|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 16:29:11   
mama26
zenski tolku e lseno kebinja da se perat ednostavno zamislete si vaka:

vasiot neprijatel go fakate pa frlate vo kada pa go davite ..on probuva vozduh da zeme ama vie ne popustate i op so noga gazis na kebeto i go davis ,go davis a ne ti vraka ne ti zbori abe meraciuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 17:29:50   
lukas
a be mama26,koga ke me iznervira mm ke ja upotrebam fintava,ke zamisluvam deka e toj...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 18:54:03   
Bogdancanka
море мама26 какво тепање во када го пикам во машина и ич не се замарам ако не го собере кај мене го носам кај свеки кај неа сигурно ќе го собере...user posted image немам јас такви кебиња да се борам со нив во кадаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 18:58:47   
Annet
и јас се перам во машина,ќебиња и јоргани од тие потанките собира,едно по едно на 30 степени и на центрифуга и да се погоди времето и супер еuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Перење ќебиња
13.12.2010 9:00:56   
mami2
Ќебиња перам во машина, а големото го носам во сервис за перење. Не ми паѓа на памет да го газам во када затоа што и незнам така колку е испрано или само вода го поминала

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Перење ќебиња
15.12.2010 23:36:05   
Maca25
Кај нас дома само Нина има ќебе и нормално тоа во машина се пере. Јас и мм спиеме со едно многу тенко јорганче кое исто така се пере во машина. не ни помислувам да тепам ќебиња во када

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Перење ќебиња
31.1.2011 0:29:30   
suzeto
sve vo masina kakva raka ke padnam i jas vkada sose kebeto...imam edno duplo ekstra toa potesko go sobira ama turkam ako treba so noze ke turkam ili nema ni da go koristam,a drugoto duplo go sobira bez problem,jambolija ednas perev i se otepav i poveke ne ja ni koristam

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Перење ќебиња
31.1.2011 18:50:19   
humana
Sve odi vo masina,pa i kako cesto gi peram sekoj mecec obavezno,ke gi postelam na susalnata vo dnevna i do utredenta mi se suvi,a ako gi peram u kada ke nemozat samo de se iscedat cel den.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 9:05:17   
Snowhite RR
Пред некој ден го перев ќебето, дупло е, машината додуша ми собира 6кг, ама не пробав дали ќе го собере, го потопив во када, подобро така отколку да ризикувам да ја расипам машината, па со неа после да се замарам, е сега еве два дена се суши и уште е на жица, не е исушеноuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 13:23:38   
Maca25
Ние ќебиња не користиме, многу ни е топол станот и немме потреба од ќебиња зимно време. Спиеме со тенок јорган кој го собира во машина. Кај и да е ќе треба да го перам, само чекам да се подоправи времево. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 13:32:07   
denim
Sve u mashina.

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 19:49:17   
anedespo
U MASINA

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 20:41:29   
mamicki
Се живо и диво перам во машина, среќа што теписите не ги собира, инаку и нив ќе ги пикнев внатре!user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Перење ќебиња
17.4.2011 21:15:14   
Natuska85
Во машина нормално,кај во када цел век нема да се исцади.Ми текнува додека бев студен и живеев под кирија со цимерката ги ставивме двете мои потенки ќебиња да ги переме,ама не беше во ред машината,стара и да сме ги пуштиле на 90 степени,тоа цели искубани коа ги извадивме,па кога и кажав на мајка миuser posted image user posted image user posted image user posted image .Среќа на крај на учебна година беше и ги оставив во станот кога се иселивме ќе му се најдат некому,некогашuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Перење ќебиња
18.4.2011 0:27:52   
ikki
Jas se peram vo masina, edinstveno eden jorgan ne mi go sobira pa nego vo kada, i toa plus svekrva mi mi go pere i taka :))) pozz do moja svekrvica eve gledam pak ke treba da pere :))))))))))

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Перење ќебиња
19.3.2012 14:08:53   
Ananija
Само теписи и стази не перам во машина, останатото се! А ќебињата речиси на два три месеци ги перам!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Перење ќебиња
30.9.2012 23:40:44   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ananija

Само теписи и стази не перам во машина, останатото се! А ќебињата речиси на два три месеци ги перам!

potpis.masinata mi e 6.2kg a susarata 7kg taka da za 2h pereni i isuseniuser posted image user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Перење ќебиња
1.10.2012 10:27:53   
Luci
И мм пере ќебиња во машина, ги става на 40 со течен детергент за шарени и гајле немаат
П.С ова мм нека не ве чуди, дома тој е задолжен за пуштање машиниuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Перење ќебиња
1.10.2012 10:53:49   
niki
blagodarenie na temava duploto pocnav da go nosam na hemiskouser posted image i proletva go imav zaboraveno tamu edno mesec dena, pominuvame i tipot sto raboti se poznava so mm i ni mavta user posted image '')ne vika da si go zememe da ne bese toj sigurno sega ke mi teknese da go baram kebetouser posted image

< Поракaта ја уредил niki -- 1.10.2012 10:54:56 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Перење ќебиња
29.8.2013 14:48:18   
Ring
Kazete mi nekoj servis za perenje kebinja vo okolinata na centar ? I cena ako znaete.
Imam 2 dupli golemi kebinja i ne mi se pikaat vo masina , stara e mislam deka nema da izdrzi...
A eve se blizi esen , pa da mi se spremni

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Перење ќебиња
29.8.2013 18:40:18   
masa
Vo Ramstore sigurno perat i ne bese nekoja cena visoka okolu 300 pred nekoja godina,ako ne e pokacena cenata sega.Inaku jas vo masina go peram i duploto,ubavo ke go nagmecam i go sobira,samo go pustam dva pati na plavenje.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 9:47:31   
AneLav RR
Јас ќебиња перам исклучиво во машина и тоа на програм перење на рака или на кратка програма со целосна центрифуга. Дури и дуплиот летен јорган ми го собира ама тој го перам без центрифуга бидејќи имам машина со горно полнење и максимум 5 кг собира.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 12:00:26   
Snowhite RR
Се уште не сум се осудила да ставам ќебе во машина, само во када ги имам перено, 6,2кг ми е машината мислите дека ќе ми собере дупло ќебе?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 12:07:37   
AneLav RR
Дупло сигурно ќе ти го собере , мајка ми переше такво во тие старите горенски машини па све си беше ок. А сега има нова и во таа и го собира без проблем. Јас не користам дупло ќебе да ти кажам ама штом во мојата собира дупли летен јорган мислам дека ни за ќебе во твојата нема да има проблем. Поздрав!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 14:24:34   
zzaa
Пери го слободно во машина на 30 или 40, и јас имам дупли ќебиња ги перам во машина, на ова ладно никогаш нема да се исушат ако ги переш во када.
Јас се перам во машина на рака ништо.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?