|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
20.7.2011 1:28:42   
Axel
Еве јас се чешлам после миење коса и ги собирам влакнава во тутки (пошто ми е долга косата што да ви кажам цела шака) и ги читам советиве. Малото ми е 7 и пол месеци, а почна да ми паѓа пред едно 2-3 месеци. Баш бев на фризер и фризерката ме праша дали ми паѓа а јас викам не и ко да се урочив од тогаш нон-стоп. Добро што летово ја собирам во реп па не ја чешлам толку и да ги собирам влакната. За шампониве мислам дека ништо не помага ваљда е од хормоните. Еве сега во моментов ми се поврзаа жичките и ми текна дека можеби и од кога добив по породување косава почна повеќе да ми паѓа. Ај сега како што викате ќе чекам до 9 месец да видиме како ќе биде.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Опаѓање на косата
18.9.2011 23:00:21   
Natuska85
Јас еве 2 месеца го користам шампонот на Виши против опаѓање што е и мислам дека косата ми се врати во нормала.Ми паѓа  и сега ама тоа нормално паѓање што е како пред да остана user posted image што ми беше.user posted image user posted image user posted image .Шампонот е околу 750 ден. во Зегин, ама вреди за парите и еве мене од едно паковање ми се нормализира состојбата.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 18.9.2011 23:01:43 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2011 12:43:58   
Luci
Натушка а субрина некаква користиш ли или само шампонот? Морам да купам и јас некој шампон против опаѓање зошто косата ненормално многу ми паѓа. Имам претходно користено некои шампони ама ако не ставав субрина не можев никако да ја исчешлам косата
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас еве 2 месеца го користам шампонот на Виши против опаѓање што е и мислам дека косата ми се врати во нормала.Ми паѓа  и сега ама тоа нормално паѓање што е како пред да остана user posted image што ми беше.user posted image user posted image user posted image .Шампонот е околу 750 ден. во Зегин, ама вреди за парите и еве мене од едно паковање ми се нормализира состојбата.


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2011 13:01:54   
miana
Jas sum7 mi mesec i na pernicata gledam mnogu vlakna sto znaci deka pocnala da mi paga..Prasav frizer i mi rece toa si se hormoni,jas mozam da ti davam eden kup samponi da ti gi zimam parite ama protvi toa nemozam nisto.Bremenost e :(

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Опаѓање на косата
19.9.2011 14:47:58   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Натушка а субрина некаква користиш ли или само шампонот? Морам да купам и јас некој шампон против опаѓање зошто косата ненормално многу ми паѓа. Имам претходно користено некои шампони ама ако не ставав субрина не можев никако да ја исчешлам косата
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас еве 2 месеца го користам шампонот на Виши против опаѓање што е и мислам дека косата ми се врати во нормала.Ми паѓа  и сега ама тоа нормално паѓање што е како пред да остана user posted image што ми беше.user posted image user posted image user posted image .Шампонот е околу 750 ден. во Зегин, ама вреди за парите и еве мене од едно паковање ми се нормализира состојбата.




Не користам ништо друго освен шампонот,евентуално 2-3 пати имам ставено силиконски капки кога ја пеглам.Не е затуцана да кажеш од шампонот,баш напротив убаво се чешла и се по редuser posted image .

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 19.9.2011 14:48:33 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Опаѓање на косата
20.9.2011 13:03:38   
Luci
Натушка јас вчера го купив овој од Зегин user posted image Ма да ме збуни аптекарката, ми покажа два, едниот беше за оштетена коса и против кршливост и од тој имаше за мажи и жени, тој им е нов производ од скоро го имале во продажба, а од овој што е против опаѓање имаше еден вид универзален и за мажи и за жени....Ваљда не утнав, а? 

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Опаѓање на косата
20.9.2011 13:55:30   
kikicka
Mene kosata dodeka bevuser posted image mng mi zgusti t.e mi se vrati kako sto mi beshe pred da pocnam da ja farbam vo pubretetot :D sega pred mienje tutka,za vreme na mienjeto tutka,nasusenje tutka kolku sakas tutki tolku mozam da napravam user posted image a imam kosa uste gusta mi e ,aj sea? nisto ne i stavam prirodnata boja mi e seuste,sjajna e amamng pagjaaaaa.I neznam strv sto da koristam

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Опаѓање на косата
20.9.2011 22:14:01   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Натушка јас вчера го купив овој од Зегин user posted image Ма да ме збуни аптекарката, ми покажа два, едниот беше за оштетена коса и против кршливост и од тој имаше за мажи и жени, тој им е нов производ од скоро го имале во продажба, а од овој што е против опаѓање имаше еден вид универзален и за мажи и за жени....Ваљда не утнав, а? 


И јас го имам овој луци, да и мене ми кажа аптекарката дека е универзален и за мажи и за жени.Задоволна сум,пак ми паѓа еве баш сега ја миев, ама мислам дека не е како претходно и најдобро од се мислам дека ми се обновува,нови влакна ми растатuser posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Опаѓање на косата
21.9.2011 12:02:58   
Pepelaska *
и мене почна да ми паѓа некако нагло ама се ми се чини дека овој период на сите им паѓа(се регенерира).Јас користев фолтен пак ќе си земам а и ќе ја скратам никако да си ја пораснам многу ми е за никаде долга

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Опаѓање на косата
21.9.2011 12:55:59   
temjana
нормално е да паѓа сега во есен и во пролет, се менува влакното како и самата природа што се менува. Јас секое бањање си полнам една вц шоља со коса, и тоа е така од кога знам за себе. Немате место за паника посебно не тие две сезони. Пред да почнете да давате пари почекајте нека помине есента и доколку ни тогаш не се смени ситуацијата посетете си најпрво доктор, бидејќи можеби имате некој сериозен здравствен проблем или најверојатно се работи за недостаток на витамини. Косата само ви дава знак дека треба малко посериозно да размислувате за своето тело, затоа доколку сакате убав надворешен изглед, најпрво посветете се на внатрешниотuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Опаѓање на косата
21.9.2011 13:15:05   
miana
Neznam dali vo bremenost smeam da gi pijam onie tabletote sto se za nokti i kosa od merck?

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Опаѓање на косата
21.9.2011 13:16:38   
kikicka
jas sum za ne ! prashaj go lekarot najubavo

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Опаѓање на косата
21.9.2011 13:23:57   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

jas sum za ne a ine sum kompetentna za toa pole :D prashaj go lekarot najubavo on najmnogu znae

bashka so ke ti se tie merc koga vo bremenosta zenata e najubava

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Опаѓање на косата
24.11.2011 15:58:12   
Annet
mene mnogu mi paga kosava eve 2 nedeli frlam po mnooogu kosa,nasekade vlakna,nasekade,se lepat kaj ke stignat.okolu bebeto nasekade,sal proveruvam da ne ima nekoe na cuclite.....
sto da pravam neznam na ednata strana mi e upola od sto bese.ja skrativ moze dve pedi do usi mi e.i pak paga.
znaci po 3 mes od poragaj paga kaj mene ,a ne dojam.....i sega neznam............

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Опаѓање на косата
9.12.2011 21:58:55   
Bububebe
6-7 месеци после пораѓај почна да паѓа и на форумот прочитав за Алпецин,го зедов па после 2-3 миења престана

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Опаѓање на косата
9.12.2011 22:13:50   
anedespo
Mene sekoja godina ovoj period mi se menuva kosata i mi pagjaat po celi prameni. Bidejki sum primetila deka sekogas e ovoj period , ne me faka panika.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 11:13:25   
Annet
kazi mi sto e toa i od apteka li se kupuva?jas pocnav pivski kvasec da pijam se plasam da ne pocnam da jadam mnogu;-)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

6-7 месеци после пораѓај почна да паѓа и на форумот прочитав за Алпецин,го зедов па после 2-3 миења престана


(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 11:21:27   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kazi mi sto e toa i od apteka li se kupuva?jas pocnav pivski kvasec da pijam se plasam da ne pocnam da jadam mnogu;-)




Тоа е шампон Алпецин против опаѓање на коса.Се купува од аптека,400 и некој денар мислам беше,кај мене одма имаше ефект.А од пивскиот квасец мислам дека ке имаш апетит,подобро земи го шампонот

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 11:38:40   
kikicka
една смеа на моја сметка.....свекор ми когасекачипреднекој ден кајнасгоре и викана Леона лелебе деде цел ламинат си го ишкртала user posted image user posted image ајас кај шкртано нецртаона незнае ,он вика епа види се е линии....когадавидам моите влакништа како змии user posted image user posted image а претходната ден метев user posted image user posted image џабепиеви апчиња демек али требало 3 месеци да се пиат за да има резултати глупости

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 12:35:38   
Annet
hahaha vlakva nasekade aman od niv ,dobro fala ke si zemam jas sampon ama i ke pijam od ovie ubavi se za se opsto ama i malku da se popravam moze 2-3 kila mi trebaat;-))ama ne poveke hahahaah

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 14:14:44   
Calypso
Mene pocna da mi pagja 4 meseci posle poroduvanjeto - uzas! Probav so Alpecin, nisto, ja skrativ, nisto. I na kraj, si zedov kapsuli Fitoval, plus samponot - i prestana da mi pagja. Kapsulite se okolu 260 den. samponot isto. Se pie edna kutija od kapsulite, po edna dnevno ( a trae dva meseci). Ne ja ni ispiv cela kutija, posle dve nedeli prestana da mi pagja. i sega fala mu na Boga, ne mi pagja tolku, samo onaka, normalno.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2011 15:35:09   
nadica
јас мислам дека навистина останав без коса на главата user posted image
пред пораѓај имав густа и преубава коса која не се мрси и ретко паѓа во големи количини а сега имам ретка мрсна коса која ми е страв да ја чешлам и мијам бидејќи се плашам дека целосно ќе останам без неа user posted image
пробав фитовал немаше резултати сега ќе пробам и со алпецин па се надевам на подобрување

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Опаѓање на косата
10.1.2012 12:23:01   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

јас мислам дека навистина останав без коса на главата user posted image



И јас исто, абе купишта влакна паѓаат..Го решив тоа..или мислам дека го решив user posted image со шишање..бааги ја скратив косата и мислам дека сега не ми паѓа толку. Ај ќе видиме..хе,хе.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Опаѓање на косата
11.1.2012 11:24:58   
Annet
se uste ne sum go kupila,sega bas na net gledav ,go ima no mnogu vidovi se,povekete se za kozata na glavata..neznam kakov da pobaram,postoi li strikno protiv
opaganje??
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kazi mi sto e toa i od apteka li se kupuva?jas pocnav pivski kvasec da pijam se plasam da ne pocnam da jadam mnogu;-)




Тоа е шампон Алпецин против опаѓање на коса.Се купува од аптека,400 и некој денар мислам беше,кај мене одма имаше ефект.А од пивскиот квасец мислам дека ке имаш апетит,подобро земи го шампонот


(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Опаѓање на косата
11.1.2012 11:28:44   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

se uste ne sum go kupila,sega bas na net gledav ,go ima no mnogu vidovi se,povekete se za kozata na glavata..neznam kakov da pobaram,postoi li strikno protiv
opaganje??
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kazi mi sto e toa i od apteka li se kupuva?jas pocnav pivski kvasec da pijam se plasam da ne pocnam da jadam mnogu;-)




Тоа е шампон Алпецин против опаѓање на коса.Се купува од аптека,400 и некој денар мислам беше,кај мене одма имаше ефект.А од пивскиот квасец мислам дека ке имаш апетит,подобро земи го шампонот




Има повеќе видови,ама ти ке побараш против опаѓање  user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?