|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 21 [22]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.6.2015 11:10:58   
TARA1
Jas sum 37+3, denes bev na prvo ctg, proslata nedela kaj maticnata bese karlicno svretno sega pak si doslo ko so treba, malku mi olesna user posted image
CTG mirno, malku go merat pomalo od sto treba kako da stagnira malku ( prv pat do sega) ama sega za sega vikaat nema prostor za zagrizenost.Kontrola za edna nedela. Neka si posedi use malku, imam uste raboti za zavrsuvanjeuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.6.2015 13:16:49   
TARA1
Me interesira dali nekoja majka uspeala da dobie epiduralna na Gak, bez predhodno da bide dogovorena?

(Одговор на членот TARA1)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.7.2015 7:25:39   
Dothy
Zenski kako po zeshtinive? Mene 8-te meseci predhodno mi letnaa AMA ovoj posledniov nikakonda pomineme..a dosega nikogash pospremna ne sum bila. So prvoto nemav AMA bash nishto kupeno, so vtoroto Eden den pred da se porodam a sega ushte pred 1 mesec mi e kupeno ispeglano se zivo I kozmetika I s, ke odam na dogovoreno lele neznam kako kje bide panika me fakja..deka so predhodnite dve si cekav spontano..sega sum dogovoreno na dezurstvo I neznam nekako ,,shube,, mi e ko so sila da go vadat..AMA ako cekam pa da ne bide se taka brzo kako so vtoroto edvaj do bolnica stignavme..a od drug grad sum..od pocetok na bolki do poroduvanje celiot prices beshe 3 casa..dobiv bolki doma vo 17h vo 20h se poroduvanja..taka da neznam shto da pravam?? Zenski so lesno I shto povekje odmaranje kje ni treba sila:-)

(Одговор на членот TARA1)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.7.2015 21:16:40   
LenaNela
Dothy со лесно мила,чекаме убави вести и мекици ке си јадеме user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Dothy)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
7.7.2015 22:39:48   
Melanija RR
Dothy нека биде со лесно,и не е на сила па и тоа сака да се гушне user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LenaNela)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
21.8.2015 22:56:25   
Melanija RR
Моментално 3 исчекувалки user posted image

Azzura
Felly RR 02.09.2015
Sekercinja 12.09.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.8.2015 13:08:32   
Kikicee
Здраво мамички и идни мамички. Јас сум 33 недела. Се трудам да не мислам на пораѓајот како нешто страшно но се плашам само од една работа. Сакам да се породам во Битола а сум од Охрид. Има 1 саат возење. Како да знам кога да тргнам? Што ако не стигнам? Што ако добијам вистински контракции а да мислам дека се лажни? Што ако ми пукне водењакот? Смеам тогаш да патувам? Чекам мислења...поздрав

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.8.2015 21:18:40   
Melanija RR
Kikicee добре дојде на Рингерајаuser posted image кој ти е краен терминuser posted image

Има тема Фази на породувањето =ТУКА и Породилни болки=ТУКА
Немам искуство но колку знае е дека кога болките се јавуват на ист интервал 15 мин на 10 мин тоа се тие породилни болки.Во последнаватема ќе ти пишат рингерајките за своите искустваuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kikicee)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.8.2015 0:44:45   
Kikicee
Melanija dobro ve najdov :) .Kraen termin mi e 17 oktomvri. Imam uste malce vreme da pouzivam i da se pomacam so ovie slatki maki. So lesno na site :) Koga e tvojot? Pozdravce :)

< Поракaта ја уредил Kikicee -- 27.8.2015 0:48:15 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.8.2015 14:37:47   
Melanija RR
Kikicee мојот дечко сега наполни две години user posted image а за следно бебче ќе видиме user posted image

Тука сме за совети и поддршка user posted image што повеќе рингерајчињаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kikicee)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
31.8.2015 10:09:22   
mamita83
Ми треба информација ако некој знае како се условите на ГАК или Чаир, во врска со добивање на епидурална анестезија и можноста да се избере доктор кој ќе те пораѓа (знам дека на Гак едно време можеше да се уплатат 12000МКД за доктор по избор) сега ми кажаа дека неможело туку кој ќе ти се погоди на смена тој. Сега сум 25 недела, го направив вториот скрининг и се е во најдобар ред, но се мислам каде да се пораѓам во вторава бременост паникава порано почна да ме фаќа. Сакам да знам точно кој ќе ме пораѓа и епидурал обавезно; со првото се породив на ГАК и супер поминав.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
11.9.2015 14:33:33   
Melanija RR
mamita83 и јас знам дека тоа е, кој доктор е на смена тоа.СЕга и да се знаеш со некој неможе тој да дојде.Врската може да помогне да се брза или сочека да дојде тој/таа на смена,За епидурал можеш повеќе да прочиташ ТУКА

Рингерајки во последни денови и недели user posted image

Sekercinja 12.09.2015
Kikicee 17.10.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
12.9.2015 16:47:57   
mamita83
Melanija RR дефинитивно се решив за Санте плус кај др.Јегени одам на прегледи и тој ќе ме пораѓа, несакав да ризикувам, првиот пораѓај на ГАК ми помина одлично и имам супер искуство но со договорен доктор, па несакав со второво да се мислам дали ќе добијам анестезија или не, дали ќе ми се погоди докторот на смена итн. Понудата на Санте ми беше супер споредена со Систина и Ремедика, па верувам дека ќе бидам во добри раце има време уште до декември, но сега сум си мирна.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.10.2015 13:00:13   
Sara
Во која недела ви закажаа царски рез, прашање за тие што оделе на договорен термин и кои знаци ги следевте да се осигурате дека бебето е зрело да излегува?

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.10.2015 13:17:08   
Melanija RR
Sara баш дата предвреме нема,туку одиш на ЦТГ и преглед и се утврдува состојбата и се кажува дали и кога пак контрола. Однапред тоа не се знае,ако се е уредно од 37 н се прави ЦТГ.Се зависи од постелката, состојбата на бебето,општата состојба на мајката.....
Која недела си?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.10.2015 13:20:12   
Sara
38 недела, постелката ми е 2 стадиум...па како што разбрав треба да созрее, одам редовно на цтг па ќе видиме...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.10.2015 13:30:35   
Melanija RR
Природно на 3-4 стадиум се раѓало. Јас во 39 недела бев на цтг имав индиции за царски предходно и според состојбата истиот ден ме задржаа а следниот царски.Со лесно user posted image повеќе совети за царски може да ни пишеш и ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
6.10.2015 14:07:32   
Sara
Ти благодарам,не ми е прв пат и нема да ми биде прв царски, но овој пат знам што ме чека и некако паника ме фаќа, ќе си пишам и во другата тема, измешани емоции еден куп

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
17.11.2015 23:08:51   
Melanija RR
Предновогодишни бебиња user posted image


srekna2 22.11.015
alexx87 1.12.2015
alexandra30 10.12.2015
sandra1989 21.12.2015
Veronica_Lia 28.12.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
14.9.2016 6:45:03   
Neurotoxin RR
Жени, еве ме мене, конечно ставивме нет, па можам да повисам тука. Не случајно пишувам на оваа тема, во сабота ми е краен термин, и онака ме имаше фатено паника, сега со земјотресиве ме измрда мозоков уште толку, неможам да се сконцентрирам на раѓање. Одам на клиника, вчера веќе трет пат, се е во ред, нема болки, има вода, бебе мрда многу, е едино вчера ми кажаа дека е пак свртено со лицето, и дека најверојатно пак ќе биде царски. Ми рекоа контрола за 5 дена доколку не се случи нешто во меѓувреме. Страв ми е, реагирам многу безвезе на потресиве, со јака тахикардија по која следи вознемиреност и на бебушот, сакам да направам мубает на ГАК, доколку не е свртено соодветно за природно да раѓам, тогаш зашто да чекаме, нека ме породат. Има ли некој што е во исчекување овие денови, пишете како ви поминуваат деновите и контролите. Поздрав и со ленсо на сите

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 545
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 20 21 [22]
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 21 [22]
Оди на:


Анкета

gradinka vs igroteska
Angelce Monice

sto e poubo gradinka ili igroteka?

gradinka (100%)

igroteka (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!