|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 10:06:36   
miana
Nemam namera da im kupuvam za nova godina.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 12:51:43   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Nemam namera da im kupuvam za nova godina.



user posted image Ни јас. Доста им е за осми март.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 13:21:11   
miana
Pa taka de
Pa nova godina e pooveke radost za decata
Neka im kupat oni na site decinja po nesto a ne da ni naplakaat paketcinja
8 mi mart e niven den - nema problem si dobija
Kerkami se razbole i ne otide na toj den,ama go prativ mm da im odnese
Kopmleti pafem so gerdan od AVON i toa na dvete
E za nova godina mislam deka nikoj nema da im nosi...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 13:22:13   
Џесика
ma so vi e ne se zanesuvajte, ne si stavajte obvrska. ja ne ocekuvam nisto, nema ni potreba ni povod za toa. ;-)

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 13:26:45   
Mihaela 2010
Jas sepak ke im kupam nesto...taka si sakam i kejf mi e....user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 13:37:31   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

ma so vi e ne se zanesuvajte, ne si stavajte obvrska. ja ne ocekuvam nisto, nema ni potreba ni povod za toa. ;-)


Е што туку жмигаш тука, демек ако ти донесе некој лошо ќе ти дојде... Еве на пример ако ти донесат баклава а? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Подароци за учителките
21.12.2012 20:07:40   
Џесика
hahaha podobro baklava da mi donesat ili hamnurgerce, otkolku marama.... mislam daj...so ke I praam na maramata, a vaka baklavce mh mh mh :-)))))

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:10:53   
Luci
Дали и што носевте за учителките кога на Вашето дете му е роденден?
На М. му е во среда роденден па се мислам што да однесам за нив?(за дечињата крем банани земав)

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:15:12   
Mihaela 2010
Zosto na ucitelkite??? Jas planiram samo za decinjata po edno sokce i nekoe cokolatce,ete primer krem banani ama za ucitelkite nemam namera...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:21:19   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zosto na ucitelkite??? Jas planiram samo za decinjata po edno sokce i nekoe cokolatce,ete primer krem banani ama za ucitelkite nemam namera...

Од желба и ќеиф сакам да им купам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:31:27   
dostickage
Luci, mozes da im zemes nekoe malo tortule od onie u Vero okruglite.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:34:20   
miana
Nie ovoj rodenden ne nosevme nisto,se padna vikend a i decata gi pokanivme vo igroteka... A lani koga i bese rodenden jas bev pred pogaraj i gi zamoliv da odeneseme torta tamu da i go proslavat.Kupiv golema torta ( hello kitty - zarazeni sme so nego ) sokocinja viva,cips i smoki . Im odnesov kapcinja i svircinja i im go dadov aparatot..Luge ako mi veruvate solzi mi tecea koga gledav kako i go proslavile rodendenot- gospo zdrave neka im dade..Snimale,pustile muzika ,slikale,gi sednale bas kako vo igroteka... Odnesov golema torta i koga sakaa da mi ja vratat - im rekov aaaa ne taa bese za vas,za site od personalot,da se pocastite..I pokraj toa im odnesovme i bajadera... Isto i koga se porodiv kerkami gi castese decata za sestrickata so sokcinja viva i krem banani a i mm i svekormi im odnele bombonjeri da se pocastat. MM utroto a svekormi koga ja zimal user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Подароци за учителките
28.1.2013 15:39:57   
AnnaMolly RR
Јас нив им однесов колачи купечки (заборавив баш какви беа), кока кола и кафе сто грама. А за децата сокчиња и тортици.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Подароци за учителките
26.2.2013 11:27:45   
miana
Ајде кажувајте што ке им подарите на учителките за 8 ми март ?
Јас имам намера и на учителките и на докторката да им купам по некоја колекција од Божен козметикс и да завршам работа..
Вие?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Подароци за учителките
26.2.2013 11:30:28   
Luci
Јас планирам некој сет од оние нивеа, дове, или фа, зависи колку количински ќе треба. Искрено не знам колку точно жени се во група кај М. ама планирам околу 1000 ден. да одвојам за нив, повеќе не

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Подароци за учителките
26.2.2013 14:01:10   
niki
ovde ne se praktikuva kupuvanje podaroci za ucitelki, za nieden povod dosega nemam zabelezano masovno nosenje podaroci vo skolo
i fala bogu sto e taka
mnogu me nervira toa kupuvanje se i sesto nekomu kogo ne go poznavas, ne mu go znaes vkusot, zelbite i potrebite i go tovaras so bezvredni sitnici vo ime na nekoe takanareceno vnimanie

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 8:41:26   
Pepelaska *
Наместо да се мислат нашиве учителки која поголем подарок ќе добие , нека седнат малку со децата да ги научат на вредноста на подарување, на малите и вистински вредности во животот.Нека им покажат како се прави честитка за мама, баба, нека им ја развијат малку креативноста , нека состават некој убав текст.
Тој подарок според мене е најубав.
Ние уште немаме учителки, знам дека кога ќе имаме ќе подаруваме како и сите зошто дојде лудо време.Парфеми од 1000 денари , златни прстени , незнам таму што , тоа е лудо според мене.
Ама до некаде сами си ги научивме така.
Секоја чест за исклучоците.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 8:54:51   
AnnaMolly RR
Јас лани на тие од јасли им купив многу убави шољи за кафе и ги наполнив со бајадери и со Филип нацртавме нешто како демек честитка и тие им ги ставив внатре. Оваа година мислам истото да го направам, зашто сега има нови учителки. А три се, не можам којзнае колку скап подарок да им купам. Ова со шољиве баш симпатично ми изгледа, па реков и на овие тоа да им земам. Што велите?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 8:58:28   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Наместо да се мислат нашиве учителки која поголем подарок ќе добие , нека седнат малку со децата да ги научат на вредноста на подарување, на малите и вистински вредности во животот.Нека им покажат како се прави честитка за мама, баба, нека им ја развијат малку креативноста , нека состават некој убав текст.
Тој подарок според мене е најубав.
Ние уште немаме учителки, знам дека кога ќе имаме ќе подаруваме како и сите зошто дојде лудо време.Парфеми од 1000 денари , златни прстени , незнам таму што , тоа е лудо според мене.
Ама до некаде сами си ги научивме така.
Секоја чест за исклучоците.

Вие немате учителка и може не сте информирани..Јас лани си добив честитка од моето дете изработена од градинка,а башка имаше и приредба за мамичките. Оваа година пак ке си добијам честитка.. за Нова година си добив честитка изработена исклучиво од нејзините рачиња работена во градинка.. Таа оваа година ке и прави и честитка на докторката нејзина да и однесам за 8 ми март ,по нејзина лична иницијатива. Јас сум задоволна како учителките се грижат за моето дете и мислам дека 1000 денари лично мене нема многу да ме оштетат за да им покажам дека ми значи тоа што се грижат за моето дете.. Лани не присуствував на приредбата за 8 ми март бидејки детето ми имаше Т истиот ден,но подароците што им ги купив мм им ги однесе.. Немој да ме сватите погрешно,не ги поткупувам со ова,туку сакам да се заблагодарам од срце.
Поздрав

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 9:01:39   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас лани на тие од јасли им купив многу убави шољи за кафе и ги наполнив со бајадери и со Филип нацртавме нешто како демек честитка и тие им ги ставив внатре. Оваа година мислам истото да го направам, зашто сега има нови учителки. А три се, не можам којзнае колку скап подарок да им купам. Ова со шољиве баш симпатично ми изгледа, па реков и на овие тоа да им земам. Што велите?

Мислам дека идеава ти е ТОП...
Јас на моиве пишав дека ке им земам нешто од Божен козметикс.Наместо да купувам некои други колекции ке одам по нешто убаво од Божен ке им купам и толку..Две учителки се,планирам по 500 денари за двете.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 9:08:26   
AnnaMolly RR
И јас лани си добив честитка за 8 Март. Сега во вторник ќе имаме работилница во градинка и заедно со децата ќе правиме честитки за 8 Март. Приредба нема да има, ќе имаат во мај за завршување на годината.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 9:48:32   
Mihaela 2010
nas ova kje ni bide prv 8 mi mart,a za nova godina dobiv duri dve cestitki izraboteni od ucitelkite i boeni od moeto dete...
planiram i jas da im podaram nesto,t.e M neli,i mislam deka naj vazen e momentot i vnimanieto a ne sumata koja ke ja odvojam...moze ke im kupam po nekoe ubavo cvekje,vo saksija,nesto sto ke im ostane po dolgo,a kolekcii nemam namera da im poklonuvam

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 10:34:54   
Ikana
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Наместо да се мислат нашиве учителки која поголем подарок ќе добие , нека седнат малку со децата да ги научат на вредноста на подарување, на малите и вистински вредности во животот.Нека им покажат како се прави честитка за мама, баба, нека им ја развијат малку креативноста , нека состават некој убав текст.
Тој подарок според мене е најубав.
Ние уште немаме учителки, знам дека кога ќе имаме ќе подаруваме како и сите зошто дојде лудо време.Парфеми од 1000 денари , златни прстени , незнам таму што , тоа е лудо според мене.
Ама до некаде сами си ги научивме така.
Секоја чест за исклучоците.

Вие немате учителка и може не сте информирани..Јас лани си добив честитка од моето дете изработена од градинка,а башка имаше и приредба за мамичките. Оваа година пак ке си добијам честитка.. за Нова година си добив честитка изработена исклучиво од нејзините рачиња работена во градинка.. Таа оваа година ке и прави и честитка на докторката нејзина да и однесам за 8 ми март ,по нејзина лична иницијатива. Јас сум задоволна како учителките се грижат за моето дете и мислам дека 1000 денари лично мене нема многу да ме оштетат за да им покажам дека ми значи тоа што се грижат за моето дете.. Лани не присуствував на приредбата за 8 ми март бидејки детето ми имаше Т истиот ден,но подароците што им ги купив мм им ги однесе.. Немој да ме сватите погрешно,не ги поткупувам со ова,туку сакам да се заблагодарам од срце.
Поздрав



Miana oni se plateni da se grizat za decata, toa im e rabota. Cveke, bajaderi ili nesto ete taka simbolicno, ok, ama da trosam 1000 denari, sto e verojatno cela rata za mesec dena cuvanje vo gradinka, no way!!!
JAs vo sredno imav klasen, pa ne kupuvavme podaroci za 8-mi Mart, no koga bev pomala vo gradinka izrabotuvavme brosevi od kafe i pcenka, pa pravevme lancinja od monistri, i red drugi raboti.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 28.2.2013 10:38:06 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 11:01:00   
Mihaela 2010
mi dade ideja Ikana,za racna izrabotka,ihh ako imam vreme moze nesto da napravime ,stvarno dobra ideja

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Подароци за учителките
28.2.2013 11:12:38   
Ikana
Па можеш Михаела, јас имам добиено 2 многу убави броша за роденден, рачно изработени, едниот везен со монистри, а другиот како пуфка од материјали со копче во средина....имаш сега барем идеи и материјали да направиш такво нешто, а можеш и менѓуши некои сама да направиш, оди во Ботони или некоја друга таква продавница, земи монистри, копчиња и направи самаuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?