|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 11:38:26   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Наместо да се мислат нашиве учителки која поголем подарок ќе добие , нека седнат малку со децата да ги научат на вредноста на подарување, на малите и вистински вредности во животот.Нека им покажат како се прави честитка за мама, баба, нека им ја развијат малку креативноста , нека состават некој убав текст.
Тој подарок според мене е најубав.
Ние уште немаме учителки, знам дека кога ќе имаме ќе подаруваме како и сите зошто дојде лудо време.Парфеми од 1000 денари , златни прстени , незнам таму што , тоа е лудо според мене.
Ама до некаде сами си ги научивме така.
Секоја чест за исклучоците.

Вие немате учителка и може не сте информирани..Јас лани си добив честитка од моето дете изработена од градинка,а башка имаше и приредба за мамичките. Оваа година пак ке си добијам честитка.. за Нова година си добив честитка изработена исклучиво од нејзините рачиња работена во градинка.. Таа оваа година ке и прави и честитка на докторката нејзина да и однесам за 8 ми март ,по нејзина лична иницијатива. Јас сум задоволна како учителките се грижат за моето дете и мислам дека 1000 денари лично мене нема многу да ме оштетат за да им покажам дека ми значи тоа што се грижат за моето дете.. Лани не присуствував на приредбата за 8 ми март бидејки детето ми имаше Т истиот ден,но подароците што им ги купив мм им ги однесе.. Немој да ме сватите погрешно,не ги поткупувам со ова,туку сакам да се заблагодарам од срце.
Поздрав



Miana oni se plateni da se grizat za decata, toa im e rabota. Cveke, bajaderi ili nesto ete taka simbolicno, ok, ama da trosam 1000 denari, sto e verojatno cela rata za mesec dena cuvanje vo gradinka, no way!!!
JAs vo sredno imav klasen, pa ne kupuvavme podaroci za 8-mi Mart, no koga bev pomala vo gradinka izrabotuvavme brosevi od kafe i pcenka, pa pravevme lancinja od monistri, i red drugi raboti.


Душо,мене и на работа ми даваат плата,ме плакаат за да работам а за 8 ми март ми подаруваат нешто во знак на внимание.
Еве во другио фирми кога сум работела или не носеле на ручек,или слободен ден за 8 ми март..Тоа е знак на внимание а не плакање за учинокот,односно плакање за тоа што го работам. И на пожарникарите им е работа да гасат пожар па добија награда за поштата што ја изгасија ? И кошаркарите добија награда за сработеното и ракометарите и сл. Значи ги наградија зошто беа добри во она што го работеа..На келнер му оставаш бакшиш? Зошто ? Зошто сум задоволна од услугата не дека морам-ако не сум задоволна не оставам. За нивната работа се знае кој ке им плати..Јас не ги плаќам во оваа ситуација за тоа што ја чуваат керками,за тоа се знае кога и колку плакам..Ова е моја добра воља,мало внимание од моја страна.. А тоа што ке им однесам е мој личен избор и нема никој право да ми кажува дали е многу или малку..Да можам и повеке би им купила..Јас сум задоволна од нив и тоа е тоа.. Секој ден не би можела да им поклонувам, но еднаш годишно на ваков ден - да. Еве баш околу нова година некој праша дали ке им носиме и кажав - немам намера да им купувам ништо,ама на ваков ден - ДА,ке им купам..И јас сметам дека жената заслужува секој ден да биде третирана како да е 8 ми март,но тогаш не би било интересно нели? Поздрав




(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 13:00:01   
vezilka RR
8 март не е празник на учителки туку на жени. И ако идеме по таа логика, да делиме поклони за сите жени од чија работа сме задоволни, треба по нешто да им дадеме и на продавачката во маалската продавница, и на докторката, и на аптекарката, и на жената која ни чисти у влез user posted image user posted image

Е сега работава е таква, сите, ама баш сите даваат поклони на учителките за 8 март. А мене ми се коси со принципи. И, што да праам, ќе ми го фатат детето „на око“ што се вели ако не однесам?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 13:34:38   
mama toci
Vo potpolnost se soglasuvam so Miana....Jas da mozam veruvajte sekoj mesec ke im podaruvam po nesto.Beskrajno sum im blagodarna kako se grizat za moeto dete(ne deka nesto e priviligirano ),no dobro mi ja znaat situacijata deka i dvajcata rabotime vo drug grad i nedaj boze da mi se javat deka ne e dobra, veruvajte bukvalno nemam koj da mi ja zeme,dodeka ne stignam za 2 casa.Koga ke zemam predvid deka plakav 2 god. po 8000-12000 za zena,ova mi premija.A koga ke razboli slobodni denovi-mnoooogu tesko.Koj ne videl maka.....I koga podaruvam ne go pravam toa za da gi potkupuvam,odvojuvam od moite potrebi i podaruvam od se srce.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 14:03:00   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

8 март не е празник на учителки туку на жени. И ако идеме по таа логика, да делиме поклони за сите жени од чија работа сме задоволни, треба по нешто да им дадеме и на продавачката во маалската продавница, и на докторката, и на аптекарката, и на жената која ни чисти у влез user posted image user posted image

Е сега работава е таква, сите, ама баш сите даваат поклони на учителките за 8 март. А мене ми се коси со принципи. И, што да праам, ќе ми го фатат детето „на око“ што се вели ако не однесам?

Приципите постојат за да се кршат, како и правилата user posted image
Шала на страна, и јас имам аверзија према ваквите доживувања и делувања за празников, ама веројатно ќе се прилагодам на општоприфатеното однесување кон учителките-зш сефте иаме учителки, и ќе најдам некое разумно решение во вид на скромен подарок за тетките кои ги чуваат дечињата во јасли. user posted image .И јас не би сакала детето да ми биде уште од прва година во градинка "црна овчичка" ради принципите на мама user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 17:39:46   
Maca25
Како и претходните години, така и оваа година учителките од мојата ќерка ќе добијат по една ружа и честитка нацртана од ќерка ми.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 19:13:21   
Felly RR
Се што е изработено од детето, мислам дека е најубав подарок за учителката. Јас сакам да направам некои цветови заедно со М, да им ги поклони на учителките за 8ми Март.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 21:34:26   
Bilence2
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Се што е изработено од детето, мислам дека е најубав подарок за учителката. Јас сакам да направам некои цветови заедно со М, да им ги поклони на учителките за 8ми Март.

Jas lani im dadov po edna sveza ruza i buketce od cvekinja izraboteni od hartija i cevki, oboeni so flolasteri. Ovaa godina sme vo.skolo i planiram da kupwm 3 beli ruzicki i da gi oboime so mastilo so sin mi.
Ne mozam skapi podaroci da kupuvam na niv, bidejki na ovoj den vazno e vnimanieto, a mislam deka poubav poklon od licna tvorba na.nekoe dete sto go ucis e pofino vnimanie, otkolku da kupis nesto od prodavnica, samo da dades pari. Taka i moeto dete ke znae koe e znacenjeto na praznikot, i sto znaci da mu podaris nekomu vnimanie, otkollu da mu dades pari odi sine kupi lance za ucitelkata.
Inaku lani cvetcinjata sto gi odnesovme bea izlozeni na panoto na vlezot od gradinkata, kako dekoracija za osmi mart, a sin mi na site kazuvase deka toj gi napravil za uitekite

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Подароци за учителките
4.3.2013 8:35:07   
Sarah
Majki znam deka e malce rano i ovdeka procitav mnogu korisni informacii za 8 mi mart koi sekako ke mi dobredojdat. Megutoa ke ve molam da mi kazete sto se dava za zavrsnata pretstava vo gradinka onaa pred poaganje vo prvo odd. Dali ucitelkite dobivaat podaroci togas i kakvi ili samo cveke?

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Подароци за учителките
5.3.2013 9:52:06   
miana
Utre kaj kerkami vo gradinka ima otvoren den za babi i dedovci..Decinjata kepravat podaaroci za majkite za 8 mi mart zaedno so nivnite babi ili dedovci

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 11:11:26   
Mihaela 2010
Zenski kako pominaa decinjata vo gradinka za 8 mi mart??nie cela nedela si bevme doma,M nekoi dva dena mi bese nafrlana,izgleda nekoja alegrija,nisto strasno,pa taka si sedese doma
denes mm ja odnel,i bidejki na drugarce nejzino i bese rodenden ama ne bevme podarokot i go ostavivme kaj ucitelkata.. i mm mi vika abe se obzirase ucitelkava da ne ocekuvase podarok za 8 mi martuser posted image ...mi padna glupo,a i na nego moze taka mu se storilo

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 11:23:43   
miana
Ne veruvam..Obicno ucitelkite sekogas se skromni...
Inaku nie pominavme mnogu dobro..kako sto kazav ,taka i storiv..Kupiv Bozen kozmetiks kompleti... Dobiv preubav buket od hartija,pesnicka mnogu ubavo spakuvana i cestitka od racinjata na mojata kukla so pomos na baba neli user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 11:29:58   
Natuska85
Јас им купив по еден чаршав за маса , пошто двете ни се така повозрасни и мислам ептен ќе им се најде,сум им носела до сега козметика и затоа на ова се одлучив.Ама ептен беа срци сабајлето, едната ме изгушка ептен од срце. А од нив си добив правена честитка со текс како од син ми пишанuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:32:58   
sandriana RR
Е кај нас, во мали јасли, ништо не правеле бебињата, па така не добив ништо од ќерка ми user posted image . А им однесов 500гр.кафе и кутија чоколади на тетките, и една хоум мејд честитка, начкртана од Тина-за сите тетки назначена user posted image . Изборот за подарок го направив таков, зш не знам која тетка во која група е (попладне негователките што се), а и не им ги знам табиетите, ни вкус, ни стил, па вака нека пијат кафе сите и нека се блажат една недела user posted image .

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:35:01   
AnnaMolly RR
Ние бидејќи во петокот не бевме во градинка зашто ми беше страв од протестите, денес им ги однесов подароците.
Им купив по една убава шоља за кафе и рачно нацртана честитка од Филип.
Сакав да им ги наполнам шољите со бомбони бајадери, ама мајка ми ми рече дека така било како за задушница и се премислив user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:37:14   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ние бидејќи во петокот не бевме во градинка зашто ми беше страв од протестите, денес им ги однесов подароците.
Им купив по една убава шоља за кафе и рачно нацртана честитка од Филип.
Сакав да им ги наполнам шољите со бомбони бајадери, ама мајка ми ми рече дека така било како за задушница и се премислив user posted image

Добра е мајкати..Браво за неа...user posted image Како и текна...Алал да и е

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:41:38   
deluxe
nie kupivme c-thru parfem (ametist) sharpa,i cvet dovolno e barem taka si mislam jas heheheheeuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:46:19   
meU87
ЈА видов темава и ми текна на муабетот кој го правеа две жени во автобус баш ан 8ми март.
Беше во стилот дека нема потреба на учителките да се даваат цвеќиња зошто ќе се исушат и ќе треба да ги фрлат, туку подобро е да им се купи некој украс или нешто што може да го употребуваат подолго време.
По начинот на кој се одвиваше муабетот дојдов до заклучок дека жениве се најверојатно учителки. Епа да ми простат сите учителки на свет, но мое дете утре ќе го праќам само со еден цвет, а нивен проблем е дали ќе го фрлат.
И ние бевме деца и носевме подароци за 8ми март, но сега се чудам зошто го правевме тоа. Секое дете по 1 поклон учителката можеше комотно да си отвори тезга.
Мене воопшто не ми се допаѓа овој обичај и неможам да разберам зошто и ден денес се применува.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:48:21   
miana
Јас кога ги подадов подароците на учителките коментарот беше - лелеее зошто си се трошела,можеше да донесеш и една ружа колку за внимание,немало потреба од трошоци.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:54:32   
Natuska85
Јас купив поклон и ќе купувам поради тоа што сум презадоволна од учителките на К. Значи и покрај тоа што тоа им е работа, може и да не ја работат добро како што прават некои нели.И јас викав дека нема да носам подароци на учителките, дека ние така сами ги учиме,ама еве си се побив самата. Не ми е жал за ниту еден денар што сум го дала за нив, се додека моето дете сабајле е насмеано од уво до уво кога ќе ги види.user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 12:59:00   
barbi03
nie i kupivme mantiluser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 15:18:44   
Natuska85
Каков мантил барби03??? user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот barbi03)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 23:20:37   
barbi03
proleten mantil

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Подароци за учителките
11.3.2013 23:31:45   
Snowhite RR
Јас им однесов по една ружа, за 8ми Март се дава цвеќе и тоа дадов,па дали ќе го фрлат или не нивен проблем

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот barbi03)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Подароци за учителките
30.5.2013 10:44:29   
miana
Девојки,да ве прашам за совет...
Керками утре има завршна приредба ( ке фрлаат капи,ке зимаат диплими ) во градинка user posted image
Кажете ми дали се носи подарок на учителките? На ју туб видов ланска снимка на која децата ( диплимците ) и даваат букет на директорката...Мене ме интересира за учителкиве? Керками ке оди и јуни и јули во градинка ама утре им е завршна приредба.. Дај посоветубајте ме ? Треба ли да купам по нешто,или нема потреба? Незнам како е во пракса,дали имс е носи нешто,не за друго ,дека е завршна проредба - толку од градинката....

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Подароци за учителките
30.5.2013 12:04:33   
JovanaJ
Miana, nie se organiziravme roditelite i kupivme grupen podarok za ucitelkite i cveke. Imavme od predhodno sobirano pari (ne mi teknuva po koj povod) pa od toa sto ostana se izorganizira za podarok. Inaku poedinecno neznam sto bi pravela, imase nekoi roditeli nosea buket cveke, iako imase edno zaednicko...no jas ne nosev nisto. Mislam deka i da nemase grupen podarok nemase da nosam nisto...pa posebno posle sluckata i da nosev ke im go zemev nazad user posted image


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?