|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
12.3.2011 23:28:53   
veckasr
zagrizena ne e nisto strasno toalaparo skopijata i jas imam praveno no vo gak ne vo sistina


(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Хистероскопија
12.3.2011 23:52:04   
ole2004
Zagrizena26 jas pravev laparoskopija i histeroskopija vo Sistina,no kaj dr.Adanoska Klisarska pred nesto poveke od 2godini i sum zadovolna od dr.i od klinikata.Jas bev mnogu opustena,voopsto ne razmisluvav na intervencijata,tuku na toa kolku sakamuser posted image .Kaj mene intervencijata traese kratko,nemav nikakov problem so anestezijata,ostanav 1den vo bolnica,a bidejki bese vikend veke vo ponedelnikot bev na rabota.Samo pozitivni misli i ti posakuvam da si pomines lesno kako mene.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Хистероскопија
12.3.2011 23:58:37   
zagrizena26
Fala ti mnogu Ole mnogu mi e milo sto se zavrsilo kako treba.Jas sum premnogu isplasena iako sakam da se opustam ama psihata vo mene e posilna od se,ali sum resena za bebce se da napravam i mislam vrede da se proba.Se vidov i so dr i rece samo laparoskopija zasto na snimkite od HSG ubavo ne se gleda proodnosta na kanalite pa da se proveri so laparoskopija.A kakvi pripremi sledat pred operacija i posle nea.Pozzz mnogu.

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Хистероскопија
13.3.2011 0:13:28   
ole2004
Jas pred operacijata piev kapsuli Donoval mislam deka se vikaa,no ne mi teknuva kolku i na kolku vraeme gi piev.Koga ke te primat vo bolnica,te smestuvaat vo soba,ti davaat sredstvo za smiruvanje od koe ke ti se prispieuser posted image ,ti stavaat kanila na rakata preku koja vo sala ke ti stavat opsta anestezija i zaspivas.Se budis inervencijata e zavrsena,te vrakaa vo soba i gledas TVuser posted image

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Хистероскопија
13.3.2011 0:21:42   
zagrizena26
Lelele kolku ednostavno izgleda koga ti kazuvaa drugiuser posted image se nadevam deka i kaj meen ce bide se vo red.Jas ne primam nisto dr rece deka nema potreba neznam zosto.Akolku te kostase cela operacija ako ne e tajna.pozzz

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Хистероскопија
13.3.2011 12:33:34   
ole2004
Izvini sega vidov deka si me prasala za cena.Jas plativ 44000den,no samo laparoskopija e poevtino.

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Хистероскопија
13.3.2011 13:15:54   
zagrizena26
Fala ti mnogu Ole, se nadev se ce bide vo red...pozzzzz

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Хистероскопија
15.3.2011 12:47:29   
eli07
Jas ne sum nova na forumov ama prv pat pisuvam na ovaa tema.Vo Vtornik mi e zakazana histeroskopija vo Sistina kaj dr.Elizabeta Matevska po preporaka na mojot maticen din.Na kratko samo, jas imav dve kiretazi na pocetok na Januari ama rabotite mi se iskomliciraa totalnouser posted image imam uste nekoe malo parce ostanato vo matkata nikoj od doktorive na zane tocno dali e od plodot ili e zasirena krv i ne znaat zosto jas veke 2 i pol meseca nemozam da dobijamuser posted image .Jas sum resena i sakam da napravam histeroskopija za da vidam konecno za sto se raboti arno ama trebalo da dobijam prvo pa posle HSC zosto na debel endometrium ne bilo ubavo da se pravi.Taka da ke si cekam sega do Vtornik ako ne dobijam ke pravime bez razlika.Dali pravel nekoj histeroskopija pred da dobie i dali ima sansi da ne bide uspesna poradi toa??? Ako ima nekoj sovet ve molam....

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Хистероскопија
7.4.2011 8:39:23   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: slatkaa

zdravo eve jas sakaf da mi odgovorite na tamava zatoa sto jas pravev histeroskopija vo fevruari 2011 eden mesec imaf pauza,ovoj mesec nemi uspea,pa senadevam deka sledniov.ako ima nekoj neka mi odgovori ve molam.sakam sto poskoro


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Хистероскопија
7.4.2011 23:25:05   
Anonimen
slatkaa mila nese sekiraj ja zabremenif po dva meseci i kaj tebe mozebi cae ovoj mesec srecno

(Одговор на членот Viktori)
  Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Хистероскопија
8.4.2011 15:37:58   
zagrizena26
Zdravo
Sakam da prasam dali znae nekoj kolku kosta histeroskopija vo Sistina i dali zaedno se izveduva so laparoskopija i posle kolku vreme se vrakas vo normala?
Pozzzzz.kiss

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Хистероскопија
8.4.2011 16:07:05   
Anonimen
zdravo.
jas pravev histeroskopija no ne vo sistina i neznom kolku kosta tamu.
histerokopija i laporoskopija mozit i zaedno vo edna intervencija.histeroskopija trajt ot prilika pola sat a laparoskopija 15 min pod anestezija.dva dena sedis vo bolnica i posle toa malku bolki vo stomakot ce imas i krvarenje kako edna menstruacija.
Aza sto ce pravis ti histeroskopija?

(Одговор на членот zagrizena26)
  Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Хистероскопија
8.4.2011 16:10:09   
zagrizena26
Blagodaram mnogu
Kaj mene samo za proverka taka mi rece dr, posto pravev HSG dva pati i ednata snimka bese ok a ednata ne i sega cisto za proverka pa da vidime.Na ednata tecnosta se dvizese nagore i zatoa.Akaj tebe za sto? pozzz

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Хистероскопија
8.4.2011 16:17:51   
Anonimen
Kaj mene taka mi rece gin deka sum imala mala pregrada na matkat so pomos na HSG mi otsranaa i sega see ok.mislam deka taa pregrada mi precese so nemozev da zabremenam vece 4 god nese cuvam i nikakov rezultat.dali ti poznavas nekoj so go ima mojov slucaj kako uspel.

(Одговор на членот zagrizena26)
  Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Хистероскопија
9.4.2011 14:15:24   
zagrizena26
Aman bre uste so bolest nema da izleze,sttrav da te fati:(A za matka so pregrada neznam nikoj.A dali se isti procedurite sto se pravat pred histeroskopija i pred laparoskopija?Pozzz

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Хистероскопија
11.4.2011 8:14:59   
Izabela*
Zdravo Anonimen, nemoj da se plasis so pregradata ne e nisto strasno, jas imav intervcenicja vo Remedika kaj d-r Dimitrov i sum mnogu zadovolna. Intervencijata traese okolu polovina cas i utredenta bev kako nova. Kaj mene pregreadata bese pogolema i mislam deka toa bese i pricinata za spontaniot abortus sto go imav. Zatoa konsultiraj se so ginekologot dali ima potreba od intervenicija, a ako ima napravija vednas i nemoj da se sekiras ne e nisto strasno i bolno. Ako te interesira uste nesto slobodno pisi mi. Pozdravce

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Хистероскопија
11.4.2011 10:07:57   
Sajna
MOZE LI NEKOJA OD VAS DA MI OBJASNI NA NASKI :) STO E ENDOMETRIOZA....DALI TOA STO SLABO MI RASTE EDNDOMETRIUMOT MAKSIMUM DO KAJ 8 MM NA 15 DEN ZNACI DEKA E ENDOMETRIOZA ILI TOA E SOSEMA DRUGA RABOTA????
FALA MNOGU

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Хистероскопија
11.4.2011 10:20:51   
Bogdancanka
sanja mila eve tuka mozes da procitas nesto poveke za endometrioza

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Хистероскопија
11.4.2011 11:45:36   
Sajna
Jas goo procitav seto toa i ne se najdov vo nieden slucaj spomenat zatoa prasav dali toa sto jas go imam e znak za endometrioza bidejki veke nekoj sigurno imal ...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Хистероскопија
11.4.2011 13:08:00   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

MOZE LI NEKOJA OD VAS DA MI OBJASNI NA NASKI :) STO E ENDOMETRIOZA....DALI TOA STO SLABO MI RASTE EDNDOMETRIUMOT MAKSIMUM DO KAJ 8 MM NA 15 DEN ZNACI DEKA E ENDOMETRIOZA ILI TOA E SOSEMA DRUGA RABOTA????
FALA MNOGU


Еве ќе се потрудам најпросто да ти објаснам. Ендометриоза е состојба каде што има присуство на ендометриум (тоа ткиво што се наоѓа во матката) на неправилно место, таму каде што не треба да го има, надвор од матката. На пример ткиво од матката-ендометриум може да има во белиот дроб итн.
Се надевам појасно ти е сега.


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Хистероскопија
22.4.2011 14:10:00   
pinokio2010
Devojki, dali sega skoro nekoja pravela histeroskopija vo Remedika da mi kaze kolku kosta? Jas sega vo vtornik treba da pravam dijagnosticka no ne znam kolku pari da zemam a i sestrata  sto i  se javiv ne znaese da mi kaze. pozz

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Хистероскопија
5.5.2011 23:40:09   
natnat
Eve vekje eden saat gi citam razlicnite izkustva na forumot..no imam edno prasanje..treba da pravam laparoskopija i histeroskopija ama se dvoumam kade da bide toa dali vo Drzavna ili vo nekoja od privatnite bolnici..pa bi zamolila nekoi koi go imaat praveno istoto vo Sistina Re-Medika ili Drzavna da me izformiraat za cenata..dali e strasno i bolno i kolku vreme se lezi na bolnica ( navistina sum uplasena i psihicki raseana)..odnapred vi sum blagodarna i na site vi posakuvam mnogu zdravje i bebuskiuser posted image



(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Хистероскопија
6.5.2011 8:43:20   
zagrizena26
Zdravo natnat
Vaka jas da ti odgovoram na prasanjeto, istiot slucaj bev i jas raseana sto da ti raspravam pravev laparoskopija i histeroskopija pred nepoln mesec vo Sistina i pominav super.Za parite ic ne zalam sto gi davam tretmanot i se dr se poveke od toa sto ocekuvas se e na visoko nivo,vo bolnica si samo eden den i posle 2-3 dena odmaras i si kako nova.Veke i od dupcinjata nis ne se poznava.Jas plativ okolu 1000 evra za 2 intervencii i se bese vo red nisto ne mi vadea.Se nadevam ti pomognav ne se plasi ic ne e strasno.Pozzzz

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Хистероскопија
6.5.2011 10:22:33   
veckasr
natnat jas i pred toa imam pisuvano za laparo i histeroskopijata minatata godina vo gak so sino kartonce plativ 2200 denari i si pominav super 

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Хистероскопија
6.5.2011 11:19:19   
natnat
Vi bkagodaram srcki..daj Boze kaj site da e se vo red..znaci sakam da znam uste za vo Remedika ako ima nekoj nekakvo iskustvo za dvete intervencii koja e cenata..

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?