|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку спие вашето бебе?
28.7.2012 9:49:12   
Luci
М.периодов заспива околу 21-22ч и спие до сабајле. Денско спиење кога не е во градинка му е околу 3 па и 4ч едно спиење. Ноќе се буди понекогаш зошто е жеден, ќе испие цело шишенце сок и одма презаспива

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот crvce)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Колку спие вашето бебе?
29.7.2012 15:28:59   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

М.периодов заспива околу 21-22ч и спие до сабајле. Денско спиење кога не е во градинка му е околу 3 па и 4ч едно спиење. Ноќе се буди понекогаш зошто е жеден, ќе испие цело шишенце сок и одма презаспива


Потполно исто.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Колку спие вашето бебе?
10.8.2012 8:55:24   
pucilda
nie imame 6 meseci i navecer si legnuvame okplu 21-22h,samo se budime ako sme zedni i pieme cajce Bekutan togas,a preku den spieme 2-3 pati po 1-2h....

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Колку спие вашето бебе?
12.8.2012 18:02:32   
Annet
do pred nekolku dena spiese po dvapati denski po 1 cas,sega poslednive denovi,edvaj se uspivame,pogolema e veke 1 godinka za 2 dena polni,mozebi ke spie denski po ednas? uff nesaka da zaspie ,nikogas vo race ne sum ja uspivale,sega od sto nemam vreme za nisto po cel den trcam po nea,ja uspivam na sila po 1 saat se uspivame,edvaj,za da fatam doma nekoja rabota.mnogu mi e macna ovoj period,proode po nea trcam,i nesaka da prespiva,a sto ubavo mi bese vo 10 i vo 16h si presivase i jas odmorena bev.Kazete mi mamicki sto imate pominato niz ova,dali veke ke spie po 1 na den? navecer zaspiva vo 22 do 08 spie so nekolku budenja za voda;-)
im se voshituvam na tie decinja sto si zaspivaat sami,i taka probav ja ostavam sama vo soba i ja zirkam,i si igra si pee,leleee.sto li ke pravam? ova navistina tesko bilo, sekoj nareden period i faza na decata bila poteska..hmmm

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Колку спие вашето бебе?
12.8.2012 21:32:10   
bocence
mojava ima 14 meseci i spie ednas dnevno 0d 11 do 13 casot navecer zaspiva okolu 20.45 se budi noke poveke pati a sabajle okolu 7.30 i 8.00 e budna

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Колку спие вашето бебе?
13.8.2012 15:38:57   
lilicka
Мојава женска е спанка на мајка иuser posted image
Стануваме во 10h...цело време трчамее се изморувамеuser posted image во 13h веќе и се спие спие 1h-2h зависи па покасно имаме пак уште една дремка околу 17 и30 пак некој 1h пак си трчкамее како моторче да има во газето ни секунд не седнува некаде во 21и30 се тушираме и заспани во 22-23h и нанаме до сследниот ден до 10h!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 10:05:58   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

do pred nekolku dena spiese po dvapati denski po 1 cas,sega poslednive denovi,edvaj se uspivame,pogolema e veke 1 godinka za 2 dena polni,mozebi ke spie denski po ednas?


И Филип почна да спие само еднаш дневно кога наполни годинка. Леле, многу ми беше тешко да се навикнам. Вака бре двапати по два саати спиеше, па ми почна еднаш по саат и пол, два. Ама видов, не видов, не го успивав со сила. Едноставно преку ноќ престана да спие двапати. Ама ќе се навикнеш :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 10:23:03   
vanessa30
Nie nesto denovive spieme do kaj 9.00, iako predhodno max do 8.00 i se budese. Inaku vecer si legnuva okolu 22.30-23.00, a vo tekot na denot spieme dva pati od po 1.5 cas prvin vo 12.00 i posle vo17.00. Imame 10 meseci i 3 dena.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 10:24:13   
belabela
Spieme po2 pati ednas okolu 13h spie do 15 i popladne okolu 18h spie do 19:30h i navecer si legnuva 22:30 spie do 7 sabajle e nekogas znae okolu 10 da dremne do 11 zavisi kako e raspolozen user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 14:23:29   
Pepelaska *
Ние спиеме како швајцарски сааат, навечер околу 22 30 е заспан ( освен ако не сме негде или имаме гости ), стануваме како навиени во 8 и 50 ,
заспиваме околу 13 30 14 до кај 16

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 14:48:08   
AnnaMolly RR
Јас настојувам спиењето да му биде во исто време, без разлика каде сме и што правиме. Еве сега на одмор не попуштав, пак во 21-21:30 го успивав, а преку ден во 14 часот. Еднаш само направив исклучок, кога ни беше Везилка на гости user posted image Сум пишувала дека точноста ми е маана, како Монк сум кога станува збор за тоа. Ако дојде 14:15 а тој не е заспан, мене паника ме фаќа, си мислам дека многу доцнам user posted image Знам дека сум малку тра-ла-ла, ама тоа е тоа.
Единствено отстапки правам ако на пример му се приспие околу 13:30, значи порано од 14 часот, па нормално дека го легнувам и тоа не ми е проблем. Ама ако надмине 14 часот или 21:30 навечер, готово, нервно ќе попуштам.
п.с. знам дека треба да се лечам user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 15:46:09   
Yummy Mammy
Ич! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.8.2012 16:01:58   
Annet
jas samo si sakam edna cela nok da spie,bez niednas da se razbudi,zaboraviv sto e son..hmmmmm

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Колку спие вашето бебе?
16.8.2012 16:37:59   
eli07
Leleeee jas ne znam stvarno sto ke se pravi :( Bebus moj ima 1 mesec i od prviot den sme katastrofa so spienje navecer.Me tesat deka ke smeni ke spie podolgo ali ne znam do koga vaka ke se izdrzi pogotovo sto sme sami so mm i nemame bas nekoja pomos.Stanuvame vo prosek po 4-5 pati te za cicka te se iskakal te kenkav itn....Spijam vo prosek po 3 saati dnevno:( Pisete mamicki za vasite iskustva,dali vasite bebusi bea vakvi na pocetok i dali ke ima spaaaaas user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Колку спие вашето бебе?
16.8.2012 16:43:07   
srculko
moeto bebe voopsto ne spie a ima 11meseci prvite tri meseci spiese navecer preku den ne eve i sega ne spie preku den 2pati po pol saat a od nova godina i noke ne spie ve molam ako ima nekoja majka slicen problem kazete mi sto da pravime hronicno sum ne naspana sama go cuvam so mazot mi uste od prviot den ama toj odi i na rabota taka mene mi e znaci 24/7

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Колку спие вашето бебе?
16.8.2012 16:55:17   
Hunny
Ќерка ми има 4 месеци. Уште од 2,5 месеци ја преспива ноќта, со некои исклучоци кога се буди во 4 наутро за цицање, ама и тоа ретко. До пред неколку дена и дење спиеше неколку пати по 1 или 2 часа, а сега спие исто толку , но пократко, по 1 час или 40 минути. Еве и во моментов спие скоро 1 час. Чудо кога одам на работа ја чуваат бабите и им спие повеќе:)

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.9.2012 11:52:55   
boni25
Na 5,5 meseci tocno malata mi ja prespiva cela nok bez budenje od 8 i 30 do 8 i 30, a preku den nazalost 3 pati po 30-35 min, i toa zaspivanje so maka, so relaksatori, transporteri i cuda, a navecer najlesno banjanje, mlekce i nananje odma, e stvarno ne mi e jasno kako toa uspeva navecer a preku den so molenje, aj da ne i se spie ne ja teram ali place od sto i se spie i ne moze da zaspie, ali vajda toa sto navecer spie po 12 saati ja polni so energija:)

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Колку спие вашето бебе?
14.9.2012 15:49:08   
eli07
Ista situacija :( Nie imame 2 meseca.Do kaj 1 mesec ne spiese noke (se budese na sekoi 2 casa) ali spiese poveke preku den.Sega e obratno spieme navecer od kaj 22h se budime za cicka nakaj 5h i spieme do kaj 8h.Retko koga 2 pati se budi.Ali pa preku den e uzas po 15 min nekolku pati vo denot.Nikako da vrze 1,2 ili ne daj boze 3 casauser posted image Ali toa e.Bolje navecer da nana barem sme naspani :)

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Колку спие вашето бебе?
26.9.2012 12:59:46   
vanessa30
Zenski, kazuvajte care??? Eve otkako pocna da lazi user posted image  veke 2 mesci nemozam nikako da e nasijam, vo tekot na nokta se budi po 3-4 pati i bidejki spie na mesko, vednas probuva da lazi da odi nekade i se mava vo mrezickata na krevetceto i pocnuva da place i se budi, i posle za da prezaspie malku mlekce mu davam i ke go legnam do mene na spalna, ama za da se uspie pak lazi, rovara po cela spalna (lazi lazi pa ke si legne, pak lazi lazi pa k legne i taka edno 10-15 pati), a jas go posmatram i cuvam samo da ne padne od spalna. Maz mi veke 2 meseci e preselen od spalna, za da moze barem on da se naspie bidejki rabotata mu e dosta odgovorna. Ako ne uspee da se uspie so laznjeto, pocnuva da placi i se stavame vo kolicka i so niskanje se zaspiavme. Dali nekoja mamicka ima vakvo iskustvo, i pomagajte sto da pravam???

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Колку спие вашето бебе?
26.9.2012 15:37:04   
Annet
MOEVO OD KOGA POCNA PO EDNAS DA PRESPIVA PREKU DEN DUSATA MI ISPADNA,PO 1 CAS SPIE,I DO 22 H NEKE DA SPIE,A NOKE PLACE NA 1- 2 SAATA I SE NISKAME NEMOZMA DA JA OSTAVAM DA SPIE SAKA VO RACE AIIIIIIIIIIIIIIIIIIII POLUDECU leleee sorry za golemive bukvi

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Колку спие вашето бебе?
27.9.2012 13:15:15   
sandriana RR
Леле Анет, на иста мака сум и јас последниве 2 недели-ако успеам да врзам 2 саат ноќе спиење, пресреќна сум. Дали запчиња ја мачат, дали од секретот во носето-па се закашлува и плаче, па не сака во креветче и работава ни е врвка....не знам до кога ќе издржам вака...user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Колку спие вашето бебе?
10.10.2012 21:06:28   
MacenceEna
Nie ranko zaspivame navecer kaj 19 i 30 spremna e vo pizamki , iideme vo krevet !! user posted image
vo tekot na nokjta se budi ednas kaj 02h pie mlekce i posle tek sabajleto vo 06h e budna ama si lezi so mene vo krevet
Densko vreme zaspiva 2 do 3 pati
Kaj 9 ipol 10 . posle kaj 13h i uste ednas zavisi kaj 16h

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Колку спие вашето бебе?
10.10.2012 22:03:54   
AnnaMolly RR
Колку и да ми беше немирен и плачко како бебе, јас не памтам кога сум станала уморна и ненаспана наутро. Во 9 одиме во кревет, кога е во градинка станува во 7 и тоа ЕДВАЈ по 15 минути будење, а кога сме дома знае да спие и по 12 саати без будење (освен да пивне малку сокче). Преку ден спие некогаш и по 3 часа. Спанко голем е.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Колку спие вашето бебе?
10.10.2012 22:17:41   
Annet
aa jas ne spijam veke 10 meseci,po celi noki place.....se navikvav.........a krevetceto e minato ,spie so mene..... eve ja sega zaspa ,pa dodeka jas da legnam ona veke place,za vo race i toa vo son.....uzas
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Леле Анет, на иста мака сум и јас последниве 2 недели-ако успеам да врзам 2 саат ноќе спиење, пресреќна сум. Дали запчиња ја мачат, дали од секретот во носето-па се закашлува и плаче, па не сака во креветче и работава ни е врвка....не знам до кога ќе издржам вака...user posted image


(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Колку спие вашето бебе?
19.10.2012 21:15:30   
majka na eva
ева навечер спие од 22ч-06:30наутро.а напладне од 10-12 и од 15-17ч.супер е сегаuser posted image а како бебе воопшто не спиеше,само пола часuser posted image и ем тоа еден час ја клацкав во раце за половина час да спие хаха!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

najubavo masko ime
babyblue

Dali spored vas go napraviv vistinskiot izbor za imeto na sin mi?

Vojdan (11%)

Damjan (16%)

Andrej (22%)

Stefan (19%)

Marko (22%)

Konstantin (9%)


Број на сите гласови: 360

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!