|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
1.4.2013 12:13:30   
mami2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Жени, каде да најдам шешири и слични accessories за плажа? Не дека немам, ама сакам да се подновам... ако имате видено некаде низ Скопјево, пишете, ќе ви бидам благодарна (знам дека е рано за летна градероба, ама јас да си прашам)user posted image

ги редеа штандовите со летни реквизити во Џамбо во четвртокот. Торби, шешири, играчки....се имаше ама не знам дали се нови или од ланските залихи

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Каде да најдам?
1.4.2013 12:21:48   
Calypso
Супер, ај баш ќе поминам деновиве да видам да не има нешто интересно, фала за инфото мами2user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Каде да најдам?
5.4.2013 11:39:46   
masa
Каде може да најдам кеси за вакумирање облека ваљда разни големини ќе ми требаат и да се поквалитетни?
Исто ме интересира каде има поквалитетни детски чорапи за 27.Овие од сара фешн не ме бендисаа купив 5 пара од кои само 1 остана мазен другите се направија со топчиња безевза.Бебешки купував на bebeto и од jambo и бев задоволна,ама и последниве што ги земав од jambo почнаа да се завалуваат.Од 20ти пара нови чорапи секое утро се мислам што да облечеме,оние што и се мали и постари се подобри од новиве.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Каде да најдам?
5.4.2013 12:04:19   
miana
Takvi kesi ima vo JUMBO - za vakumiranje i razni golemini...
A corapi poima nemam kade da najdes - a sto ima vrska ako se zavaluvaat,pa corapi se toa,koj gi gleda..Se nosat na zemja...Corapa e cprapa...

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Каде да најдам?
5.4.2013 12:25:14   
masa
Фала ти miana,мене па не ми текна таму да побарам.А за чорапива јас малку сум посебна user posted image и детаљите гледам да ми одат во комбинација и сакам да се меки,мазни,имам чорапи во сите бои и не комбинирам да речеме облечена во црно или кафено со розеви или плави чорапи.Како за мене сакам и за малата малку сум ете фрик user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Каде да најдам?
5.4.2013 14:46:37   
Ring
Tie kesite od JUMBO mnogu brzo popustaat, primaat vozduh , isto i od Ramstor ...jas pred edna godina kupiv od Tinex okolu 200 denari bese edna , ama ne se mrdnati , si stojat vakumirani...ne znam dali uste gi imaat.Moj sovet ti e da si vides prvo vo Tinex , poskapi se ama se pokvalitetni.
A za corapcinja takvi sto ostanuvaat mazni ima vo Struzanka i vo Mir-mar po 60-70 denari se eden par, ama ne znam dali imaat taa golemina. Od Mir- Mar jas sum kupila i se odlicni , ne se pravat topcinja

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Takvi kesi ima vo JUMBO - za vakumiranje i razni golemini...
A corapi poima nemam kade da najdes - a sto ima vrska ako se zavaluvaat,pa corapi se toa,koj gi gleda..Se nosat na zemja...Corapa e cprapa...



_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Каде да најдам?
13.4.2013 6:28:22   
bucko mal
Zenski aj ve molam za pomos mi treba nesto ama neznam kako se vika i kade moze da se najdeuser posted image
znaci vaka izgleda kako digitron i sluzi za preveduvanje,mene mi treba angliski-makedonski.
mnogu e malo i prakticno mi treba za na skolo,vo recnikov dodeka najdam eeeeeee
edni prijateli ke doajgaat vo MK pa vikam da im poracam da mi donesat.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Каде да најдам?
13.4.2013 12:20:05   
Lady_D
Zenski znae li nekoja od vas kade mozam da najdam sadcinja sto se polnat so tecnost za na parno,da go navlaznuvaat vozduhot doma , malku sum kasno zasto se stopli vremeto ama sepak ke mi trebaat, odamna gi baram ama ne mi teknalo ovde da pisam...Ajde ako znae nekoja ili ako gi upotrebuvate pisete...pozz

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Каде да најдам?
13.4.2013 14:13:43   
Luci
Такви садчиња знам имаше во Хубо реплек, јави се на тел.најубаво прашај си да не цепаш џабе до таму

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Каде да најдам?
13.4.2013 22:35:14   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lady_D

Zenski znae li nekoja od vas kade mozam da najdam sadcinja sto se polnat so tecnost za na parno,da go navlaznuvaat vozduhot doma , malku sum kasno zasto se stopli vremeto ama sepak ke mi trebaat, odamna gi baram ama ne mi teknalo ovde da pisam...Ajde ako znae nekoja ili ako gi upotrebuvate pisete...pozz

И на пазар ги има, во разни бои и дезени user posted image Не, озбилно, има во хубо ама има и на пазар. Од мое искуство во Хубо се е поскапо, може да се јавиш ко што вика луци и да прашаш и за цена, ама побарај и на пазар. Јас имам купено од зелен пазар, ама одамна и не се сеќавам точно колку беа, ама не поскапо од 150 ден.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Каде да најдам?
14.4.2013 12:17:42   
Lady_D
Fala vi mnogu ke proveram bas mora da najdam, a bas taka se vikaat neli koga ke gi baram user posted image vie sigurno gi koristete, imaat li efekt, se mestat li ubavo ili zavisi kakov e radijatorot...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Каде да најдам?
14.4.2013 21:33:17   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Мислам луци дека нема таква како што сакам во џамбо баш гледав user posted image . Еве вакво нешто сакам

user posted image


натушке, ова е магнетна табла? и јас сакам ваква за Н.

Натушка и Маца најдовте ли ваква табла, ако да давајте инфо за цена и од која продавница. Михаела кажи и ти од каде поточно ја зема твојата, ако е ваква и е 600 денари и до крајот на Ск ќе отидам ако треба :D

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 11:56:59   
anaana
user posted image

go gledav ova na katalog na DOLU (turska firma e) i ne znam dali nekade kaj nas gi ima
ne e mnogu popularna ama e so dosta dobar kvalitet i popristapni ceni

i dali nekoj kupil nesto vakvo (bez razlika na markata)
dali se isplaka ili se za dzabe frleni pari :)

user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 12:03:41   
anaana
user posted image

vakvo e?

pred malku doznav deka vo prodavnicata vo prilep imalo na dolu proizvodi
ako nekoj znae i za skopje neka kaze

< Поракaта ја уредил anaana -- 19.4.2013 12:05:26 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 12:04:58   
vezilka RR
Јас баш пред некој ден видов нешто слично во продавница за играчки Дексико во Автокоманда. Само не ми текнува дали ја имаше таа најдолната подлога долу, што служи како клацкалка. И беше околу 2.500 денари, а не е некоја марка.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 12:07:49   
anaana
se javiv jas vo prilep mi rekoja deka e 2650 den (toa bas na slikata samo vo druga boja e). ova za toa kolata ne za tablata :))))
e sega ne znam dali se isplaka, dali bi go koristele??? znam deka sekoe dete e razlicno ama sepak
navodno do 3 godini mozelo da se koristi
nie imame 1 godina i 1 mesec

< Поракaта ја уредил anaana -- 19.4.2013 12:09:39 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 12:56:45   
masa
Mene mi izgleda interesno i mislam bas ste taman za vakvo nesto so vozrasta,ako se vadi gorniot obrac okolku deteto sigurno ke go koristite I poveke od 3 godini,osobeno ako imate dvor ili golema terasa I dovolno prostor doma da ima kade da go vozi

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Каде да најдам?
19.4.2013 13:12:23   
anaana
pa mene mi izgleda deka se vadi.. ajde pa ako se resam da go kupam ke vi se pofalam
samo ne znam vo koja tema. ne znam dali ima tema za igracki, ama za bilo kakvi igracki
ima tema prva igracka, i taa so dali kupuvate skapi igracki
ako ima tema za igracki kade ke moze da se delat iskustva so nekakvi igracki slobodno prefrlete me jas barav ama ne najdov

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Каде да најдам?
24.4.2013 13:46:13   
Gorde J
Ве молам дали некој од Вас знае каде да најдам семенски материјал за аспарагус (Шпаргла). Сакам да си посадам дома но го нема во земјоделските аптеки

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Каде да најдам?
25.4.2013 16:28:04   
Malecka23
Знае ли некој каде можам да најдам проодувалка или нешто што ќе има таква функција а ќе биде со цена под 2000?гледав неколку ама сите беа поскапи од 2500 па нагоре

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Каде да најдам?
25.4.2013 21:37:12   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Знае ли некој каде можам да најдам проодувалка или нешто што ќе има таква функција а ќе биде со цена под 2000?гледав неколку ама сите беа поскапи од 2500 па нагоре


Malecka 23 produvalka ima vo edna kineska prodavnica pred rampa vo K.voda i e 990 den.(e sega za kvilitetot znaes kakov e ama i taka se koristat mnogu malku pa ne se isplati da frlas mnogu pari)a i vo zambo ima mislam bea okolu 2000den.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Каде да најдам?
26.4.2013 8:27:06   
Malecka23
ее фала ти.ама сепак не сакам апла шкарт кинески.како и да е гледавме со мм па може некое точаче ќе и земеме гледавме едни као 3во1 и има одпозади рачка М ја проба и одговараше на висината.Во секој случај па мора да се даде 2000 хаха нема штедењеuser posted image ама ќе проверам пак и во џамбо може ќе се најде нешто

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Каде да најдам?
26.4.2013 9:01:54   
Џесика
Во Џамбо имаш проодувалка 890 денари, јас баш купував за подарок пред некој месец... би требало да има и сега.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Каде да најдам?
26.4.2013 13:27:13   
Malecka23
супер фала ти утре ќе проверам

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Каде да најдам?
9.5.2013 16:22:38   
Natasa981
Zenski, kade da najdam ( e sega neznam ni dali ubavo ke objasnam) onakva platformicka na dve trkala, sto se montira pozadi na detskite kolicki , da moze dete da zastane na nego i pritoa da se vozi so vozenje na kolickata..? Ako ubavo opisav:) znaci edno bebe u kolicka drugo dete pozadi kolicka i taka dvete da gi turkam:) prasav u edna renomirana prodavnica, rekoa ne gi nosat zasto skapicki bile.. Nemozam sega slika da postiram, se nadevam sfativte sto mi treba

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?