|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
22.1.2014 15:20:34   
Мамичка85
Melanija neka se mnozat bisercinjata user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Првото запче
28.1.2014 16:06:26   
princessa
Melanija neka mu se nizat ko bisercinja i so lesno da si prodolzi i ponatamuuser posted image user posted image user posted image

Vcera ni izleze i nam prvoto zapce na 6 ipol meseci, tri meseci go macese, se cesase so se i sesto i vcera nesto me grepnauser posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: Првото запче
28.1.2014 20:56:01   
Melanija RR
princessa user posted image и на вас да ви бидат бисерчиња и со лесно да излегуватuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: Првото запче
28.1.2014 22:40:09   
Felly RR
Честитки Принцесса, нека се нижат како бисерчињаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: Првото запче
29.1.2014 0:50:49   
Defne90 RR
честитки princessa за првото запче нека се множат понатака како бисерчиња.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: Првото запче
30.1.2014 15:02:04   
Мамичка85
Cestitki Princesa neka se mnozat biserite user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: Првото запче
1.2.2014 2:36:14   
mimi 27
Ви благодарам на одговорите, и честитки за првите запчиња да бидат бели и здрави.. :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: Првото запче
14.2.2014 11:01:52   
lekokrila
zdravo majki nie so kerka mi imame mnogu maka mislam deka ke i ispagja prvoto zapce vakvi se simptomite nervozna e kenkaa celo vreme, nemirno spie i e mnogu teska za zaspivanje ne saka vooopsto da jade veke 2 nedeli samo dodeka spie uspevam da i dadam mleko i davam i kasicki i sokcinja prirodni ama ne mi uspeva mnogu i gi mackam nepcata so gelce ama nekako mi se trga ne dava gi stiska nepcata inaku imame 4ipol meseci aj ve molam dajte mi nekoj sovet kako da i gi ublazam bolkite i da i go zgolemam apetitot?

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: Првото запче
14.2.2014 19:34:58   
Melanija RR
Јас немам совет така поминавме ,намали на млеко, грисеше се, глодалка пробај .... најважно е да помине без температура другото освен гел и глодалка нема друго чаре

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: Првото запче
2.3.2014 16:13:06   
kalisi
Lele i kaj nas se istite simptomi.Veke edna nedela nemozam sinko da go naranam ako e buden samo vo spienje jademe. Nervozen e non stop kenka, vcera do 2 saat noke go niskavme so maz mi nemozese da zaspie. Inaku ima 5 meseci, racete mu se non stop vo usta. Jas sum pobudalena po cel den sama dodeka maz mi e na rabota saka samo vo race neznam sto da pravam. Se mislam za kilibarno gerdance ama maz mi e skeptik.A gelot Dentox ne ni pomaga.Probav i so belo vince ama i toa nisto. Lekokrila vi izleze li na vas zapce?

< Поракaта ја уредил kalisi -- 2.3.2014 16:14:55 >

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: Првото запче
14.4.2014 15:13:00   
sandriana RR
Муабетов за негата на запчињата ќе го префрлам ТУКА, во соодветна тема за миење user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: Првото запче
17.2.2015 16:27:18   
Maja Peovski
Здраво мамички да прашам има ли некоја искуство со темература при вадење на запчињаuser posted image еве денеска цел ден имаме температура 38, до 37 ипол никако помалку..денес полниме 7 месеци а немаме ниедно запче..мн лигави и нервозно е и нокеска само се вртеше и се будеше и врескаше во сон...дали е од запчињата или др да не е .. а инаку се познава ми се чини како поддуванко е малку таму кај што треба да биде азапчетоuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: Првото запче
17.2.2015 16:45:16   
lukajana RR
Маја можно е да е од запчињата ако нема ништо друго како кашлање или течење носе ние едно забче извадивме со температура и тоа второто другите нормално со лигавење и пикање се во уста ,јас кога ми крена температура ја однесов на лекар ама ми рече ништо не и е и стварно за два дена изби запче и ја снема температурата

< Поракaта ја уредил lukajana -- 17.2.2015 16:47:10 >

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: Првото запче
17.2.2015 22:37:38   
Maja Peovski
почна по малку и да кашла, страв ми е да не се разболи и он, низ куќа сите болни , кој бронхит кој енос се разболува многу вируси има накај нас а што мислите за оваа статија http://www.ringeraja.mk/statija/prvite-zapchinja-vistinska-se-maka_737.html симптомите ги имаме

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: Првото запче
1.3.2015 8:30:25   
sandriana RR
На 5,5 месеци на бебе Илина и загреба првото запче - долу лево user posted image
Од симптоми ги има речиси сите наведени ТУКА, освен покачена температура.
Најмачно ми е што навистина го нарушивме редот со ноќното спиење, бидејки почна почесто да се буди. Искрено се надевам дека е минлив период.
Користам само гел за мачкање на непцата Камистад.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Maja Peovski)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: Првото запче
1.3.2015 20:49:51   
luna zivkova
zdravo mamicki,
sakam da ve prasam vas posikusnite, od prilika kolku vreme trae procesot na izleguvanje na zabceto, kako se poznava koga pocnuva da izleguva i kako da mu pomognam na moeto bebe :) mnogu prasanjauser posted image
nie imame 5 meseci, skoro cel mesec e mnogu nervozna,osobeno poslednive dve nedeli, saka se da pikne vo usta, si gi griza racinjata, placliva e,se cesa pozadi usite, kako kutre e besna :) me poluduva i mene. Neznam kako da i pomognam, i davam gumicki za dzvakanje megutoa sama nemoze ubavo da gi drzi a i plus izgleda i se tvrdi pa od niv uste poveke se nervira, i stavam baby gel no ne gledam nesto posebno da pomaga. nemozam da zabelezam nisto na nepcata, kako aber da nema od zabcinja user posted image
Najmacno mi e mene sto neznam kako da i pomognam, ve molam za sovet. pozdrav za site

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: Првото запче
1.3.2015 22:40:23   
Melanija RR
Од чешање до излегување многу лиги,лигавење,плачки,гризење...... ако се почетни заби 2 месеци.НО излегување на заби е баш индивидуално.Има доста кои ги фалата килибарните герданчиња, побарај во аптека поделотворна маст. МОето многу и ден денес се лигави ,лиже и гризе. Дозволи и од твоја рака бидејќи нема заби да се истрие и изгризе,ако пие од шише нека ја држи и гризе цуцлата. Пипни го непцето со врв со прст ,сигурно има мала боцка што наговестува забчеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: Првото запче
1.3.2015 23:20:24   
lukajana RR
И кај Јана бебе отприлика 2 месеци избиваше првото запче другите побргу никнуваат ,гуми и моево не сака освен тие со вода ако претходно ги измијам со ладна вода и само додека и оди ладно и сака кисело млеко највероватно и годи ладното,гел мачкам ама ништо посебно не помага а ептен кога избива запчето два три дена давам сируп ефералган ноќе пред спиење и тоа ја смирува иначе не се трпи

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: Првото запче
2.3.2015 10:23:42   
luna zivkova
Neznam jas nemozam da zabelezam nisto na nepceto ni gore ni dole. ke se macime nekako so ke praime user posted image .
dali bi mozele da mi preporacate gel?
Vi blagodaram na odgovorite, pozdrav.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: Првото запче
2.3.2015 11:45:47   
sandriana RR
Прашај во аптека што ќе ти понудат - ние користиме Камистад, кој моментално ја смирува болката, но како и сите други такви средства, треба неколку пати дневно да се мачка. Порано имаше и Дентинокс за таа намена.
Исто така помага и премачкување на непцата со бело вино, секако во минимална количина, пр. натопено газиче или чепкалче за уши.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: Првото запче
5.3.2015 13:15:08   
luna zivkova
eve vcera kupivme i dentinox pa ke vidime, bab gel bese ljut i gi ladese nepcata, ovoj e blag i neznam kako deluva se nadevam deka ke i pomogne iako jas ne zabelezuvam nekoja razlika odkako ke go stavam .
trpenie spasenie user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: Првото запче
5.3.2015 14:33:07   
vezilka RR
Ние на 1 март конечно го добивме првото запче на девет ипол месеци. И прилично лесно го извадивме. Сега веројатно излегуваат уште неколку оти деновиве е малку нервозен и кемкав. Тете го виде првото запче user posted image . еше А Никола вчера частeше Мерси, така бевме договорени.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот luna zivkova)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: Првото запче
5.3.2015 14:39:38   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Ние на 1 март конечно го добивме првото запче на девет ипол месеци. И прилично лесно го извадивме. Сега веројатно излегуваат уште неколку оти деновиве е малку нервозен и кемкав. Тете го виде првото запче user posted image . еше А Никола вчера частeше Мерси, така бевме договорени.

Нека му се нижат како бисерчиња бравоuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: Првото запче
5.3.2015 14:45:53   
Melanija RR
vezilka RR бисерчиња да се редат и само со лесноuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: Првото запче
19.3.2015 15:34:03   
sonc90
Malku kasno ama sepak da se pofalam-na mojata kerkicka vo sabotata i izniknaa 2-te dolni zapcinja...na pladne izleze prvoto zapce- dole desno edinicata pa vecerta levo edinicata...i pominavme dosta lesno,malku pokacena temperatura i so pola doza eferalgan pred spienje se bese ok... user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?