|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Епидурална анестезија
29.6.2015 21:02:42   
gina
znaci vo GAK epiduralna bez vrski ne davat ako ne me porodat so carski ce baram takva ama tesko deka bez vrski

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Епидурална анестезија
3.7.2015 2:29:13   
Roberta r
eve jas primav epidural se porodiv vo 36 nedela prvo mislev da odam prirodno bez nisto no bolkite mi bea mnogu jaki pa si pobarav epidural.otkako ja primiv bolkite se smirija i se custvuvase kako slabi menstrualni bolki no so vremeto se bea pojaki pa mi ja pokacija dozata no sepak se osekase mnogu pritisok vo analniot del mislev deka ke mi se rascepi zadnikot bev otvorena 9 cm no poradi taj gelot sto go stavaat za da se otvoris bev otecena tamu dole i nikako bebeto da izleze se pomaciv okolu 1 cas.malku se rascepiv iako pomalo bebence,mozebi site tie bolki gi osekav bidejki ne bese vreme da se porodam i bese zorle poragaj so site mozni lekarstva samo za da me porodat.sepak na krajot site bolki se zaboravaat.jas defenitivno bi preporacala epidural barem kontrakciite ne se custvuvaat mnogu jako.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Епидурална анестезија
21.8.2015 12:45:29   
vanessa30
alal da mu e na onoj sto ja izmislil, carska rabotauser posted image user posted image user posted image .
So prviot sin se porodiv bez epidural i pominav mnogu macno so silni bolki, se izmaciv 10 casa, bez da dobijam na krajot naponi, nego samo silni bolki. So golemi krvarenja, atonicen uterus....
So vtoriov pat poucena od prvoto iskustvo si pobarav epiduralna anestezija, veruvajte polesen poragaj nemozev da ocekuvam. Imav bolki ama nebese strasno , koga se zgolemija i nemozev da gi izdrzam (a jas imam visok prag na toleranvija na bolka) mi ja doziraa epiduralnata, i posle samo naponi dobiv bez bolka i vo tri turkanja go rodiv vtoriot sin. Seto toa traese 3 casa-od priem vo bolnica do poragaj.
Moja preporaka ako mozete da ja zemite ,obavezno da ja zemete, nema potreba da trpite jaki neizdrzivi bolki koga medicinata tolku mnogu naprednala.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Епидурална анестезија
11.9.2015 14:32:21   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamita83

Ми треба информација ако некој знае како се условите на ГАК или Чаир, во врска со добивање на епидурална анестезија и можноста да се избере доктор кој ќе те пораѓа (знам дека на Гак едно време можеше да се уплатат 12000МКД за доктор по избор) сега ми кажаа дека неможело туку кој ќе ти се погоди на смена тој. Сега сум 25 недела, го направив вториот скрининг и се е во најдобар ред, но се мислам каде да се пораѓам во вторава бременост паникава порано почна да ме фаќа. Сакам да знам точно кој ќе ме пораѓа и епидурал обавезно; со првото се породив на ГАК и супер поминав.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 129
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?