|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
20.11.2013 10:16:25   
sandriana RR
Меланија, хормоните си го прават своето, и ова е период кој ќе трае бар 5-6 месеци, додека се регулираат.
Косата скрати ја, како што вели Бетани, или ако не ти пречи мирисот, плакни ја косата со обичен оцет, би требало да ја регулира состојбата.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Опаѓање на косата
20.11.2013 10:22:36   
princessa
i mene mi paga veke eden mesec, sinko ima 4inaku. Dodeka bev bremena ne mi pagase vopsto ama sega user posted image . Go napraviv samponot po receptot na ivoni4ka ama uste ne gledam rezultatiuser posted image user posted image . Edinstven spas e da ja mijam kosata ednas nedelno zasto na ceslanje posle banjanje strasno mi paga. A kadrava mi e i zatoa ja ceslam samo koga ja mijam. I ja plaknam so caj od kopriva. A i esen e pa toa e dupla pogolema katastrofa segauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Опаѓање на косата
20.11.2013 14:06:12   
Melanija RR
Знам дека ненормалново паѓање е нормално user posted image ама ме нервираат влакната сегде ги има па неможам да воспоставам хигиена бидејки цел ден сме во собата каде што спиеме ,поретко во дневна.
Ја скратив ден два пред 40 дена и сакам пак ама косата ми е лоша природно прекршена ама не убаво туку никаква па немам можност за кратка фризура,треба пеглање ај време ќе најдам ама тоа е плус паѓање,па место стегач ставам штипка .
Со оцет обавезно ќе пробамuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Опаѓање на косата
20.11.2013 16:34:12   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

user posted image

женски јас можам да ви го препорачам овој шампон,Nerilex српско производство е,медицински,порано го имаше во Зегин како Нирел,ама сега му е сменето името и мислам дека не го носат веќе кај нас ама пак проверете низ аптеките.Јас си го купив од србија или ако имате некој што оди натаму да си порачате да ви донесе,не е скап мислам некои две евра е поголемото паковање од 200 мл. Стварно е многу убав,јас го користам за мрсна коса и за опаѓање,косата ми е ненормално порасната одкако почнав да го користам а и на други што сум го препорачала се презадоволниКај мене овој шампон многу помогна.Го прочитав постот на Гардениа, го порачав од Србија преку една пријателка.Навистина делува.Паѓањето на косата ми намали.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Опаѓање на косата
2.1.2014 20:23:52   
Mimi33
И јас немам некој посебен проблем со опаѓањето...сега нормално има промени повеќе се мрси и по малку опаѓа но тоа не е ништо страшно дури и нормално според докторите...user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Опаѓање на косата
3.2.2014 20:00:48   
princessa
eve pred 2 meseci prestana da mi paga i mi se zgusti. Si pravam tretman so ricinusovo i maslinovo maslo, si napraviv i nov sampon so luk(prethodno stavav b komplex i ampula vit.c) i se se sredi. Toa e period koga opaga kosata i se vraka se vo normala posle sreduvanjeto na hormonite. A mozda i toa sto pocnav da praktikuvam tretmani so gorenavedenite sostojkiuser posted image . Kako i da e zadovolna sum si segauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2014 0:01:16   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

eve pred 2 meseci prestana da mi paga i mi se zgusti. Si pravam tretman so ricinusovo i maslinovo maslo, si napraviv i nov sampon so luk(prethodno stavav b komplex i ampula vit.c) i se se sredi. Toa e period koga opaga kosata i se vraka se vo normala posle sreduvanjeto na hormonite. A mozda i toa sto pocnav da praktikuvam tretmani so gorenavedenite sostojkiuser posted image . Kako i da e zadovolna sum si segauser posted image user posted image user posted imageПринцеза,јас сеуште неможам да ја доведам до ред мојата коса после 17 месециuser posted image
Ај кажи ми ги подетално твоите третмани со масло,и шампонот од лук,да пробам се и сешто испробавuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2014 10:22:38   
princessa
obicno navecer stavam maslinovo maslo so ricinusovo maslo koi gi zagrevam prethodno. Taka nea otstoi cela vecer, ma da stavi si kapa za tusiranje i naredniot den izmij si ja kosata kako i voobicaeno. Ima poveke opcii za sampon, mozes da si izberes. Mozes da si napravis vaka: Vo 400ml sampon stavi 30 apcinja (isitneti) vitamin b komplex i edna ampula vitamin c i mij si ja kosata so nego. A mozes vo samponot sto si go koristis da dodades nekolku cesninja luk. Ne se plasi od mirizbata ne se oseka uopste. I toa e toauser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2014 10:43:34   
miana
Јас во еден литар шампонод Бреза или коприва, ставав едно шише рицинус, едно шише пантенол, Витамин Д капки, ампули Б12, и др ке ви допишам што беше.. Се ме чинеше околу 500 денари.. Паѓањето навистина се намали е сега ке пробам исто во 1 литар шампон од коприва или бреза, ке ставам 30 таблети Б комплекс,...

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2014 14:35:22   
deluxe
user posted image Благодарам женски за рецептите,ќе пробам посекакоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Опаѓање на косата
14.6.2014 0:05:15   
Melanija RR
Вече 3 месеци ми е баш ок само шампон од коприва користев и два пати ја подкратував , ретко така да ми паѓа и еве растат бебешки влакна над челото и сега неможам да ги скротам сега додека пораснат заникаде изгледат user posted image да не се жалав важно не ми паѓа

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 14.6.2014 0:06:56 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Опаѓање на косата
14.6.2014 0:14:46   
Defne90 RR
И јас сум истата моментално со бебешките влакна,насекаде се разлетани.Инаку мене ми паѓаше доста косата ептен ми се проретчи после породување,ама ете гледам дека веќе почна да се стабилизира и да се намалува паѓањето.Со првиот син тоа беше страшно значи секојпат кога си ја миев косата полна рака влакна ми паѓаа,и уште што не користев и таа упорно си паѓаше.И после породување со вториот син ми паѓаше ама не до толку.Сега е ок.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Опаѓање на косата
20.6.2014 11:32:38   
princessa
Кој ги измислил тие хормонитеuser posted image user posted image , аман веќе. На мене пак почна да ми паѓа по малку косата и секој ден голтам витамин б комплекс форте и витамин ц. А и анемична сум плус. А да не спонувам колку user posted image ми ја кубе косата, многу ме боли и за секое влакно плачамuser posted image . Тоа е додека се дои па и потоа додека се средат хормоните време ќе помине.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Опаѓање на косата
20.6.2014 14:10:01   
deluxe
lelelele jas kosata ne mozam da si ja stabiliziram eve veke 2 god. Od koga se porodiv i seuste mi paga. Periodot na sreduvanje hormoni bi trebalo da e pominat. user posted image A sum probala se i sesto, I nisto,pak si paga.... Od vitamini,serumi,maski babski lekovi nisto ne pomogna
user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 20.6.2014 14:12:51 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Опаѓање на косата
20.6.2014 14:19:00   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

lelelele jas kosata ne mozam da si ja stabiliziram eve veke 2 god. Od koga se porodiv i seuste mi paga. Periodot na sreduvanje hormoni bi trebalo da e pominat. user posted image A sum probala se i sesto, I nisto,pak si paga.... Od vitamini,serumi,maski babski lekovi nisto ne pomogna
user posted image


Пробај пивски квасец, храна богата со протеини, коприва, евентуално да испиташ тироидна, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Опаѓање на косата
20.6.2014 14:28:10   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

lelelele jas kosata ne mozam da si ja stabiliziram eve veke 2 god. Od koga se porodiv i seuste mi paga. Periodot na sreduvanje hormoni bi trebalo da e pominat. user posted image A sum probala se i sesto, I nisto,pak si paga.... Od vitamini,serumi,maski babski lekovi nisto ne pomogna
user posted image


Пробај пивски квасец, храна богата со протеини, коприва, евентуално да испиташ тироидна, позз

Za tiroidna mi spomnale i drugi niz muabet. Ama nemam drugi simptomi osven kosata.... Ako e oftopik prefrlete me, bas sakam da procitam iskustvo od drugi sto imaat problem so tiroidna i imaat opaganje na kosata.


< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 20.6.2014 14:29:20 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Опаѓање на косата
28.6.2014 10:45:05   
sandriana RR
baby27, твојот пост е префрлен во темата ОГЛАС.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот baby27)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Опаѓање на косата
5.12.2014 15:24:37   
caciana
Sakam da spodelam so vas edna maska za kosa koja mnogu mi pomogna vo period koga kosata mi paga(prolet I esen)
Maskata se pravi 8-10sedmici 1-2 nedelno.Efektot e vidliv posle prvite nekolku upotrebi.
Pola kvasec presen se rastvora vo2 lazici toplo mleko,mu se dodava1lazica med.Se mesa ubavo da se rastvori kvasecot I Se ostava Na toplo za da stasa.Nastrana vo fildzan se mati 1 zolcka so 1 lazica maslinovo ili ricinusovo maslo.Koga ke stasa kvasecot se soedinuva so zolckata i se nanesuva na vlazna kosa(najdobro e kosata da e izmiena so sampon,porite DA se otvorat na skalpot)Se premackuva kosata I skalpot blago se masira.Zavitkajte ja namackanata kosa vo krpa I cuvajte 1cas.Potoa kosata Se mie ,se samponira.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2016 12:18:46   
marchi
zenicki mojot problem e sledniot:

ova mi e tret pat so opagjanje na kosa,prviot pat od panika bev na lekar mi proverija krvna slika pa me pratija na kozen lekar,skapot po negova preporaka go mackav so nekoja si mast uopste ne mi teknuva kako se vikase i piev mertz drazei 600 den bea vnatre 30 apcinja za sekoj den po edno i fitoval sampon, po ovaa terapija mislam deka se podobri sostojbata, potoa posle poroduvanje sto e normalno kaj sekoja zena,se pomiriv no so fitoval pak se se vrati vo normala i eve sega posle 3 godini pak,pa resena sum da probam nesto na rirodna baza, a i po preporaka na edna drugarka koja ima onaka koristeno prirodna terapija mi preporaca maslinovo i ricinusovo maslo mesano,dva pati nedelno da ja mackam kosata i da prespijam pa drugata den so obicen sampon da ja mijam,rezultati imalo vednas posle prvata upotreba

dali ima nekoja koja koristela nekoi masla bilki koi piela caevi.... bilo sto???

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2016 12:20:25   
marchi
zenicki mojot problem e sledniot:

ova mi e tret pat so opagjanje na kosa,prviot pat od panika bev na lekar mi proverija krvna slika pa me pratija na kozen lekar,skapot po negova preporaka go mackav so nekoja si mast uopste ne mi teknuva kako se vikase i piev mertz drazei 600 den bea vnatre 30 apcinja za sekoj den po edno i fitoval sampon, po ovaa terapija mislam deka se podobri sostojbata, potoa posle poroduvanje sto e normalno kaj sekoja zena,se pomiriv no so fitoval pak se se vrati vo normala i eve sega posle 3 godini pak,pa resena sum da probam nesto na rirodna baza, a i po preporaka na edna drugarka koja ima onaka koristeno prirodna terapija mi preporaca maslinovo i ricinusovo maslo mesano,dva pati nedelno da ja mackam kosata i da prespijam pa drugata den so obicen sampon da ja mijam,rezultati imalo vednas posle prvata upotreba

dali ima nekoja koja koristela nekoi masla bilki koi piela caevi.... bilo sto???

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Опаѓање на косата
17.12.2016 15:17:05   
tanjakr
Незнам дали прашањето е за тука меѓутоа откако се породив имам вртоглавица,немам рамнотежа ,нон стоп како да ме влече нешто назад.Дали имал некој слични симптоми ?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 221
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:


Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (9%)

12-24 месеци (45%)

24-36 месеци (36%)

36-48 месеци (9%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!