|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 0:15:36   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

drug dr specijalizant gi zapisa site moi dijagnozi gi vide snimkite od 4d eho od hsg i otpusnoto pismo od prethodnata histeroilaparoskopija i kaza oti pcos moze da bide pricina za spontani abortusi


I sto ti kazaa care za pcos so koj doktor da se konsultiras so endokrinilog ili? Pa zar toa se leci toa sindrom sto ne se menuva ednostavno go imame e sega ako ne se najde care zar nikogas deca nema da imame poradi pcos...stvarno ne mi e jasno....
I bas mi e krivo sto se tolku neodgovorni se izmaci em psihicki em fizicki...za koga ti zakazaa sega histeroskopjia?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 5:45:24   
kapina
Ne mi zakazaa histeroskopija sega tuku koga ke se vrati doktorkata ke mi se javele stvarno znaci ne bese fer ova od nivna strana za pcos nisto drugo ne kazaa oti jas veke si pijam metformin od500 mg i d a si prodolzam mi rekoa so mikroginon bi trebalo mi kazaa samo po praznicite d a me viknat

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 10:18:56   
kapina
A kaj pcos obicno mi kazaa se pokaceni androgenite hormoni i potesko doaga do bremenost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 11:21:35   
LoveableMe RR
Капина, како може да закажана хистероскопија докторката да оди на одмор? Па нели се договоривте за оваа недела? Мислам дека е ова крајно неодговорно од нејзина страна..... ако веќе сте биле договорени, требало да знае дека ќе оди на одмор и да ти каже.

Што ако си побарал одмор од работа, боледување, слободни денови...? Како ќе се правдаш?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 13:45:17   
kapina
A parite za pat sto gi dadovme so mm1600 den za nisto gore dole

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 15:28:29   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

A kaj pcos obicno mi kazaa se pokaceni androgenite hormoni i potesko doaga do bremenost


Kapina nemora da znaci deka moze da se problem zosto jas imam najtaze primer za ova na moj dve bliski drugarki na ednata pokacen prolaktin na drugata androgenite na ovaa so androgenite i se oploduvaat dve j.k i vrakjaat edno samo toa ostanalo i toa na vtro den kaj ivanovski vo sistina a drugata kaj lazarevski i vrakjaa dve i pokraj toa sto se dvete i so pcos jajnici tipcni so neredovni menstroacii...zborot mi e vo prirodata definitivno nema matematika...dvete primaat estrofen,aspirin,folna,crinon bez kleksani i druga terapija pa negi gi vekje masala se 13 i 15 nedela...

Mora da imame nadez i deka ne e se kako sto e pisano ili kazano...da dobro e da procitame no ne treba da si prepisuvame se na sebe...

Eve primer za zolva mi na taa i vikaa deka nikogas nemoze da ima deca so nejzinite problemi...Ima dvograda matka,imase laparo i histero i utvrdija septum so koj sto tri intervencii imase vo rok od 3 meseci,eden zapusen kanal 100% i go sosija i tofoski i rece deka ti za 5 meseci ke ostanes bremena i taka bese si ostana si rodi zdravo pravo masko detence lesna bremenost bez problemi i ete godinka mu slavevme pred edna nedela...Zborot mi e sto se ne postoi i se dopaga do celta...e sega kaj nas so ivf i so mashki sterilite i so idiopatski tezok ni e patot no mora da se nadevame deka eden den ke uspeeme do celta...

Jas kaj mene se mislam deka bese do zamrznatite zosto na dva pati imase zamrzni odmrzni i tuka se ima sigurno defekt nekoj zosto se bese vo red se do momentot koga pocna da se razviva bebeto...imav odlicna terapija i poddrska no taka trebalo da bide podobro sega sto si otide otkolku pokasno vo kasna bremenost...Tagata nikogas nema da ja zaboravam no moram napred da gledam vo svetla idnina zosto ako zastanam i so skrsteni race nisto nema da postignam...

Krivo mi e sto se izmaltretira sto finansiski sto psihicki tolu neprofesionalnost no ne e do tebe...istrpi gi izdrzi neka ti dogovorat neka te sredat i posle ke si teras kaj tvojot doktor

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 17:07:55   
Hopeful RR
Како бе на одмор отишла на закажана операција??? Многу непрофесионално, скроз сум изненадена. Се надевам ќе има некакво објаснување и дека ќе се извади со добро направена операција по празниците.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 19:27:57   
kapina
E taka i mene mi stana krivo denes mi stana uste za nesto drugo krivo znaci samo sto spomnav na najbliskata koleska oti se najde problemot sto e i ona nema deca i veruvajte mesto da se raduva oti e taka so mene na nea i bese krivo oni se otkazaa od bolnici i sega pak krivo i e ne sakaa ni da posvojat epa sega ti ako ne si ja teras rabotata do kraj jas odam ponatamu jas imam 31god a ona 42 nemozeme da se ramnime jas i ti ona placese duri od maka i mene me dobole toa

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 20:01:30   
kapina
Kaj nas spermogramot bese ok pred 2god sega mm ne e pravil nov ne e imalo potreba

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 20:04:20   
kapina
A i mojata sestra nemase redoven ciklus i ostana bremena dva pati bez problem vo rok od 1 god piese siofor i spirinolakton i eutirox i ostana bremena i rodi dve deca

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 21:41:42   
Hopeful RR
Капина, не очекувај дека некој со такво искуство ќе се радува искрено на твојата среќа... нејзиниот пат е нејзин, твојот е твој и чувај си ја интимата за себе, не споделувај такви работи со неа затоа што ем на неа и правиш полошо, ем ти се лутиш...

А во однос на возраста, би те замолила да не се расфрламе со бројки. Сите овде сме на различни години, возраста е осетливо прашање и реалноста е дека не значи ништо.
Има млади девојки од по 20 и нешто години со сериозни гинеколошки проблеми, и постари девојки/жени кои без проблем остануваат бремени и раѓаат здрави прави деца. Имам другарка која на 18 години имаше рак на гради, ендометриоза на 23 и што се не, и другарка која на 43 е бремена со второ по природен пат. Споредба нема затоа што секое тело е различно, а не заради годините...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Хистероскопија
27.4.2016 22:02:19   
kapina
Da vo pravo si hopeful zatoa taka si e najdobro jas sega oti so dusa cekam da projde histeroskopijata zatoa sum takva jas ja molev duri nea da odat da prodolzat ponatamu no toa e sekoj so svojot krst

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Хистероскопија
28.4.2016 6:14:01   
Kvisko
Капина баш ми е жал. Утнале нешто тоа сестрите со закажувањето и докторката не знаела дека има закажано. Мене така два пати ми се случи на ГАК и потоа контактирав директно со неа. Кога требаше да ми прават интервенција пак нешто сестрата утна ама пошто се чув со докторката се беше во ред. Се надевам дека нареден циклус се ќе се среди.
Инаку јас имам ПЦОС и немав проблем со носење на бременоста до крај. Ако се средат хормоните со тераоија нема проблем со пцос.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Хистероскопија
28.4.2016 12:06:34   
kapina
Ok se sega folikulite rastat kako sto treba

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Хистероскопија
28.4.2016 18:07:09   
MademoiselleNina
И мене ми се има случено на клиника (не на ГАК) двапати на закажано да не етаму докторот. Но тоае, дали грешат, дали нешто друго е во прашање не знам. Не ме известувале претходно, но ми понудиле доктор за замена, не ме оставиле така. Е сега јас не сакав друг доктор, и ми презакажаа.
Не се секирај,ќе се врати од одмор, јави се пред да одиш, за да се осигураш дека е таму. Барем оние анализите ти ги направиле, ќе немаш потреба пак да ги правиш.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Хистероскопија
28.4.2016 20:39:04   
kapina
Ke bide po praznicite najverojatno posto mi rekoa da prodolzam so mikroginpn dr tofovski ne se nafati da ja naprave histeroskopijata neznam zasto

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Хистероскопија
4.5.2016 20:12:02   
kapina
Dr trajanova se vratila od odmor mi kazaa vraboteni sto se tamu i utre ke se javam da prasam koga ke bide histeroskopijata oti pri kraj sum so mikroginonot

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Хистероскопија
4.5.2016 23:04:10   
Pinky30
Ajde daj Boze da bide dogovorot sega kako sto treba da se sredi tamu se...So lesno i pisi koga kako sto ti zakazale

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 16:01:05   
kapina
Utre sabajle ke bide histeroskopijata se javiv deneska doktorkata me planirala za denes arno ama sestrite zaboravile da mi se javat i sreca sto majka mi se javi da prasa do kade e rabotava pa se dogovorija so doktorkata za utre sabajle da bidam tamu nervite si gi sokinav veke definitivno do esen ne odam po bolnici

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 16:43:54   
Pinky30
So lesno kapina ajde gospod zlaten neka se sredi ova i posle ke bide veke se polesno.Znam veruvam kako ti e no ajde eden den sekoja solza i nervoza ke ni se isplati

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 16:52:20   
kapina
Pinky ti blagodaram mnogu dudicke

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 20:48:27   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapinahj

Utre sabajle ke bide histeroskopijata se javiv deneska doktorkata me planirala za denes arno ama sestrite zaboravile da mi se javat i sreca sto majka mi se javi da prasa do kade e rabotava pa se dogovorija so doktorkata za utre sabajle da bidam tamu nervite si gi sokinav veke definitivno do esen ne odam po bolnici

So sreka utre kapina..daj booze da se resat veke tvoite maki ...stiskam palci

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 20:53:07   
kapina
Daj boze bambina daj boze eden den site da si drzeme bo racete po dve bebcinja i site ovie raboti da ostanat zad nas

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 21:05:18   
MademoiselleNina
Kapina so lesno utre, i da bide uspeshno.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 22:17:15   
kapina
Sabajleto trebalo da sum gladna zedna vo 7 i pol da sum gore na gak do 18 casot mozev da jadamposle ne do22 casot samo voda mozelo da pijam i posle22 casot nisto jas 22 i 10 se napiv 3 casi voda neznam dali zgresiv

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?