|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
15.4.2015 11:29:19   
Kvisko
Јас за хистероскопијата во Ремедика немав ништо ставено. Истиот ден си отидов дома.
На ГАК правев хистероскопија и лапароскопија и исто немав катетер ставено. Само што заради лапароскопијата преспав една вечер на ГАК. За хистероскопија и на ГАК веднаш пуштаат дома после неколку саати.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 17:59:03   
весник
kvisko po kolku dena otprilika ti se javija od gak posle otvorena istorija...i kaj koj doktor pravese histero???

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 18:11:20   
Rajna.vojvoda
Треба да правам Хистероскопија поради полип на матка, ми требаат препораки за добри доктори за хистероскопија, по можност ремедика или ГАК , Сиситина со цените претеруваатuser posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 19:17:07   
kapina
Rajna vojvoda jas bi ti go preporacala na gak dr trajkovski jas od nego sum prezadovolna

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 19:36:15   
Kvisko
Трајковски на ГАК и Димитров во Ремедика.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 19:40:58   
весник
A po kolku dena ti se javija po otvorena istorija??? Jas ke pravam kaj tofoski bidejki ednas miom mi ima vadeno pa se znaeme

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Хистероскопија
17.4.2015 21:49:19   
Kvisko
Мене на ГАК ме водеше Трајанова и бидејќи бев малку необичен случај од аспект на лоша реакција на микрогинонот (не ми престануваше микрогинонот)прво со неа договорив термин па отворив историја. Инаку се јавуваат по околу недела дена бар според тие што разговарав на ГАК по ходници.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:17:00   
весник
devojki napraviv histeroskopija na gak vo vtornikot...ponedelnikot bev od vecerta...sabajleto vo vtornikot me razbudija,merenje na temperatura i pritisok i duri nekade okolu 1 casot me vnesoa vo sala....po 1 cas otkako me odnesoa vo soba jas veke stanav...denta prokrvarev ama ne obilno i strasno...posle toa nekoja kapka kako ciklus i drugiot den veke nemam nisto.terapija ne mi dadoa za doma a me pustija istiot den...e sega koja e taa razlika na pari koja ja plakame i koja vredi da ja platime na privatno se razbira dokolku sme vo moznost...jas iskreno ne bev vo moznost i zatoa pravev na gak...ne deka ne veruvam vo tamosnite doktori tuku deka nitu edna pacientka ne znae sto tocno i napravija vo sala...nie se nadevame deka doktorite go napravija toa sto trebase no nitu eden doktor posle intervenciite ne pomina po sobi da prasa koja kako e i sto i se napravilo...koga prasav dali nekoj ke dojde da mi kaze sto se sluci mi rekoa samo ke si procitas vo otpusnoto pismo koga ke ja zatvaras istorijata posle dve nedeli...pa sega vie videte :-))))

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:21:58   
scared RR
Весник се надевам дека средиле се што требало user posted image Ти одеше кај Лазаревски така? Зашто не се консултираш со него во врска со терапијата , на сите после хистероскопија им се дава терапија антибиотик + циклопринова на некои додатно естрофем. Мошне е битна терапијата особено ако септум бил остранет.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:26:10   
весник
ama kako ke go prasam koga na gak pravev histero a ne kaj nego ???? sram mi e...eve i da mu pisam na mail sto ke mu recam...da jas vadev septum no minatiot pat pred edna godina vadev miom na gak pa i togas nemav terapija...neznam sto da pravam...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:29:35   
scared RR
Ама Весник зашто срам, он знае дека правеше на Гак така? Сигурно да си била финансиски во можност ќе си правела кај него верувам дека го знае тоа. Он ти е доктор и он те води, он те прати и на хистероскопија ако не грешам? Ќе му пишеш ќе му се извиниш и ќе го прашаш за терапија бидејќи таму не си можела да најдеш ниту еден доктор. Нема тука срам за здравје се работи, зашто да се искомплицира нешто ради терапијата.
Јас пиев Трицеф антибиотик од наредниот ден на интервенцијата, а од вечерта на дента на операција почнав со циклопрогинова, ама сепак терапија на своја рака не иде да зимаш, иако таа е таа терапија што ја даваат на сите.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:38:33   
Hopeful RR
весник, супер што помина и ова, едно гајле помалце. Него, и јас мислам дека нема зошто да ти биде незгодно од Лазаревски - па боже мој, сите кубуриме за пари, што не понудил он да почасти една хистероскопија ако така user posted image Се зезам, не ми се лути - сакам да кажам, слободно кажи му дека си правела на Гак, не мора ни да му објаснуваш од кои причини, едноставно твое право е, и дека те интересира терапија. Јес да е стандардна, можеш и на своја рака, ама сепак немој - пиши му или скокни до кај него, па види. Битни се антибиотиците, сепак е операција, и треба да се примат. Исто и циклопрогинова, за обнова.


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:44:54   
весник
sega se javiv na glavnata sestra na gak...proveri i mi veli ne trebalo...dokolku trebalo tofoski ke kazel...vo mojot slucaj ne trebalo i sega neznam sto da pravam.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:53:53   
scared RR
Јас сум сепак сеуште да видиш со Лазаревски, ама твое е да одлучиш. Доколку не отстранил ништо може не треба, ама ако отстранил септум нема шанси да не треба. А, што правел ќе знаеш после 2 недели, а тогаш веќе ќе е касно за терапија.
А,зашто главната сестра не ти кажа што се работело кај тебе?

< Поракaта ја уредил scared RR -- 23.4.2015 13:55:12 >

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 13:56:51   
весник
му пишав сега на лазаревски...преглед сега не ми се верува дека е пожелно да се прави...а и кога да појдам ,не сум од скопје...дефинитивно не ме толерираат повеќе и на работа...уф

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 14:33:09   
wanna be mum
Почекај да ти одговори Лазаревски,преглед не, терапија (антибиотици) ќе ти даде претпоставувам, а иначе ужас е што те пуштиле без да ти објаснат, а за срам ич да не ти е, твој избор и џеб е, па нема што да се правдаш.


< Поракaта ја уредил wanna be mum -- 23.4.2015 14:34:17 >

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 15:38:23   
Rajna.vojvoda
има ли некоја искуство со Др. Дракулевски во систина, и Др. Тофовски на ГАК ?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 15:40:50   
весник
Devojki mi vrati Lazarevski...mi veli cikloproginova nasabajle i estrofem navecer...ama ne mi pisa do koga ...a mi veli za dve nedeli da zakazam pregled kaj nego za da me vidi.

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 15:53:57   
весник
poznete od denes so tbl. Cycloproginova po shema 1 na den i tbl estrofem 1 na den 9ednata nautro drugata navecer0
zakazete kaj mene za 2 nedeli da vidime kako е

ова е одговорот од Др.ЛАЗАРЕВСКИ...ДЕВОЈКИ ПОМАГАЈТЕ...КАКВА Е ТАА ШЕМА НА ЦИКЛОПРОГИНОВА...ИМАМ СЛУШНАТО ДЕКА ИМА БЕЛИ И КАФЕАВИ...ЛЕЛЛЕЛЕ СЕГА СУМ СКРОЗ ВО БУНИЛО

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 16:54:24   
Hopeful RR
весник, полека, нека не те фаќа паника, поедноставно е отколку што ти изгледа user posted image

Циклопрогинова си ги почнуваш по една на ден, сабајлечки, и си ги пиеш до прегледот. Не се замарај кое какво апче е, само пиј ги по ред како што одат во пакувањето, назначено е, ќе ти стане јасно кога ќе ги видиш. Ако не, препрашај во аптека, без гајле. Истото важи и за Естрофемот, тие се во круг, почнуваш од 1.

Закажи си уште веднаш, да не снема термин и со среќа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 17:00:26   
весник
fala ti hopeful...a be samo paniki...veke aman...iskreno se mislam sega dali voopsto da pijam bidejki sestrava mi veli od gak..sestra zore veli deka sigurno ne treba...minatata godina pravev histero laparo i miom vadev na gak i nemav terapija za po doma...dali nekoj sto ima praveno bilo sto na gak moze da pisi dali imala terapija za po doma.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 17:14:19   
Hopeful RR
весник, остај сестрата од Гак, Лазаревски е далеку порелевантен - примај си ја терапијата, може само да помогне. Ме чуди ова што минатиот пат не ти дале ништо - од искуствата на девојките тука на РР, и секако и од мое лично искуство, после секоја ваква операција се дава терапија. Јас примав и после ХСГ, и после хистеро, и после пункција... терај без гајле user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 18:04:24   
LoveableMe RR
Весник, има рингерајки на кои не им даваат терапија, најдобро ќе биде да се консултираш со Тофовски, во ред што Лазаревски ти пишал терапија, но врз основа на што? Ти рече немаш сеуште извештај, ќе биде готов за две недели, па не знаеш што е работено, септум ти ваделе, нешто друго и слично. Така што не знам дали треба нешто да пиеш, ако не знаеш точно што третирале и што нашле по хистероскопијата.Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 18:19:09   
Baby12
jas imam pieno cikloproginova.Prvite se estrogen a vtorite provresteron.Ne se strasni za reguliranje na ciklus se za da ti dojde navreme.Posle prekinot za nekolku dena treba dabti dojde.Lazarevski ti gi dal vajda zoshto posle vakov zafat moze da ti se poremeti prviot mesec ciklusot.Kaj nego pravev histero i laparo terapija mi dade estroferm 3x2 a posle deset_ina dena i dabroston3x1 prodolziv uste deset_ dena .

< Поракaта ја уредил Baby12 -- 23.4.2015 18:20:41 >

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Хистероскопија
23.4.2015 20:13:59   
весник
devojki se slusnav so dve devojki koi istiot den pravea i histero i laparo na gak a ednata vadese i miom...nitu na edna ne i dale terapija...ednata ja pravese tofoski a drugata trajkovski...niv gi pustija dva dena po mene no i tamu bile bez terapija a i za doma nisto ne im dale...najverojatno se raboti za princip na rabota...neznam sto da recam...

(Одговор на членот Baby12)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?