|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
21.4.2010 21:37:36   
mis.
сега ја погледнав програмата супер еuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
21.4.2010 22:56:23   
Medo
Леле, дааааа
Сега видов дека е за 2009-та. Се извинувам рр-јки. Ако може, избришете го тој пост.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
21.4.2010 22:59:03   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Medo

Леле, дааааа
Сега видов дека е за 2009-та. Се извинувам рр-јки. Ако може, избришете го тој пост.


user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
21.4.2010 23:41:54   
lidijas
Obavezno ke ve posetam na saem da ve zapoznaam konecno, samo ke vidime koj den ke dojdeme.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 9:43:09   
pacuvce
Драги мои,дали лани на Бебе саемот имаше понуда на бебешка опрема за да се купи?Конкретно,треба да купам седиште за во кола за Бојан,па наместо да шетам низ градов,сакам да знам дали таму ќе има некаква понуда,па да не губам време?Знае ли некој нешто?Имаше ли воопшто продажба лани или?Ајде,хелп плс...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 9:45:57   
ikipp
a sto ima drugo tamu da se kupi?za bebe na primer?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 10:50:39   
mami
пацувче мила..лани колку се сеќавам Чико имаа на штандот се од нивната палета на производи и беа со саемски попуст...ама за секој случај прошетај деновиве да видиш како се цените во градов зошто знаеш- саемскиот попуст некогаш и не е баш реален

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 11:04:38   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Еве го изгледот и на РР штандот на бебе саем... Една масичка ке биде за напите дечиња а една масичка е предвидена за советувања од мајки за мајките како што Јованка даде еден предлог. Знам дека сите сте со многу обврски околу дечињата, но доколку имаме некоја трудница од Рингераја или послободна мамички може да се пријават тие денови да бидат заедно со тимот од Рингераја, ќе си добијат специјален Рингераја беџ!

user posted image



Драги Рингерајки... Еве што ќе се случува на штандот на Рингераја:

Дечињата ќе можат да се забавуваат со кловн од игротеката мечето ушко
Ке има куклена претстава за најмалите
Дечињата ќе може да си бојат разни цртани ликови во вид на боенка!

Сите Рингераја мамички ке може да се потпишат во книгата на гости и да ни остават некоја порака!


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 11:25:11   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Дечињата ќе можат да се забавуваат со кловн од игротеката мечето ушко
Ке има куклена претстава за најмалите
Дечињата ќе може да си бојат разни цртани ликови во вид на боенка!



Прекрасна можност додека дечињата се забавуваат мамичките да си разменат по некое искуствоuser posted image и потоа нормално да го поделат доживувањето од БЕБЕ САЕМ со нас тука, за да може и оние мамички кои нема да го посетат бебе саем да знаат што и како се случува тамуuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 13:06:42   
Belo_Oblache
Прашање до оние кои биле на ланскиот Бебе Саем, и до оние кои имаат повеќе информации, дали е добро да се дојде на саем за да се набави основна опрема за едно новороденче, количка и седиште за во кола, креветче, облека и слично.
Ме интересира дали на саемов може да се најдат сите овие производи, дали има голем избор и дали цените би биле пониски од обично? Јас сум од Струмица и многу би ми користела ваква информација, зошто 2 саати пат во еден правец не е малку.
А и ова, што всушност значи тоа што преку РР страницава станав член на Премама и Би-Мек, треба да кажам име и презиме кога ќе купам нешто од нив, па така би ме следувал некој попуст, или?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 14:46:21   
jovanka
lani davaa popust a mislam i plus dopolnitelen na eksponatite

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Belo_Oblache)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 15:04:15   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Belo_Oblache

Прашање до оние кои биле на ланскиот Бебе Саем, и до оние кои имаат повеќе информации, дали е добро да се дојде на саем за да се набави основна опрема за едно новороденче, количка и седиште за во кола, креветче, облека и слично.
Ме интересира дали на саемов може да се најдат сите овие производи, дали има голем избор и дали цените би биле пониски од обично? Јас сум од Струмица и многу би ми користела ваква информација, зошто 2 саати пат во еден правец не е малку.
А и ова, што всушност значи тоа што преку РР страницава станав член на Премама и Би-Мек, треба да кажам име и презиме кога ќе купам нешто од нив, па така би ме следувал некој попуст, или?



Belo Oblache како член на Премаман клуб може да добиеш попуст 50% за роденденот на вашето дете на продуктите за мода, а 10% попуст за сите прозиводи било кога.

За Cryo Save клуб во моментот кога ке зачуваш матични клетки кај нив ќе имаш посебни поволности, при што треба да се повикаш на фактот дека си член нанивниот клуб на Рингераја.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Belo_Oblache)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 15:18:51   
Sandric
KOlku bese karta lani?

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 15:39:41   
mami
Ima nekade objaveno detalen plan na site slucuvanja? saatnica ili nesto? zosto na sajtot kolku uspeav da vidam ima samo nabrojano sto ke ima...

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 18:27:25   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Еве линк од програмата: КЛИК

Еве се и термините од Рингераја говорот: 14:45 во петок, 11:15 сабота и 14:00 недела.


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
22.4.2010 19:19:28   
mis.
Јас бев лани на саемот од гардероба немаше ништо освен чико опрема,колички,седишта за во кола.Хумана,нестле имаше штанд о фродо за кондури од гардероба ништо немаше.Саемот беше повеќе за забава за децата и предавања од стручни лица.Исто имаше и играчки и забавен парк за децата.Имаше катче за цртање,боење за децата,катче за пресоблекување,доење,мерење на килажа и висина на детето.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 8:57:17   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ги чекам мажите да станат и ќе се спремаме за саем.


Мис,ај те молам само ѕирни дали има понуда за седишта за кола,па да знам дали утре да одиме со мм,за да можам да одберам нешто...Сакам во недела цело време да го искористам за дружба со вас,наместо да шетам по саемот...Однапред благодарам...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 9:38:02   
Adrijana
A posto ne znam dali tocno na vreme ke stigneme, moze ke sme porano ili podocna tamu, moze li vnatre da se najdeme???


_____________________________



(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 10:18:49   
Еца
ааааа Адријана како така, не можеuser posted image Па нормално дека може, ајде јас се спремам за твоја Ева, минатиот пат ми ја сокривте ама овој пат... нема кадеuser posted image ке ја ставам во кенгур до моја Мила и ќе ги шетам низ саем, ќе ги "лажам" лугето дека имам близначкиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 10:38:27   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image vazi dogovoreno, znaci dogovorot e: stasuvame i ti ja predavam Evauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 10:45:18   
Julie1
Поздрав од Бебе Саем од штандот на Рингераја... атмосверата е прекрасна... Ве очекуваме сите Рингерајки..

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 10:56:53   
Viktori

Поздрав и од Игротеката Мечето Ушко, на штандот на РР, и од мене исто така user posted image , па повелете на дружбаuser posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 12:42:21   
caci20
Stavete po nekoja slikicka

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 13:17:58   
dragana_vane
Doagame utre, ke ve posetimeeeeeuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
23.4.2010 13:25:19   
ikipp
sega vo nedela vo 12ipol ke se cekame pred saem?taka e dogovorot?kazete da znam

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?