|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
30.6.2012 13:33:19   
Natuska85
Теона прочитај ја и наназад темата,на претходните страни имаме доста пишувано за шампони и ампули кои до некој степен и го спречуваат опаѓањето на косата по пораѓајот.Јас лично го користев шампонот на виши против опаѓање и со едно пакување ми се регулира состојбата.Мислев дека ако не почнев со шампонот ќе останев без косаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот teona cvetkos)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Опаѓање на косата
11.7.2012 10:43:01   
mila28
samo da kazam deka kosata prekina da mi opaga vo celi prameni :D blagodarenie na shamponot alpecin od zegin, na baza na kofein, eve pola mesec kako go koristam i ima ogromna razlika.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Опаѓање на косата
12.7.2012 22:11:36   
Veronika 78
mamicki jas uste sum vo drugiot del za user posted image ama ja vidov temava i vikam da pridonesamuser posted image
za neporemetuvanje na site raboti posle bremenosta lekari preporacuvaat da se prodolzi so pienje na site vitamini koi se pijat i vo tekot na bremenosta
znaci c vitamin,magnezium,mamavit koj sto piel neka prodolzi bar dodeka se doiuser posted image
pozdrav i so gospod napred za skoro vreme vi se pridruzuvam oduser posted image vo mamauser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Опаѓање на косата
1.12.2012 16:48:56   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

Zdravo mamicki eve edna nova tema ,vsusnost problem na mnogu majki posle poragajot zapocnuva da paga kosata mozebi od hormonalnite promeni ili nz sto e?? konkretno i jas eve se zdobiv so ovoj problem posle 3 mes.od poragajot kosata pocna strasno da mi opaga,nz kako bi ja sprecila duri se plasam deka nema da ostane nistouser posted image .kazete mi dali i vie go imavte ovoj problem i kako sprecivte??inace vo bremenosta kosata mi stana osta bujna i ubava ama sega e katastrofa


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas licno nemav problem so kosata,naprotiv mi stana epten gusta,no na vremeto eden period epten pocna da mi paga kosata,duri bev zagrizena mi se izretci duri,i mnogu mi pomogna samponot Fitoval mislam deka bese,go imas po aptekive,mene epten mi pomogna



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Veronika 78)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2012 13:12:00   
pepuska
Уште малку и 2 месеци како сум породена а косава е се погуста ... ми се чини дека ми е огромна воопшто не ми паѓа баш напротив расте т.е се згуснува за должина немам време да обратам внимание . Сега по празнициве ќе трчам да се шишам па може малку ќе успори . Инаку во бременоста не мисе згуснуваше косата туку само квалитетот на влакното стана многу поубав

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2012 14:16:32   
deluxe
eeee cekaj i jas bev taka do 3 mesec od poragajot,i koga zede da paga gotovo okelavev ,inace jas imam retka kosa(ama ne olku kelava sum sega),no vo bremenosta mi stana pogusta i poubava i taka do 3 meseci od koga se porodiv, eve uste paga do kade nz ama znam deka ako prodolzi vaka perika ne mi begauser posted image user posted image a probav sekakvi samponi,ampuli,maski dzabeee hormonite se vo prasanje ama do koga se sreduvaat??

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2012 15:23:49   
pepuska
deluxe знам дека се хормони во прашање а да побараш помош ако толку многу паѓа има медицински шампони по аптекиве многу појаки од фитовал иако нее за потценување итој и сл на него

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2012 15:32:30   
Gardenia
user posted image

женски јас можам да ви го препорачам овој шампон,Nerilex српско производство е,медицински,порано го имаше во Зегин како Нирел,ама сега му е сменето името и мислам дека не го носат веќе кај нас ама пак проверете низ аптеките.Јас си го купив од србија или ако имате некој што оди натаму да си порачате да ви донесе,не е скап мислам некои две евра е поголемото паковање од 200 мл. Стварно е многу убав,јас го користам за мрсна коса и за опаѓање,косата ми е ненормално порасната одкако почнав да го користам а и на други што сум го препорачала се презадоволни

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Опаѓање на косата
27.12.2012 15:39:00   
eli07
Jas imav mnogu ubava i gusta kosa se do 3 mesec koga naglo pocna da mi pagja user posted image user posted image i ne prestanuva...Sega imam tri vlakna na glavava i mnogu mi e krivo, a otsekogas si bev gorda na kosata :((( Mislam deka kolku sto citav do kaj 9 mesec treba da se regulira, taman cela da mi opadne user posted image user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Опаѓање на косата
25.7.2013 17:21:18   
ivoni4ka
na mene mi pomogna sampon od kopriva najobicen, vnatre satveno ampuli vit C i skrseni apcinja b comleks, abe vednas prestana sega sum vo faza na rastenje na novata kosa do pod usite mi e user posted image , aprethodnoo mislam okelavev za 2 meseci kolku sto mim pagase

_____________________________



(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Опаѓање на косата
25.7.2013 17:46:10   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

na mene mi pomogna sampon od kopriva najobicen, vnatre satveno ampuli vit C i skrseni apcinja b comleks, abe vednas prestana sega sum vo faza na rastenje na novata kosa do pod usite mi e user posted image , aprethodnoo mislam okelavev za 2 meseci kolku sto mim pagase

И јас се многу загрижувам поради косата, опаѓа ненормално. Читави прамени додека ја перам.
Шампоните што се против опаѓањето не ми помагаат. Уште ете да пробам и ово чудо. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Опаѓање на косата
25.7.2013 19:05:03   
marija/
Уф јас мислев дека само мене ми паѓа косава, амојата бебушка прави за една недела 4 месеца значи до тоа е кај сите е исто user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Опаѓање на косата
25.7.2013 19:50:17   
sandriana RR
Пивски квасец често е решение за опаѓање на коса (мене лично ми помогна),и стар бабин лек _ мачкање на косата со оцет преку ноќ.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marija/)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Опаѓање на косата
26.7.2013 14:46:03   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

na mene mi pomogna sampon od kopriva najobicen, vnatre satveno ampuli vit C i skrseni apcinja b comleks, abe vednas prestana sega sum vo faza na rastenje na novata kosa do pod usite mi e user posted image , aprethodnoo mislam okelavev za 2 meseci kolku sto mim pagase

Ивони4ка, а која е мерката, колку вит. Ц, колку Б комплекс на колку милилитри шампон? user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Опаѓање на косата
27.7.2013 10:20:23   
ivoni4ka



ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

na mene mi pomogna sampon od kopriva najobicen, vnatre satveno ampuli vit C i skrseni apcinja b comleks, abe vednas prestana sega sum vo faza na rastenje na novata kosa do pod usite mi e user posted image , aprethodnoo mislam okelavev za 2 meseci kolku sto mim pagase

Ивони4ка, а која е мерката, колку вит. Ц, колку Б комплекс на колку милилитри шампон? user posted image


okolu 500 ml sampon, i ampula vit.C ( askorbit trazi vo aptekite) i edna kesicka isto od apteka B kompleks neznam kolku apcinja se okolu 30 mi se cini se ubavo izmesano i so toa mienje kosa se nadevam deka ke ti pomogne

_____________________________



(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Опаѓање на косата
11.8.2013 12:40:51   
Bethany
Пред некој ден кога бев на фризер, ми предложија да земам од најобичните шампони од Афродита, со лук, за да пробам против опаѓање на косата. Има некој користено?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 8:11:59   
Палешка РР
Косата почна премногу да ми опаѓа, цели прамени во раце ми остануваат. Вртев наназад во темава и видов дека пред две години сум се пожалила дека ми паѓа некаде овој период. Па се тешам дека до тоа е...страв ме фаќа колку ми паѓа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 8:51:48   
deluxe
Палешка побарај си Мерц дражеи,за коса,витамини,а може и некоја природна маска да си направиш превентивноuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 10:43:25   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Косата почна премногу да ми опаѓа, цели прамени во раце ми остануваат. Вртев наназад во темава и видов дека пред две години сум се пожалила дека ми паѓа некаде овој период. Па се тешам дека до тоа е...страв ме фаќа колку ми паѓа user posted image

Не знам ако е период, тогаш е многу тој долг период кај мене user posted image
Не знам веќе што да правам, освен да се ја ишишам скроз кратко, ми здосади секаде само влакна гледам, кога треба да ја перам мака ме фати user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 15:26:27   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Пред некој ден кога бев на фризер, ми предложија да земам од најобичните шампони од Афродита, со лук, за да пробам против опаѓање на косата. Има некој користено?

не чинат ич,конкретно за тој од лук,го пробав и не ми помогна ништо.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 15:27:41   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Косата почна премногу да ми опаѓа, цели прамени во раце ми остануваат. Вртев наназад во темава и видов дека пред две години сум се пожалила дека ми паѓа некаде овој период. Па се тешам дека до тоа е...страв ме фаќа колку ми паѓа user posted image

палешка а зошто не пробаш со масло од рицинус? мене многу нови влакна ми пораснаја,од оние бебешкине и ми се згусна косата

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Опаѓање на косата
1.9.2013 16:01:50   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Пред некој ден кога бев на фризер, ми предложија да земам од најобичните шампони од Афродита, со лук, за да пробам против опаѓање на косата. Има некој користено?

не чинат ич,конкретно за тој од лук,го пробав и не ми помогна ништо.

И јас го користам, ете веќе некое време, и ништо подобрување не видов, со други шампони против опаѓањето барем привремено ми помагаат а овој ништо. А тоа масло од рицинус како треба да го намачкам, колку да стои на главата, малку да ми се згусне косата, ми се чини целата ќе ми падне...

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Опаѓање на косата
2.9.2013 10:23:53   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Пред некој ден кога бев на фризер, ми предложија да земам од најобичните шампони од Афродита, со лук, за да пробам против опаѓање на косата. Има некој користено?

не чинат ич,конкретно за тој од лук,го пробав и не ми помогна ништо.

И јас го користам, ете веќе некое време, и ништо подобрување не видов, со други шампони против опаѓањето барем привремено ми помагаат а овој ништо. А тоа масло од рицинус како треба да го намачкам, колку да стои на главата, малку да ми се згусне косата, ми се чини целата ќе ми падне...

јас го ставам навечер пред легнување,на коренот и на цела коса,само помалку зошто е многу мрсно,и ја завиткувам во крпа,сабајлето ја мијам,еднаш неделно доволно е.По неколку ставања ќе видиш дека ти расте нова коса и помалку ти паѓа,а и многу убава е косата после маската. Јас имам долга и здрава коса,а не ми е скратена три години.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Опаѓање на косата
19.11.2013 20:54:34   
Melanija RR
И тука да се пријавам user posted image како тргнало нема крај.Мене активно цели прамени почнаа од 1,5 месец и паѓа и паѓа и на М наоѓам и тоа ужасно ме нервира неможам насекаде е.Неможам да се чешлам полесно ми е да ја мијам цела када затнувам.Користам штипка за да не ја стегам ама ништо фајде.
И незнам што да пробам попрвоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Опаѓање на косата
19.11.2013 21:41:28   
Bethany
Меланија, опаѓањето после пороѓајот е сосема нормална појава. Во бременоста косата не паѓа, мојата беше прекрасна, влакно не наоѓав никаде.
Проблем е кога поминува време , а таа не се стабилизира со паѓањето, како мојата. Немаше веќе изговори ни дека се породив, ниту дека е сезона, едноставно помина многу време, ми се проретчи буквално.
Пробав што стигнав, последно направив смеса од бебешки шампон, ад капки, рицинусовото масло, со тоа ја перев косата, не знам има ли некој ефект или не, бидејќи и пред да ја потрошам дозата јас ја скратив косата на паж. И сега полесно се дише. user posted image

А да, и бидејќи со бебе/дете најпрактично е косата да ти биде врзана, кај мене нон стоп беше така, што мислам додатно ја ослаби и потоа уште повеќе паѓаше, не можеше да ја поднесе сопствената тежина. Сега барем нон-стоп имам фризура user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 19.11.2013 21:43:14 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?