|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 13:50:07   
Sanosan24
Здраво на сите..
проблеми со срцето уште од раѓање, оперирана сум пред неколку години, пијам лекови и воопшто немам циклус..претходно имав кога пиев хормонски таблети но со тек на време ми престана циклусот иако ги пиев редовно таблетите..

Ме интересира дали сето ова еден ден ќе биде проблем за да станам мајка, сум разговарала со мојта докторка за ова и ми има кажано дека тоа ќе биде тешко но дека за сигурна да бидам мора да се направи некое тестирање..

Дали некој знае каде се прават тие тестирања и која им е цената на истите..

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.11.2013 14:10:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 14:09:46   
Melanija RR
Sanosan24 добре дојде на Рингераја user posted image

Лично не се секавам дека некој има спомнато за ваков проблем,но сигурно ќе напише некоја рингерајка совет.
Според твојата докторка како би било проблем,поради што?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 14:24:00   
Sanosan24
Ти благодарам Меланија.. Добро ве најдов user posted image

Поради уништување на некои хормони за време на операцијата многу ќе биде тешко еден ден да имам свои деца user posted image , она се плаши дека всушност јас нема да можам да ја износам бременоста.. ми кажа за тестирањата но не знаеше да ми каже каде се прават тие тестирања, спремна сум да направам било каков тест, било што само да бидам сигурна дека ако еден ден забремена се ќе помине добро, мислам дека нема да бидам во ситуација да бирам дали јас или бебето..

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 14:29:18   
Melanija RR
Ако се однесува на испитување на хормони имаме тема Хормонална рамнотежа-услов за бременост
Прашај повторно па пиши може ќе најдеме некоја тема со која ќе можеш да се информираш и ќе ти помогне

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 14:47:29   
Sanosan24
Јас редовно правев тестови за хормони на Ендокринологија и сите тестови беа во ред но дознав дека тестовите за плодност и тестовите кои јас ги правев се сосема различни..сега изтражувам каде се прават такви тестови

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 14:57:24   
kapina
Neka ti kaze tvojata doktorka za koi testovi za plodnost stanuva zbor I ako moze ili ako znae nekoja ringerajka. ke ti kaze ke ti pomogne ima mnogu testovi za plodnost jas nema sto nemam napravenoza tie8,9godini akostanuva zbor za hormonite. ke si odes na endokrinologija

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 15:14:50   
LoveableMe RR
Jas bi ti preporacala konsultacija so kariolog ili kardiohirurg I ginekolog, tvojata situacija bara dobar pristap, pa tie ke ti kazat kako ponatamu. Ti posakuvame uspehuser posted image pa izvestuvaj ne. pozz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Други причини како проблем за забременување
17.11.2013 15:33:35   
Sanosan24
Имам следниот месец редовна конторла на кардиологија во Скопје, ќе разговарам баш за ова со докторката, а ќе отидам и на гинекологија за да се распашам, да видам за тие тествови.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Други причини како проблем за забременување
18.11.2013 1:41:06   
MademoiselleNina
Ako vekje se rasprasuvas, ete mozebi e dobro da prasas i za zmrznuvanje na jajce kletki...

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Други причини како проблем за забременување
18.11.2013 14:28:14   
Sanosan24
Неможев да чекам да отидам во Ск.. денес закажав гинеколошки преглед овде во мојот град.. пуштете ми среќа женички.. ќе ми треба user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Други причини како проблем за забременување
18.11.2013 15:08:17   
pepermint
ти ја пуштам целата среќа на овој света и мнооогу позитивна мисла, ајде и ти биди позитивна

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Други причини како проблем за забременување
18.11.2013 15:51:38   
LoveableMe RR
So srekja Sanosan, te cekame so ubavi vesti

(Одговор на членот pepermint)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Други причини како проблем за забременување
18.11.2013 18:01:34   
Sanosan24
Ви благодарам многу.. и јас се надевам на убави вести user posted image ќе ве известам секако user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Други причини како проблем за забременување
19.11.2013 11:08:16   
Sanosan24
Еве ме и мене.. тажна и среќна истовремено, ме прегледаа на абдоменално ехо
матката е супер, чиста е, добра. Е сега она што ме загрижи е тоа што докторкава ми рече дека јајниците ми се многу мали user posted image .. ми рече да испитам хормони и според резултатот ќе ја добијам соодветната терапија..

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Други причини како проблем за забременување
20.11.2013 15:09:04   
LoveableMe RR
Sanosan, prebaruvav na Internet I najdov nekoi sajtovi na koi pisuva za mali jajnici se preporacuva IVF procedura, taka sto ne e nereslivo. Pozz

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Други причини како проблем за забременување
20.11.2013 15:43:35   
Kvisko
Sanosan со среќа во обидите за забременување. Ама мислам дека секако ќе мораш да провериш хормони за да бидеш сигурна дека се е во ред. И на твое место секако би се консултирала со кардиолог. Сепак не е битно само да се постигне бременост туку и истата да биде со посакуван исход и без загрозување на твоето здравје и здравјето на бебето.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Други причини како проблем за забременување
25.11.2013 13:26:46   
Sanosan24
LoveableMe RR
Sanosan, prebaruvav na Internet I najdov nekoi sajtovi na koi pisuva za mali jajnici se preporacuva IVF procedura, taka sto ne e nereslivo. Pozz


LoveableMe и јас барав ама ништо не најдов user posted image дали би можела да ми пратиш некое линкче user posted image ?

Позз

< Поракaта ја уредил Sanosan24 -- 25.11.2013 13:27:23 >

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Други причини како проблем за забременување
28.11.2013 15:22:03   
LoveableMe RR
Ti prativ privatna poraka. Pozz

(Одговор на членот Sanosan24)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Други причини како проблем за забременување
28.11.2013 15:32:33   
Sanosan24
LoveableMe ја видов пораката.. Ти Благодарам

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?