|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
24.7.2013 23:18:55   
Snowhite RR
Еве и вчера и денеска со Т и два вечери не може да заспие, сношти едвај заспа, до 3ч убаво спиеше после пак се разбудуваше, заспиваше и се штрекаше, вечерва пак едвај заспа и сега еве се разбуди и не може да презаспие, а нема сега Т. Ене ја со татко е, се успиваат, плачи, не знам што е, ја намачкав и со гел за непца

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Првото запче
24.7.2013 23:42:52   
oliva
и мојава има т и дадов далерон,и само се превртува,слабо јаде,мислам дека се работи за инф.


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.7.2013 17:49:11 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Првото запче
25.7.2013 11:30:47   
sandriana RR
oliva, штом крвна слика е уредна и нема наод, можно е да прават и забите проблем - имате ли извадено 4ки? Обично и големите заби прават проблем.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Првото запче
25.7.2013 11:39:23   
oliva

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

oliva, штом крвна слика е уредна и нема наод, можно е да прават и забите проблем - имате ли извадено 4ки? Обично и големите заби прават проблем.

малечка е скоро 6 месеци,ги чекаме првите забчиња,но не и се набабрени,само и се познаваат две цртки

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Првото запче
27.7.2013 10:37:49   
Snowhite RR
И ете го првото запчеuser posted image Иако сите ми велеа дека е нешто друго, однеси ја на лекар, јас сигурна бев дека е тоа и ете во право бев. Сега уште не кажувам, чекам да го најди некоја баба да се израдува, па да и купи нешто за првото запчеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Првото запче
27.7.2013 10:54:11   
sandriana RR
Нека се множат бели и здрави запчиња - сега ќе бидете малку посмирени, верувам user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Првото запче
27.7.2013 19:45:14   
Snowhite RR
Се надевам, зашто три вечери маста ми ја извади едвај ја заспивав

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Првото запче
28.7.2013 9:34:20   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Се надевам, зашто три вечери маста ми ја извади едвај ја заспивав

Честитки за првото запче, да и се редат сите бели ко бисерчиња user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Првото запче
28.7.2013 11:35:42   
Hunny
Првото запче на 11 месеци, веднаш по него и второто. До 15 месеци си бевме со тие две. На одмор ни излегоа уште 4user posted image И сега имаме дури 6user posted image Фала богу немавме проблеми со температура како со првота, ама затоа ништо не јадешеuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Првото запче
10.9.2013 22:26:13   
Nadia
На Ненад на 6месеци и 18 дена му го осетив првото забче, доле десно.. Ме грепкаше, па после проверив со метално лажиче слушнав тропна и после тоа и му го видов убава бела линија што мн грепка :D последната вечер имаше малце проливче, а две вечери пред тоа се будеше навечер и плачеше, и цело време му беа рацете во уста, али се на се добро помина немаше температура и сл... user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Првото запче
6.11.2013 11:46:14   
Big mamy
bravo za temava, super e, vo momentot mnogu ni e potrebna bidejki nie izgleda se spremame za prvoto zapce
sin mi utre polni 4 meseci, nema seuste zapce no gi ima slednive simptomi: ligavi mnogu, ama mnogu, racete vo uste postojano a i sekoja igracka sto ke ja fati pravo vo usta, e ova e veke podolgo vreme, znaci so ligavenjeto pocna uste vo 2 mesec a i racinjata vo usta se veke podolgo vreme.... ona sto e vo posledno vreme a sto mislam deka e simptom na zapce e noknoto nespienje, veke 10 dena se budi mnogu cesto, a predhodno dobro si spiese... kenkav e, a i zlebinkite mu se oteceni....
pa ve mlam so vasite iskustva kazete mi dali se ova stvarno simptomi i kolku vreme se prisutni dodeka da probie zapceto ....

(Одговор на членот Nadia)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Првото запче
6.12.2013 17:14:58   
grejsi
zdravo big mamy i sofija pocna da ligavi od dva meseci i se stavase vo usta pa eve duri sega i izleze prvoto zapce na 5 meseci i 20 dena i toa duri se iznenadih poslednite dva dena pred da i izleze bese nervozna pa fala na bogu ne pokaci temperatura pa posle 4 dena i izleze i vtoroto zapceuser posted image ....pa zse nadevam deka i na tvoeto since ke mu izleze nabrzo zapce user posted image

(Одговор на членот Big mamy)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Првото запче
6.12.2013 17:59:16   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: grejsi

zdravo big mamy i sofija pocna da ligavi od dva meseci i se stavase vo usta pa eve duri sega i izleze prvoto zapce na 5 meseci i 20 dena i toa duri se iznenadih poslednite dva dena pred da i izleze bese nervozna pa fala na bogu ne pokaci temperatura pa posle 4 dena i izleze i vtoroto zapceuser posted image ....pa zse nadevam deka i na tvoeto since ke mu izleze nabrzo zapce user posted image



user posted image user posted image user posted image Честитки Грејси за првото запче,само бели бисерчиња да се редат во устетоuser posted image Ви посакувам и наредните запчиња со лесно да си ги вадитеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот grejsi)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Првото запче
6.12.2013 21:55:33   
grejsi
fala Deluxe RR na ubavite zboroviuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Првото запче
6.12.2013 23:48:14   
Melanija RR
И ние се лигавиме и јадеме раце од 2 месец,сега секога прилика при пиење ни служи за чешкање user posted image а лажливката е константен ,,чешач,, уште 10 дена па 4 месеци а кога ќе излеле којзнае user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот grejsi)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Првото запче
7.12.2013 1:15:15   
Defne90 RR
Znaci i dvete moi deca pocnaa da ligavat na dva meseci.Jas si mislev gotovo e uste eden dva meseci i nie ke imame zapce.No ete iako ocekuvav da ni nikknat pobrzo zapcinja sepak i kaj dvajcata prvoto zapce izleze nekade vo desetiot mesec.Sega pomaloto ima trinaeset meseci i gi imame samo dolnite dve zapcinja.Mislam deka toa voopsto ne e bitno koga ke pocnat da ligavat decata i dali voopsto ligavat.Sepak toa si e organizam sekoe dete si e razlicno i ne mozeme da znaeme koga ke izlezat prvite zapcinja.Ete imam edna prijatelka nejzinoto since nitu ligavese nitu imase bilo kakvi simptomi mu niknaa zabite na 4 meseci i voopsto ne vidoa maka so niv,za razlika od mene so pogolemiot sin so sekoj izniknat zab obavezno kacuvavme i temperatura.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Првото запче
7.12.2013 12:05:41   
deluxe
Во врска со лигавењето,и кај нас беше исто,од 2 месеци лигавење и нервоза.Ја прашував педијатарката,и таа ми вика дека во тие месеци(2-3) започнува процесот на никнување,на зачетокот на запчето во гингвата т.е непцето. Тој процес надворешно не се гледа,но бебето го чуствува,и тек дури по некој месец тој зачеток(запче) ќе го пробие непцетоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Првото запче
7.12.2013 13:53:36   
Mihaela 2010
Na kerkami prvo zapce iskoci na 11ipol meseci.jas duri se nervirav ama posle si gi zaredi i do tri god site komplet si gi imase

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Првото запче
21.1.2014 15:23:25   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

И ние се лигавиме и јадеме раце од 2 месец,сега секога прилика при пиење ни служи за чешкање user posted image а лажливката е константен ,,чешач,, уште 10 дена па 4 месеци а кога ќе излеле којзнае user posted image


Не избоцкаа на Бадник а мината недела ( точно 5 месеци)баш излегоа и се гледаат од ден во ден се повеќе,инаку долни два кеца.Само со многу лигавење и кризење на се а најмногу на неговите и нашите прсти user posted image

Дајбоже и другите така лесно да му излегуват

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Првото запче
21.1.2014 15:34:15   
mimi 27
женски кажете ми дали има некои симптоми за вадење запчиња, ние сме 5 месеци и сеуште неможам да приметам ништо што би ме насочило дека иде нашето прво запче, и на која возраст излегуваат првите??

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Првото запче
21.1.2014 15:39:53   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Не избоцкаа на Бадник а мината недела ( точно 5 месеци)баш излегоа и се гледаат од ден во ден се повеќе,инаку долни два кеца.Само со многу лигавење и кризење на се а најмногу на неговите и нашите прсти user posted image

Дајбоже и другите така лесно да му излегуват


Честитки за новите запчињаuser posted image , да се множат и со лесно. Да не носи килибарно ѓерданче?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Првото запче
21.1.2014 17:31:49   
Felly RR
Честитки Меланија, нека му се нижат како бисерчиња!!!


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Првото запче
21.1.2014 17:36:38   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mimi 27

женски кажете ми дали има некои симптоми за вадење запчиња, ние сме 5 месеци и сеуште неможам да приметам ништо што би ме насочило дека иде нашето прво запче, и на која возраст излегуваат првите??

Мими 27, не се секирај и да нема никакви симптоми. Некогаш и без никакви знаци може да ве изненадат. А и уште е рано, кај некои user posted image првото запче знае и после 9 месец да се појави, а дури и после 1 годинка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Првото запче
21.1.2014 17:47:59   
Defne90 RR
Moze a i ne mora da ima simptomi.Ete pogolemoto obavezno kacuvase temperatura koga gi vadese.Plus znaese da place i po cela vecer i naglo mu se namaluvase apetitot.No voopsto ne mi ligavel.Pomaloto pak ne mi kacuva temperatura koga vadi zapce no zatoa pak mnogu ligavi i prstinjata mu se se vo usta.No moze da nema nikakvi simptomi.Na edna prijatelka deteto gi izvadi zabite duri da vidis bez nikakvi simptomi.A ne nosese kilibarno gerdance.Mislam deka seto toa si zavisi od deteto i od negoviot organizam.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Првото запче
22.1.2014 14:19:40   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR
Честитки за новите запчињаuser posted image , да се множат и со лесно. Да не носи килибарно ѓерданче?user posted image


Фала user posted image да се враќа

Немаме килибарно ѓерданче.Денес на контрола го виде убаво докторката и рече и горе му се набабрени непцата user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 22.1.2014 14:20:32 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?