponedelnik..poubavo vaka koga se pomala razlika bas super user posted image

a za spremna nikogas nemozes da si dodeka ne se porodis user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 13:52:32   
kremco
Ej i jas sum bremena,da se pofalam..user posted image ama prokrvarev,sega cekam da vidaM sto ke bide.. Ako bide moite nepolni 3 god ke bidat razlika..

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 16:45:30   
Maca25
Леле ќе имаме 2 нови бебенца на РР!! Ајде нека ви е со среќа АнаМоли и кремчо!!!
Ана Моли зошто чекаш до понеделник? Прај одма тест!!! user posted image Ептен ми израдува!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.5.2011 16:52:11   
arh_diz
Nito strasno Annamolly ke si izrasnat so Filip zaedno ajde pravi test user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 10:46:13   
AnnaMolly RR
Попладне ќе купам тест. Само да го направам ли денес? Мислам дека можеше во кое било време од деноноќието. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 11:07:29   
mama26
mozes u sekoe vreme anamolly dve crtki se dve nema krienje user posted image ajde cekame i nie user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 12:03:58   
Martins mom
Ајде Анамоли, ние нестрпливо чекамеuser posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image
Баш ќе не охрабриш нас другите што сме со по едно дете да си родиме уште едно...или пак две. Ајде повлечи ногаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 15:25:57   
AnnaMolly RR
Ништо, женски. Пред да стигнам да купам тест добив пред 20 минути.
Искрено, иако не планиравме толку рано да имаме второ дете, малку се разочарав што добив.
Ќе почека уште малку Филип за братче или сестриче user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 15:34:27   
Viktori
Слушај, кога веќе го изеде стресот, ајде на работа. Да не се џабе постовиве user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 15:49:06   
Maca25
Стварно, ајде да не бидат за џабе постовите. Чим смирено го прифати фактот дека може си бремена, ти си спремна за второ дете user posted image . Ајде женска user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.5.2011 15:58:09   
AnnaMolly RR
Што е до мене, сакам. Ама може да ја изгубам работата, нема мене во приватна фирма секоја година да ме пуштаат на породилно user posted image
За едно 5-6 месеци може да почнеме да работиме на случајот.
Добро е, претходно сакав минимум 3 години да се разлика, ама сега се премислив user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
9.5.2011 8:21:40   
mama26
hmm sumliva rabota ke da e ova,,vikas redoven ciklus do sega si imala..abe vie sigurno pravite nesto ama aj za nekoj mesec ke pocekame user posted image




_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
13.5.2011 1:04:48   
Elena Eni
Zenski ne chekajte mnogu,nikogash ne izleguva kako shto sakame. Jas so kerka mi od ednash se fati, a koga planirav pred 1 godina i 6 meseci za vtoro dete ne se fati 1 god i 3 meseci, pa potoa ostanav bremena i vo 7-ma nedela dobiv spontan, pa sega treba da chekam da pominat nekolku meseci i dodeka bide ke pominat 3 godini od mojata odluka za vtoro dete. Znachi, nema koga ke planirame, tuku ako sakame- da se fatime za rabota, pa Gospod ke planira koga da se fatii i koga da se rodi!
Ajde site na bebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
15.5.2011 19:11:57   
mami mami
Vremeto za vtoro dete zavisi od toa kolku go posakuvaat toa dvajcata partneri.Ako toa i dvajcata go sakaat treba da se obidat za vtoro dete.Toa mislam ne zavisi nitu od finansiite nitu od stambenata situacija.Ako dvajcata toa go sakaat i imat podrska eden so drug, ljubov i razbiranje ce gi nadminat site precki zaedno a decata ce im rastat srecni i vo srecno semejstvo.Jas barem taka mislam ...togas GOSPOD pomaga.Veruvajte obiduvajte se ako sakate oti posle mozebi nema da mozete .
Eve i jas se obiduvam....sin mi ima 8 godini i mislam deka e preterav mislejci deka ne e vreme i si go ostaviv sim mi da raste bez bratce ili sestrice. No zdravje , mislam deka sega kolku tolku ce go popravam toa iako e malku kasno ako dade GOSPOD da ostanam bremena po vtor pat.user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
15.5.2011 20:58:58   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami mami

Vremeto za vtoro dete zavisi od toa kolku go posakuvaat toa dvajcata partneri.Ako toa i dvajcata go sakaat treba da se obidat za vtoro dete.Toa mislam ne zavisi nitu od finansiite nitu od stambenata situacija.Ako dvajcata toa go sakaat i imat podrska eden so drug, ljubov i razbiranje ce gi nadminat site precki zaedno a decata ce im rastat srecni i vo srecno semejstvo.Jas barem taka mislam ...togas GOSPOD pomaga.



Уф, дај Боже да беше така, да не беа битни финансиите, досега гарант ќе имав второ дете на патuser posted image Се сакаме, си даваме подршка, ама за жал не е доволноuser posted image Јас сум невработена и со платата на мм, одвај преживуваме, не живееме, туку преживувамеuser posted image Освен љубов и други работи треба да им пружиме на децата. Штом се вработам, си ветивме дека ќе му поклониме на Мартин братче или сестричкаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mami mami)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
15.5.2011 21:09:10   
Maca25
И јас мислам исто како мартин`с мам. Иако се сакаме, дечари сме големи, се топиме на секое бебенце кое ќе го видиме по улица, не се решаваме за второ дете. јас сум невработена, мм почнува нов бизнис ( мом. е и он невработен), стан наш немаме...така да второто детенце ќе почека некои подобри времиња. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
15.5.2011 22:28:31   
skorpijana
a koga e vreme za treto?user posted image user posted image user posted image
za da se ima poveke deca pred se treba uslovi za nivniot rast i razvoj ne e dovolna samo ljubovta ne se hranat i ne se oblekuvaat samo so ljubov pa koj ne saka deca
no koga ke se zafane ne treba da se abortira eve jas ne sakav vtoro pa dobiv i edno gratisuser posted image user posted image pa moravme da gradime kuka za da imame mesto za niv.Inaku i dvajcata sme vraboteni pa se snaogame i plus zemame za treto dete sega za sega e dobro

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
16.5.2011 21:09:23   
mami mami
Pa kako sto e situacijava so vrabotuvanjeto i besparicata skoro site treba da ostaneme so edno dete ili niedno.Zatoa ne se soglasuvam deka finansiite se presudni no ne velam deka i ne se potrebni . Velam deka ako ima za edno ce ima i za drugo....a i ce se trudime da najdeme rabota , a mozda kako sto sekogas se slucuva so nov zivot doma i nova sreca doaga,....vrabotuvanje ili druga poddrska od  bliskite. Mislam ako ima barem osnovni uslovi za zivot, a ako nema togas i edno e premnogu ako ne mozeme nisto da mu pruzime. Sepak da vi se ispolnat zelbite i planovite sto si gi posakuvate.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
17.5.2011 0:15:39   
mamicki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami mami

Eve i jas se obiduvam....sin mi ima 8 godini i mislam deka e preterav mislejci deka ne e vreme i si go ostaviv sim mi da raste bez bratce ili sestrice. No zdravje , mislam deka sega kolku tolku ce go popravam toa iako e malku kasno ako dade GOSPOD da ostanam bremena po vtor pat.user posted image



Rabotete na slucajot mami mami, i ic da ne se sekiras. Mojot sin ima 15, pa eve duri sega sum user posted image  so vtoro user posted image . Sosema spontano i prirodno zatrudnev, bez nikakva lekarska intervencija od kakov bilo vid, kako e Gospod, nikoj ne euser posted image

(Одговор на членот mami mami)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
19.5.2011 20:17:52   
mami mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


Rabotete na slucajot mami mami, i ic da ne se sekiras. Mojot sin ima 15, pa eve duri sega sum  so vtoro . Sosema spontano i prirodno zatrudnev, bez nikakva lekarska intervencija od kakov bilo vid, kako e Gospod, nikoj ne e



Bas mi e milo...Da si imas lesna bremenost i so lesno da si se porodis

Velis spontano bez lekarstva...a kolku vreme pomina otkako pocna da se obiduvas za vtoro dete i koga ostana?user posted image

< Поракaта ја уредил Olivia -- 19.5.2011 21:11:01 >

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
23.5.2011 20:57:47   
mami mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami mami

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


Rabotete na slucajot mami mami, i ic da ne se sekiras. Mojot sin ima 15, pa eve duri sega sum  so vtoro . Sosema spontano i prirodno zatrudnev, bez nikakva lekarska intervencija od kakov bilo vid, kako e Gospod, nikoj ne e



Bas mi e milo...Da si imas lesna bremenost i so lesno da si se porodis

Velis spontano bez lekarstva...a kolku vreme pomina otkako pocna da se obiduvas za vtoro dete i koga ostana?user posted image


(Одговор на членот mami mami)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
23.5.2011 21:20:22   
mami mami



ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


Rabotete na slucajot mami mami, i ic da ne se sekiras. Mojot sin ima 15, pa eve duri sega sum  so vtoro . Sosema spontano i prirodno zatrudnev, bez nikakva lekarska intervencija od kakov bilo vid, kako e Gospod, nikoj ne e



Bas mi e milo...Da si imas lesna bremenost i so lesno da si se porodis

Velis spontano bez lekarstva...a kolku vreme pomina otkako pocna da se obiduvas za vtoro dete i koga ostana?user posted image




(Одговор на членот mami mami)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
23.5.2011 21:23:58   
mami mami

user posted image

(Одговор на членот mami mami)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?