|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: доење на јавно место
19.3.2010 16:52:34   
ananikol
Nemam iskustvo so doenje,neznam kako ke bide.Ke se snajduvame nekako...user posted image


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: доење на јавно место
19.3.2010 16:54:54   
vektor
Стигми и заблуди... интимноста е една од клучните фактори кој го прави мајчинството прекрасно како што е... во последно време има специјални наметки кои се создадени токму за таа намена...
Мислам дека одлично помагаат во вакви ситуации.
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Јас си го доев во другата соба, не сакав ама баш никој да ме гледа... само јас и детето, кога ќе завршиме ќе излеземе од соба... Еднаш се погоди да треба да го дојам на јавно место (бевме на еден ден во Дојран) и не можев да го дојам на плажам, мислев дека сите гледаат во мене. И му дадов каша, па после кога заминавме го надоив. А инаку не сум против доење на јавно место, ама јас не сум го доела на јавно место.


< Поракaта ја уредил Julie -- 19.3.2010 18:49:40 >


_____________________________

Нашата поддршка и знаење Ви се посветени Вам...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: доење на јавно место
19.3.2010 19:51:13   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: vektor

во последно време има специјални наметки кои се создадени токму за таа намена...
Мислам дека одлично помагаат во вакви ситуации.



Да ви кажам јас одма се ставив во акција и си нарачав наметка за доење на јавни места. user posted image Би требало утре да ја добијам па баш ке ви пишам дали се исплати, иако мислам дека ке биде суперuser posted image

(Одговор на членот vektor)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: доење на јавно место
19.3.2010 21:28:42   
April
јас не користев никаква наметка user posted image си ја доев миличка каде си сакаше user posted image и воопшто не ми беше гајле дали некој ме гледа или не...сигурно никој не пукнал да ги гледа моите гради...ниту мм имаше проблем со тоа...таман работа...

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: доење на јавно место
19.3.2010 21:33:08   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

јас не користев никаква наметка user posted image си ја доев миличка каде си сакаше user posted image и воопшто не ми беше гајле дали некој ме гледа или не...сигурно никој не пукнал да ги гледа моите гради...ниту мм имаше проблем со тоа...таман работа...



Bravo Apriluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jas samo ne znam sto pravat bauk za doenje na javno mesto.
Ko da pravis nekakov prestap.Zimi se.
Toa e najprirodnata rabota koja treba da se ceni.na zapad duri vo kafulinjata restoranite ima posebni masi kade sto doagaat od trudnici pa so bebinja pa se dojat bez problem.I toa se pocituva.A ovde site komentiraat lele kako ne i e sram ko da se da ne kazam stouser posted image




_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 9:24:39   
mami
Ниту ми било срам, ниту сум осудувала или зјапала некоја што доела на јавно место..Лука јадеше кај што ке посака. А кога ке видиме некоја како дои мене ми е дури и симпатично, па му викам на мм- види бе сонце си ручкаuser posted image
А дома одев во друга соба за да не ми виси свеки над глава и да контролира колку цица, или ептен ако имавме гости па сега не иде пред очи да му извадам града, па си одев во другата соба, а некоја од жените што беа на гости секогаш доаѓаше да ми прави друштвоuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 10:53:42   
mis.
а кога ќе ви дојдеа гости дома дали одевте да го подоите малото во другата соба или тоа го правевте пред гостите?Дали доевте пред свекор,свекрва или некој друг близок.Јас воопшто не се замарав дали е јавно место или не,дали некој ме гледа или не, или пак некој дошол дома едноставно кога требаше детето да го нахранам јас го правев тоа без предрасуди.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 11:03:07   
Весна
Пред гостите ја дојам доколку ми се мои блиски, инаку одам во друга соба. Свекор немам, а пред свекрва ми ептен ретко ја дојам затоа што се ѕвери, само што не се бутне и таа да цицне user posted image . А на јавно место се` уште сме немале прилика, но знам дека воопшто око нема да ми трепне доколку Јана ми е гладна.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 13:34:13   
Палешка РР
Марио кога беше мал многу смешно изреагира кога виде како една жена го дои бебето. "Мамо немаат пари за шише и за млеко?"user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 13:39:48   
aleksandra panevska
VE MOLAM od kade moze da se nabavi takva nametka za javno doenje

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 14:07:54   
jovanka
ma kakvi marami toa e isto kako koga i vam vi se pie jade najnormalna rabota.Kolku prednost ima koga ke odite nekade ne mora nitu sisinja sterilni pa kesickata so mlekoto vo prav lazicka eden kup raboti a vaka popridno nema a da ne zboruvam za hranlivata vrednost bidejki toa e veke druga tema.Zatoa mamicki samo hrabro doenje i samo doenje!!!!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 14:46:58   
bojanas
Апсолутно најголема предност е да можеш да го доиш.
Тоа што кај нас сите те осудуваат кога го доиш на јавно место ми е несфетливо. Јас немав такви проблеми зошто многу малку имав млеко и двете деца ми се израснати на адаптирано.
Од друга страна не ми е сфатливо и кога те осудуваат кога на јавно место правиш адаптирано млеко?!!!
Сите ја немавме таа среќа поефтино да си пројдеме.user posted image

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 19:03:30   
BEBICA

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

а кога ќе ви дојдеа гости дома дали одевте да го подоите малото во другата соба или тоа го правевте пред гостите?Дали доевте пред свекор,свекрва или некој друг близок.Јас воопшто не се замарав дали е јавно место или не,дали некој ме гледа или не, или пак некој дошол дома едноставно кога требаше детето да го нахранам јас го правев тоа без предрасуди.

I jas nemav nikakvi predrasudi ja doev i pred svekor mi svekrva mi tatko mi znaci nemav nikakov problem niti sram posto toa e nesto prirodno.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: доење на јавно место
20.3.2010 19:50:21   
nadica
за пред блиските никаков проблем седнувам и дојам е сега ако се подалечни гостиодев во другата соба

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: доење на јавно место
21.3.2010 10:11:36   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

а кога ќе ви дојдеа гости дома дали одевте да го подоите малото во другата соба или тоа го правевте пред гостите?Дали доевте пред свекор,свекрва или некој друг близок.Јас воопшто не се замарав дали е јавно место или не,дали некој ме гледа или не, или пак некој дошол дома едноставно кога требаше детето да го нахранам јас го правев тоа без предрасуди.


Дома најчесто доев во друга соба далеку од очите и коментарите на домашните и гостите, не од срам или предрасуди, туку тоа го сметав како  наше време, таа се насладуваше, а јас сакав само да зјапам во неа непречено. Инаку сум доела и пред свекрва ми и пред татко ми и пред гости и во амбуланта и во ресторан и на клупа надвор и во такси, еднаш и во интернет кафе и секаде каде било потребно, без проблем и размислување, без марами и прекривки. Не ги разбирам  оние кои се против доење на јавно место, бидејќи тоа би значело  жената  да биде врзана дома покрај бебето минимум 6 месеци или сите излегувања да ги испрограмира да не бидат подолги од 2 часа, за да се избегне доењето на јавно место. Ух, не тоа за мене би бил робовски живот без никаква причина.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: доење на јавно место
21.3.2010 10:57:13   
Весна
Така си е Ники, потполно се сложувам. Навистина тоа е посебен момент, едноставно се топам од нежности кога ја дојам и ништо друго не сакам да ми се случува во тој момент. Но, доколку ете се погодило да мора во јавност, пссссх, нека им биде срам и незгодно на оние што ќе се заѕверат. ;)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: доење на јавно место
21.3.2010 11:03:08   
Maca25
Ја доев кај ќе стигнев, на клупа во парк, на клупа во центар...user posted image
Мене искрено многу ми фали доењето, затоа што само тогаш можев да си го гледам убавото фациче на моето ангелче, сега е дивтар невиден и не можам да ја гушнам дури - само она кога сака да се гушка.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: доење на јавно место
21.3.2010 12:01:22   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: aleksandra panevska

VE MOLAM od kade moze da se nabavi takva nametka za javno doenje



http://mama.lamol.net/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=15&Itemid=2&lang=mk&vmcchk=1&Itemid=2

Тука ке си нарачаш и ке ди ја донесат.

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: доење на јавно место
21.3.2010 12:05:49   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Не ги разбирам  оние кои се против доење на јавно место, бидејќи тоа би значело  жената  да биде врзана дома покрај бебето минимум 6 месеци или сите излегувања да ги испрограмира да не бидат подолги од 2 часа, за да се избегне доењето на јавно место. Ух, не тоа за мене би бил робовски живот без никаква причина.



Баш така. Мене никој не можел да ме прибере дома, па сега да се затворам затоа што имам бебе кое го дојам?user posted image Никако! Тоа би била голема штета и за мене и за бебето.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 9:36:17   
biljana16
Jas moeto bebence go dojam pred najbliskite. Ne mi e sram posto toa go gledam kako najprirodna rabota. Sega ako dojde nekoj drugar na mm normalno e deka odam vo druga soba za da go nadojam maloto. Sega koga treba da odime na pogolemo patuvanje normalno e deka ke go dojam na javno mesto koj saka deka gleda ne se zamaram so toa.


(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 9:42:13   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

јас не користев никаква наметка user posted image си ја доев миличка каде си сакаше user posted image и воопшто не ми беше гајле дали некој ме гледа или не...сигурно никој не пукнал да ги гледа моите гради...ниту мм имаше проблем со тоа...таман работа...

isto taka,kaj stignev si ja doev i ne se zamarav so drugite,bitno bebeto mi e najadeno

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 10:04:08   
melody
Uuuuff mene mi e sube da me gledaat kako dojam.Mozebi e prirodna rabota za nekoi ama neznam ne bi rekla bas deka treba da doime na javno mesto osven ako navistina nema izlez od taa situacija.Sum doela pred drugarki ama sum im se izvinila deka treba da ja nadojam zatoa sto e gladna i duri i togas sum se cuvstvuvala neprijatno.Znam lugeto se takvi ke ti recat aha nadoj ja megutoa mislat kaj be ovaa najde da ja doi pred mene nema li stramuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 10:12:30   
lila30
Zdravo na site idni isegasni majki.Jas sum nova na portalov ise nadevam deka ubavo ke se druzime.Sto se odnesuva zadoenjeto na javno mesto jas ja dojam kade stignam,podobro toa otkolku da mi e gladna maleckata ida place.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 10:25:09   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Uuuuff mene mi e sube da me gledaat kako dojam.Mozebi e prirodna rabota za nekoi ama neznam ne bi rekla bas deka treba da doime na javno mesto osven ako navistina nema izlez od taa situacija.Sum doela pred drugarki ama sum im se izvinila deka treba da ja nadojam zatoa sto e gladna i duri i togas sum se cuvstvuvala neprijatno.Znam lugeto se takvi ke ti recat aha nadoj ja megutoa mislat kaj be ovaa najde da ja doi pred mene nema li stramuser posted image



Хехе, ако ти се замараш со тоа кој што ќе помисли кај ти е крајот. Од најдобра намера можеш да станеш и да отидеш во друга соба и да речат: Еве ја безобразна и дојдовме на гости, а таа бега од нас да го надои бебето.
Мене секогаш ми било поважно добробитието на бебето пред тоа што некој ќе помисли, неможам туѓите мисли да ги контролирам нити на бебе од неколку месеци да му кажам: Чекај ќе јадеш кога ќе си отидат гостите. И нормално дека кога се дои на јавно место тоа е бидејќи друг излез нема, ниедна жена не ќе излезе намерно да ги покажува градите на мегдан на улица само за да покаже дека дои.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: доење на јавно место
22.3.2010 10:34:42   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Uuuuff mene mi e sube da me gledaat kako dojam.Mozebi e prirodna rabota za nekoi ama neznam ne bi rekla bas deka treba da doime na javno mesto osven ako navistina nema izlez od taa situacija.Sum doela pred drugarki ama sum im se izvinila deka treba da ja nadojam zatoa sto e gladna i duri i togas sum se cuvstvuvala neprijatno.Znam lugeto se takvi ke ti recat aha nadoj ja megutoa mislat kaj be ovaa najde da ja doi pred mene nema li stramuser posted image

mislam deka najbitno treba da ti e bebeto a ne okolinata,a za sramot mislam deka si odi vo momentot koga se poragame,barem taka bese slucaj so mene

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?