|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
5.6.2015 22:40:54   
Sonce_2009
Zdravo Ringejaja devojki ,
Sakam da ve prasam dragi, po izvrsena histeroskopija (vcera) mi bese prepisana terapija 7 dena estrofem po 1 na den i cycloprogynova po 1 21 den, e sega osven za estrofem da go pijam 7 dena vo isto vreme ne mi kaza nisto doktorot za cycloprgynova pa jas si napraviv ednoto da go pijam vo 21:30, drugoto vo 22:00, a sega ve citam ednoto nautro drugoto navecer.da ne ima nekoj problem ako gi pijam vaka?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Хистероскопија
6.6.2015 10:16:10   
Kvisko
Јас за да не ги заборавам двете ги пиев истовремено. Матката ми се среди без проблем (имав отстранување на септум).

(Одговор на членот Sonce_2009)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: Хистероскопија
15.7.2015 19:51:01   
budalce1
devojki posle izvrsena laparoskopija i histeroskopija kolku dena e normalno da krvaris

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: Хистероскопија
24.7.2015 17:10:55   
SOLE
devojki za vo sreda imam zakazano za histeroskopija, ajde nekoj sto pravel neka mi poobjasni kako e postapkata I posle toa treba li da se vnimava pr da se pazam da lezam i sl.? user posted image

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: Хистероскопија
24.7.2015 17:38:10   
scared RR
Нема потреба од лежење, може првиот ден два, јас третиот ден бев на свадба . А два дена после неа шетав низ град user posted image Само не кравај тешко , некоја голема физичка активност да немаш друго се нормално. Постапката трае околу половина час после ќе поседиш уште малку и поручек си дома. Каде ќе правиш, на Гак ли?

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: Хистероскопија
24.7.2015 18:37:47   
SOLE
Фала ти на одговорот, Одлучив во РеМедика да ја правам кај Петановски, и за инвитрата бев кај него и веке ме знае па затоа таму...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: Хистероскопија
24.7.2015 19:30:57   
Hopeful RR
SOLE, како што ти кажаа, лесна и рутинска е постапката, ич не му ја мисли. Вечерта само лесна храна, не јади многу доцна, а после постапката само дента одмараш, следниот ден си ко нова. Јас дури и на аеробик отидов и се изнавежбав user posted image Ајде со лесно и нека биде чекор поблиску до user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: Хистероскопија
24.7.2015 20:48:44   
Kvisko
Sole со лесно. Јас одмарав самл дента на интервенцијата и тоа повеќе заради анестезијата ми се спиеше. Утредента бев на концерт.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: Хистероскопија
25.7.2015 11:07:30   
SOLE
Фала ви девојки, незаменливи сте, иако по природа не сум страшливка но сепак нешто како да ми ја тресе душата бидејки сепак е операција, инаку ја правам диагностички за kako што кажа Hopeful чекор поблизу до user posted image Па дај Боже да ми се исплати сето тоа...Поздравче

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: Хистероскопија
25.7.2015 15:06:02   
Hopeful RR
Само да додадам нешто во прилог на правењето хистероскопија - не се знае зошто, но се покажало дека кај случаите кај кои е правено дијагностичка хистероскопија, се зголемува успехот на ивф. Се претпоставува дека самото чепкање по матката нешто придонесува, дури и кога се прави чисто онака, за секој случај. Затоа, јас ептен препорачувам хистероскопија, и SOLE, среќно во среда user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: Хистероскопија
29.7.2015 11:06:19   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

devojki za vo sreda imam zakazano za histeroskopija, ajde nekoj sto pravel neka mi poobjasni kako e postapkata I posle toa treba li da se vnimava pr da se pazam da lezam i sl.? user posted image


SOLE, те чекаме денес да кажеш како помина? Дали открија нешто?user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: Хистероскопија
29.7.2015 20:21:13   
SOLE
еве сум, добро поминав, не најдоа ништо значи ми направија диагностичка хистероскопија со скречинг, па да се надеваме дека ова ке ми се исплати со user posted image user posted image , инаку се договоривме со докторот веднаш да почнеме и со постапката за ивф

И да се надоврзам за терапијата, како што читам некои од вас сте имале друга терапија, мене ми дадоа Цитерал од 500 2 пати по едно, Лактогин едно дневно и ми рече да не ги пијам заедно во исто време со цитеролот и Б комплекс, тоа...

< Поракaта ја уредил SOLE -- 29.7.2015 20:30:55 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: Хистероскопија
29.7.2015 20:42:02   
scared RR
Super sole daj boze da pomogne :) Inaku ne ti dale drugo zatoa sto ne secele nisto , a antibiotik i jas piev na site davaat :) ajde sega odmaraj po doma :*

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: Хистероскопија
29.7.2015 22:14:17   
Hopeful RR
SOLE, супер штом нема ништо, а супер и за скречингот, се покажало досега дека помага, така што ајде, навиваме за успешно ивф user posted image
Се надевам си ок после анестезијата, во секој случај од утре си како нова user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: Хистероскопија
30.7.2015 10:19:03   
LoveableMe RR
E SOLE, тоа е знаев дека нема ништо да ти најдат, дај Боже со скречингов да бидне нешто, мислам јас и ти сме кандидати или за ендометриска рецептивност или за ко-култураuser posted image user posted image , оти друго ништо не најдоа досегаuser posted image . Колку ти наплатија?

Со лесно и ајде со нови сили веднаш со ИВФuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: Хистероскопија
30.7.2015 11:58:38   
SOLE
user posted image фала ви девојки, Loveable Me баш ме изнасмеја, платив 16000 ден, инаку денес сум баш ко нова и како ништо да не ми се случило ама вчера лелеее од анестезијата ептен ми беше лошо и ми се вртеше цел ден ништо не јадев и само ми се спиеше но ете помина, се ке истрпиме само да биде како што треба и наскоро да добиеме user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: Хистероскопија
30.7.2015 12:09:04   
LoveableMe RR
Шала на страна,user posted image ти посакувам успех. За скречингот, кој сака да прочита повеќе ТУКА. За ендометриска рецептивност, ТУКА. За ко-култура немам пишувано, тоа е релативно нова метода.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: Хистероскопија
22.8.2015 13:46:16   
sale86
Zdr devojki.pokraj drugite temi eve me i ovde se najdov.borbata za user posted image veke e osum godini iako zad sebe imam dve neusprsni bremenosti.pravev hsg pred dva mesecs mi rekoa se e vo red so kanalite,bile proodni no moralo da prava histetoskopija i laparoskopija.gi citav postovite i gledam nema nekoja negativnost no dobro e sto e so celosnq anastezija bidejki bosle bolka mi se slosuva.ke pavam na klinika veke sum pisana cekam da dobijam i da im se javam.ima li nekoj posebni podgotovki,odreden termin koga se pravi.pozzuser posted image

< Поракaта ја уредил sale86 -- 22.8.2015 13:47:26 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: Хистероскопија
24.8.2015 10:58:40   
Kvisko
Штом ќе добиеш треба да се јавиш на сестрите да ти кажат кога ќе ти закажат термин. Потоа земаш болнички упат од матичен гинеколог и неколку дена пред интервенцијата одиш на ГАК за да отвориш историја. Истиот тој ден ти земаат крв па чекаш резултати од испитувањата и одиш да се видиш со анестезиолог. Откако ќе ги звашиш процедурите ќе се качиш пак горе на трети и таму ќе ти објаснат што и како да се подготвиш за интервенцијата. Мислам дека штом ќе се јавиш сестрите ќе ти објаснат што и како треба да правиш.
Кај кој доктор ќе ја правиш интервенцијата?

Со среќа и со лесно.

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: Хистероскопија
25.8.2015 13:16:18   
sale86
Kaj dr.trajkovski se mi e spremno imam i uput od maticen i dokumenti za priem sega cekam da dobijam i da odam.pozdrav

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: Хистероскопија
3.9.2015 15:39:59   
bibi ribi
Здраво, јас да ве известам дека сум на список за лапаро-хистероскопија на ГАК кај Др. Трајанова. Ке правам во Октомври бидејки овој месец не можам да отсуствувам од работа.
Ако некој има искуство кај Др. Трајанова пишете.
Поздрав

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: Хистероскопија
4.9.2015 10:59:03   
LoveableMe RR
Ohrideja242, имаме посебна тема за Лапараскопија, со искуства на рингерајките, Меланија, Квиско имаат искуства на ГАК кога ќе видат ќе ти пишат. Таа метода е поразлична од хистероскопијата и мислам дека мора таму да преноќиш, другиот ден си дома.

Во секој случај после таа метода ако имаш проблеми, шансите за бременост се мнооогу многу големиuser posted image ]

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.9.2015 11:00:12 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: Хистероскопија
5.11.2015 18:22:01   
MademoiselleNina
Treba da pravam histeroskopija, po vtor pat.
Ednas vo 2013 pravev istovremeno so Laparoskopij.
Laproskopijata bee dijagnosticka, a histeroskopijata bese zada mi otstranat polip od matkata.

Sega povtorno ima polip vo matkata ... :(
Kolku sto citav tie polipi mozat povtorno da niknuvaat, a nekoj konkretna pricina za toa da nema.
No sto e toa e, sega povtorno ke mi go vadat, i se nadevam deka do slednoto IVF nema da mi nikne nov :)

Sakav da prasam dali nekoja ima iskustvo so dvapati vadeni polipi? I za razlika od minatiot pat, od koga ke dobijam (od prilika 7 dena pred intervencijata) mi ddoa da pijam edni mali zolti kapsuli, ne znam kako se vikaat ... na D mislam deka se. Gi piele nekoj?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: Хистероскопија
5.11.2015 18:53:00   
scared RR
Данасин 3x2 се пијат, во систина обавезно ги даваат ги пиев и јас :)

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: Хистероскопија
5.11.2015 20:10:07   
MademoiselleNina
Fala za info, imase nekoi nesakani dejstva od niv, da znam so da ocekuvam? :)

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?