|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 17:57:26   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Prolaktinot e dva a treba da e nad3,10

A endokrinologot sto ti vika? zosto e tolku nizok? Da ne e od nekoj lek sto go pies, da e go spusta premnogu?
A ne znaev deka treba da e povisok prolaktinot za da se pravi snimanje.
Ako taka treba ke pocekas, podobro da ne se brzas. Odi na sigurno.
A za histeroskopijata, neka pomine i mesec so mikroginon, pa ke ja napravis, bitno e da bide kako sto treba, nekolku meseci nema da smenat nisto.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 18:06:48   
butterfly 00
Kapina jas imam problem so visok prolaktin i pijam dostinex ama go proveruvam i koga ke mi se simne mnogu mi ja namaluvaat dozata po cetvrtinki, tebe bez terapija li ti e nizok ?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 18:33:53   
kapina
Ne od bromergonot e i dostinex sum piela ama i bromergonot dobro go podnesuvam a i endokrinologot dr iskra ne mi dava dostinex tuku bromergon samo piev sega po polovinka i cetvrtinka sega samo po polovinka treba da pijam i za dva meseci kontrola

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 18:35:59   
kapina
Ne neka se zavrsi se kako sto treba toa e jas samo sum srekna sto doktorite veke znaat kade e problemot

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 18:59:09   
butterfly 00
Kapina toa e super stom znaat sto e problemot i kade, vazno da se resi i sto pobrzo da si ostanes bremena, sto ti rekoa kade e problemot i kako ke go resat ?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Хистероскопија
25.3.2016 20:20:12   
kapina
So operativna histeroskopija mi rece dr trajanova a sto e problemot ne prasav poveke ona si znae i ostaviv na nea i ako ostanam bremena sega ona ke mi ja slede bremenosta

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Хистероскопија
21.4.2016 15:49:04   
kapina
Vo vtornik ke mi prave dr trajanova histeroskopija sabajleto treba da sum tamu da me spremaat za operativna histeroskopija

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Хистероскопија
21.4.2016 16:11:52   
Hopeful RR
Ајде со среќа и со лесно Капина, се поблиску си до твоето бебе, или бебиња user posted image
Одмори се викендов и во вторник се да помине во најдобар ред!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Хистероскопија
21.4.2016 16:20:19   
MademoiselleNina
Kapina, со лесно да поминеш. И да ти биде успешна хистероскопијата, и со позитивни мисли да бидеш само. Опушти се, доаѓа и твоот ден.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Хистероскопија
21.4.2016 16:47:17   
Pinky30
Kapina so lesno vo vtornik da pomine se vo najdobar red.Ajde se gleda krajot na makite i ova ivf ke bide uspeshno i mnogu si bliski do tvoite bebulinjauser posted image ti posakuvam srekja i ubava mislam samo

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Хистероскопија
21.4.2016 21:53:19   
kapina
Devojkii mnogu mi znaci vasata podrska vi blagodaram mnogu sabajleto doktorkata im kazala na sestrite ke ja napravam histeroskopijata na ovaa zena mislela na mene i ona ke ima deca bremenosta ke i bide uredna toa mnogu mi vlea nadez prva ke me zeme na operacija vo vtornik taka rece oti ke bide poteska operacija no i toa ke pomine hrabri zeni sme nie

So gospod napred samo na nego se molam da bide so mene i so doktorite vo vtornik site moi lekari sega se prekrasni nemam zborovi za site za dr lazarevski dr iskra i dr trajanova ovie lekari za mene mozat da se kazat lekari sto nonstop se tuka za mene koga ke imam vreme ke napisam kako dr tase ne navreduvase mene i dr lazarevski za mene dr lazarevski e prav lekar nonstop e tuka za mene sorabotuva so kolegite i prifaka soveti


< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 24.4.2016 10:23:54 >

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Хистероскопија
22.4.2016 18:57:55   
butterfly 00
Kapina pa neli posledno ne bese ni ti ni maz ti zadovolna od Lazarevski, znam bas te citav nekade razmisluvase da smenis doktor ?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Хистероскопија
22.4.2016 19:38:39   
kapina
ne ne go menuvam doktorot e super on mi dava i terapija i se sto treba i sega cekame da pomine histeroskopijata i da se videme da videme sto ponatamu dobar e doktorot

Jas sestra anita nemozam da ja trpam ponekogas no ok i nie nekogas pravime nesta sto gi nerviraat niv i taka ako go smenam doktorot treba se odnovo da pocnam a taka on mi ja znae istorijata non stop sme vo kontakt i celo vreme e tuka za mene iako nemampojdeno vosistina od pred 1god

Kako da go smenam doktorot koga denes koga im kazav oti dr trajanova znae kade e problemot se raduvaa poveke si mislam od mene so sestra anita nieden od pvie trojca lekari ne menuvam dr trajanova ke ja prave histeroskopijata i ke mi ja slede ako dade gospod narednata bremenost dr lazarevski ke mi go prave invitroto i toa e toa

E sega ne mi se jasni nekoi raboti ke odime so mm vo vtornik ke me pripremaat mi kazaa a nema da mi pravat histeroskopija vo vtornik tuku vo sreda po se izleda mi kazaa gladna zedna da odam pravo gore na oddelenieto da se kacam da mi pravat krvna slika i priprema oti ke bide operativna po se izleda


< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 24.4.2016 10:25:01 >

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Хистероскопија
22.4.2016 21:31:21   
butterfly 00
Jas Lazarevski ne go menuvam za nisto se sto imam praveno imam kaj nego od histeroskopija, abortus, IVF, imam pregolema doverba vo nego, mene za histeroskopija mi baraa ne postari od 6 meseci ispituvanja od Hiv, hepatit B,C i krvna grupa, normalno da si gladna i zedna i mi dadoa pred operacijata da se izbanjam od pola nadolu so edno sredstvo

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Хистероскопија
22.4.2016 22:03:44   
kapina
I jas sakav on da ja naprave histeroskopijata oti taa sto ja imam prvata e stara6i pol god no on rece nema potreba arno ama tuka eden gin vo strumica kaj kogo odam na privatno prijatel nalazarevski rece ima potreba od nova histeroskopija i si zakazav posle kaj dr trajkovski i on rece ima potreba ama si zamina od gak i na krajta dr trajanova rece oti imapotreba od nova stom se gubat bremenosti i taa prethodno ne e celosno napravena oti mi padnal pritisokot i morale da prekinat

Na mene samo pap test i krvna grupa mi pobaraa drugo nisto

< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 24.4.2016 10:26:23 >

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Хистероскопија
24.4.2016 11:25:47   
kapina
Strav me fakaa sega sto kako ke bide ne mi e jasno zasto dr lazarevski rece po histeroskopija da odam so menstrualen ciklus kaj nego neznam zasto so prvata zaboraviv kako besei trebase dr trajanova da mu objasne kade e problemot i zasto ke e operativna histeroskopija na dr lazarevski

< Поракaта ја уредил kapina -- 24.4.2016 11:28:10 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 0:54:20   
MademoiselleNina
Капина, ајде со лесно, и без страв. Ќе биде добро, ќе видиш.user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 1:18:13   
butterfly 00
Kapina ne se sekiraj ke ti dadam otpusna lista tamu se pisuva strucno, sto i kako ke ti pravat i terapijata posle toa sto ke primas taka da Lazarevski ke procita i ke znae sto e praveno, no neznam kako taka ostavas da ne prasas sto ke ti pravat, zosto ke bide operativna itn. Jas ne bi mozela taka da odam na operacija, a da neznam sto i kako ke mi pravat, ete i Lazarevski te prasal ne si znaela, sepak sto da kazam, ti posakuvam sreka, se da pomine najdobro i sto pobrzo da zabremenis, so lesno.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 18:00:40   
MademoiselleNina
Kapina, kako si? Kako pomina?

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 18:24:40   
kapina
Ja odlozija dr trajanova otisla na odmor kazaa oti i vtoriot pat e bil spontan abortus stom matkata e bila zadebelena i kazaa oti stanuva zbor za klasicen pcos

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 20:30:38   
MademoiselleNina
Kapina, а кој докрот те прегледа? И за кога ти ја одложија хистероскопијата?Друго нешто ти побараа? Дали продолжуваш со иста терапија?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 20:37:38   
bitolcanka82
Kakvo e toa neodgovorno odnesuvanje na zakazana histeroskopija dr. Da zamini ba odmor a za toa da ne te izvesti?..I drug lekar ne te pregleda kapina?.I zoshto nikoj drug ne prezede?.kakvo objasnuvanje ti dadoa?

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 21:17:45   
kapina
mi napravija pregled kaj anesteziolog mi zemaa krv m i otvorija istorija deneska dr tofovski ne se nafati na taa operacija

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 21:20:03   
kapina
drug dr specijalizant gi zapisa site moi dijagnozi gi vide snimkite od 4d eho od hsg i otpusnoto pismo od prethodnata histeroilaparoskopija i kaza oti pcos moze da bide pricina za spontani abortusi

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: Хистероскопија
26.4.2016 21:21:55   
kapina
kazuvam spontani abortusi oti kazaa oti toa ne bila biohemiska bremenost stom maatkata bila zadebelena mnogu koga pocnav da krvaram i beta hcg bese 10 koga veke krvarev obilno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?