|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација со донор
21.5.2010 16:10:25   
lilicka
Да 1500евра само материјалот а плус се друго што треба на пример за инвитро се на се чини 2000евра еве јас се распрашав толку е за жалuser posted image  
А како би нашле самите донор?!user posted image тешко.....еве велат некој од фамилијата на сопругот некако е глупавоо.....барем јас така мислам

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Инсеминација со донор
21.5.2010 18:00:22   
Bogdancanka
јас мислам дека за донор не треба да е од некој од фамилија туку има банки за сперма од таму се зима спермата за да се изврши оплодување со донор.......е сега имам слушнато дека некоја клиника во Македонија соработува со некоја банка од Данска за која клиника беше неможам да се сетам али може да се распрашате во приватните клиники 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Инсеминација со донор
21.5.2010 18:23:53   
niki
Од етичка гледна точка е погрешно некој од семејството на мажот да биде донор. Како ќе му се објасни на детето дека некој чичко во исто време му е и биолошки таткоuser posted image И понатаму како тоа дете ќе го прифати тоа, веројатно има можност да го отфрли посвоениот татко и да го прифати биолошкиот бидејки ќе му е на дофат на рака. Плус се создаваат заплеткани роднински врски кои дополнително ќе го комплицираат животот на сите во семејството. Згора на тоа донорот од семејството утре задутре кога ќе го гледа детето како расте пред него може да се предомисли па да создава проблеми...
Плати си најдобро, некој донор од далеку кој потпишал дека се откажува од родителски права и живеј си мирно. Дури и да го бара еден ден детето и да го најде, тоа неможе да доведе до разнишување на врската со родителите кои го изгледале.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Инсеминација со донор
21.5.2010 19:47:17   
Anonimen
I jas da se nadovram na temata. Mislam deka e sosema vo red inseminacijata da bide od drug, no so soglasnost od soprugot pa i nemora nekoj drug da znae deka taka si go dobila deteto. Srekata i ljubovta go pravat toa. Zenite sto se ne pravat da imaat dete, duri i bi spijale so drug maz samo za toa. user posted image pozdrav

(Одговор на членот niki)
  Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Инсеминација со донор
22.5.2010 1:10:31   
vale*
pred nekolku goini edna moja prijatelka pravese insem.so donor vo ginekoloska  ordinacija radulovic vo belgrad i  ne znam tocno kolku plati 200 ili 300 evra user posted image neznam tocno ama 1500 evra toa e stvarno mnogu.javete se vo belgrad i proverete dr. dusan radulovic poveke ne znam. i gi podrzuvam site sto imaat potreba od vakov tip na lecenje i so sreka

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Инсеминација со донор
22.5.2010 8:44:07   
none
vale nemozam da najdam broj molimte ako mozes da mi najdes.poz

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Инсеминација со донор
22.5.2010 13:50:20   
lilicka
Вале ако можеш да го најдеш бројот и да ни го пишеш мислам дека на многу ќе ни помогнеш!!!Поздрав

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Инсеминација со донор
5.2.2014 16:48:32   
gina
gledam na ovaj forum nema nikoj podolgo vreme me interesira za lilicka i foxy_m sto napravija so donator dali ispeavte




(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Инсеминација со донор
5.2.2014 17:02:04   
Melanija RR
gina имаме тема ИФВ со донатор !? ,таму има со искуства


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 59
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?