|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
21.2.2013 13:56:43   
ecko
bucko mal ajde bas me interesira neka pomine nekoj den i kazi ni jas inaku i noke mu go stavam ama na nozdeto nad corapceto

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Denes mu zemav i jas na mojov bebus mi izgleda deka se istipa ke vidime kako ke bide dali malku ke se smiri, nekako bas ne mi se veruva ama aj si vikam da probam,inaku go mackam i jas so gel ama ne mi ima nekoj efekt vo sekoj slucaj ke vi pisam rezultati
ИЗВОРНА ПОРАКА: ecko

ne se ama voopsto isti ovie se bas kamencinja istoto sto go pisuva masa se slucuva i kaj nas eve kakvo e moeto user posted image ti go postiram od bebe supermarket posto ti kazav tamu e najeftino a ova od nutrivita go ima vo zegin neznam kako se odrzuva ova moeto se mie ednas mesecno pod jak mlaz na voda i se susi dva casa na sonce zatoa sto kilibarot e soncev kamen




(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Првото запче
2.3.2013 23:02:16   
deluxe
da se pofalam tuka vcera jas go pronajdov prvoto zapce na sin mi user posted image na 6 mes.i edna nedela tocno se pojavi maloto biserce eehheeeheh fala Bogu lesno pomina bez temp. prolivi ednsteno poslednive 3-4 dena bese kemkav i eve 2 dena ima malku zapek inaku se e vo najdobar red ,im posakuvam na site bebuski lesno da si gi izniknat zapcinjatauser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Првото запче
14.3.2013 12:37:32   
Bilence2
user posted image user posted image Prvoto zapce vcera dzirna ....jeeeeeee, imame 7 ipol meseci.user posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 853
   Првото запче
15.3.2013 11:16:42   
klarisa
Mojava lepotica od prviot mesec se ligavi ama bukvalno LIGAAVIII cela, 100 pati ja presoblekuvam i stavam peshkircinja ispo bodinjata i pak lom se pravi sega sme 3,5 meseci i sve mislam deka u sekoj moment zapce ke i nikne :))) ili e deteto takvo -ligavo ili mnogu rano zapce ke vidime ;)

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Првото запче
15.3.2013 16:14:44   
Gwendolin
Денес мојата цуца прави 7 месеци и денес излезе првото запче...поминавме без температура, само повеќе беше кенкава и нервозна.

(Одговор на членот klarisa)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Првото запче
16.3.2013 14:55:35   
Pepelaska *
Честитки за сите први запчиња на рингерајчиња, да се множат бели како бисериuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Првото запче
16.3.2013 15:12:58   
Bethany
Cestitki za novite zapcinja, i so lesno site da gi izvadite. user posted image

Nas denes ni nikna duri 8-to user posted image Nie malku bavno gi vadime, i ni e tezok proces, ama ke izlezat kaj i da e. Mislev ke odi pobrgu so ogled deka dva zabi imase na 6 meseci, a ono se otegnaaa . Sekogas ni e prosledeno so budenje navecer i odbivanje da zvaka, samo pluka, pa toj period mu davam taka pokasasto za da jade nesto.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Првото запче
17.3.2013 11:54:18   
bucko mal
eden mesec go nosi lanceto uste nemame zapce ama nekako mi se smiri detevo ne e nervozno e sega dali e od lanceto ili slucajno se pogodi neznamuser posted image kako i da e go kupivme i neka go nosiuser posted image
user posted image user posted image za novite zapcinja na drugite bebuski
ИЗВОРНА ПОРАКА: ecko

bucko mal ajde bas me interesira neka pomine nekoj den i kazi ni jas inaku i noke mu go stavam ama na nozdeto nad corapceto

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Denes mu zemav i jas na mojov bebus mi izgleda deka se istipa ke vidime kako ke bide dali malku ke se smiri, nekako bas ne mi se veruva ama aj si vikam da probam,inaku go mackam i jas so gel ama ne mi ima nekoj efekt vo sekoj slucaj ke vi pisam rezultati
ИЗВОРНА ПОРАКА: ecko

ne se ama voopsto isti ovie se bas kamencinja istoto sto go pisuva masa se slucuva i kaj nas eve kakvo e moeto user posted image ti go postiram od bebe supermarket posto ti kazav tamu e najeftino a ova od nutrivita go ima vo zegin neznam kako se odrzuva ova moeto se mie ednas mesecno pod jak mlaz na voda i se susi dva casa na sonce zatoa sto kilibarot e soncev kamen






(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Првото запче
24.4.2013 7:07:52   
bucko mal
pred 4dena tocno na 7meseci si go dobi prvoto zapceuser posted image user posted image
super pominavme bez temperatura.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Првото запче
24.4.2013 13:11:48   
cleo
Lele mamicki ve citam i pocnuvam da se grizam..pa nie imame devet meseci i edna nedela, a seuste nemame nitu edno zapce user posted image Inaku user posted image non stop e so raceto vo usta, se cesa, se ligavi...uzas. Nervozna e, eve vekje nekolku dena zbesnata e. Se nadevam skoro kje izleze zapceto..Aman vekje user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Првото запче
24.4.2013 14:04:17   
Gwendolin
cleo не се загрижувај, на сите различно им се појавуваат запчињата, на мојата внука првото и излезе на годинка и еден месец, сега сите ги има, бели и здрави. А мојава цуца има две долу и двојка горе, кецовите не и се излезени, гледам спремни се за излегување, а и другата двојка, па е ептен нервозна, не сака ништо во уста освен нејзиното раче, џабе глодалки кога плаче од нив. И има долу едно бело топче до запчињата, не е запче ново, нешто и се направило ваљда, не знам дали да ја мачкам со нешто user posted image

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Првото запче
24.4.2013 14:19:54   
princessa
cleo bez grizi. Na kerka mi prvoto zapce i ninkna na 13 meseci dodeka site nejzini vrsnaci na taa vzrast imaa po 7-8 zapcinja ako ne i poveke. Pokasno - podobro. Ke ima pozdravi zapcinja. Eve sega na 2 godini ima 12 zapcinja sto e vo red, uzivaj siuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Lele mamicki ve citam i pocnuvam da se grizam..pa nie imame devet meseci i edna nedela, a seuste nemame nitu edno zapce user posted image Inaku user posted image non stop e so raceto vo usta, se cesa, se ligavi...uzas. Nervozna e, eve vekje nekolku dena zbesnata e. Se nadevam skoro kje izleze zapceto..Aman vekje user posted image


(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Првото запче
25.4.2013 12:58:00   
meU87
Ние си купивме пред 2месеца ќилибарно герданче, но запчиња немаме сеуште, а има веќе 6м и 18дена.
Гледам дека пишувате за гел со кој ги премачкувате непцата, имам нешто слушнато дека го ставале за да им олесни, е сега дали е за да не ги чеша или да не ги боли ??? Не сум сигурна за што точно го ставате???

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Првото запче
25.4.2013 21:22:06   
Hunny
На моето user posted image првото запче му излезе на скоро 11 месеци. Сега на 12 месеци и две недели има дури двеuser posted image Клео уживај не му ја мисли, никој не останал без забиuser posted image Инаку гелот служи за да го лади непцето, но мојата не дозволува да ја мачкам, а и не помага многу.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Првото запче
26.4.2013 8:32:37   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Lele mamicki ve citam i pocnuvam da se grizam..pa nie imame devet meseci i edna nedela, a seuste nemame nitu edno zapce user posted image Inaku user posted image non stop e so raceto vo usta, se cesa, se ligavi...uzas. Nervozna e, eve vekje nekolku dena zbesnata e. Se nadevam skoro kje izleze zapceto..Aman vekje user posted image


и јас сум на истата мака.од 4месеци и беа спуштени и оформени плочките а еве веќе сме скоро 8.5 се е набрекнато посебно двата 1 доле исто ко што кажуваш а абер нема да ги извади.на неколку пати и се случуваше да буквално дојдат до горе да се гледаат апла само што не пробиле и да се вратат.си викам аман веќе нека пробијат барем и детево да се смири-пошто на моменти не можам да ја препознаам како гриза и какое нервозна па и ние да се стабилизираме.Ја мачкав и со гелчиња ама баш никаков ефект.Не знам останува само да чекаме и да бидеме трпеливи.Се дивам кога ќе слушнам како детенце има запче и лесно поминало

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Првото запче
6.5.2013 23:14:31   
Malecka23
go imame prvoto zapce ako se broi tockata na 1 dole desno i levo.se nadevam za nekolku dena ke probijat skorz

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Првото запче
8.5.2013 15:07:16   
dostickage
Se broi ako te grebne koga ke dopres so prst na mestoto user posted image
So srekja neka i e, da bidam zdravi i beli user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Првото запче
8.5.2013 15:10:13   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

go imame prvoto zapce ako se broi tockata na 1 dole desno i levo.se nadevam za nekolku dena ke probijat skorz

OOo super so sreka neka e ..Neka i se redat beli kako biseri...

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Првото запче
9.5.2013 10:04:38   
Malecka23
фала фала ете го и второ запче искача.малку поише сме кенкави да не речам ама збеснати и хронично ненаспани.Значи детето преку ден ајде некако се тера ама навечер луѓе концерти со времетраење од 1ч и 15 мин пауза..офф тешко било ама ај па малку ми олесна многу бев загрижена дека немаше ништо

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Првото запче
10.5.2013 9:46:19   
eli07
Ajde so sreka i so lesno za drugite zapcinja.I nie sme turbo budni koga vadime zabi navecer.Sega za sega imame 4 zapcinja i za site ista prica.....:)

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Првото запче
11.6.2013 19:26:18   
gorda2
user posted image има 9 месеци, долго се лигави и гриза, а запче ни на повидок?!? Имали и други случаи вака?

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Првото запче
23.7.2013 10:40:48   
Snowhite RR
Колку може да крева Т за запче? Јана вчера сабајлето ми беше како топла така, ама не и мерев, после заминавме на вакцина, ама оваа вакцина против жолтица нема реакција, а одручекта пак беше топла и мерев и ноќеска неколку пати и се движи околу 38. Вчера и два пати едно по друго имаше проливче. Не знам што може да е. Зашто ете на вакцина ја прегледаа и систематски имаше, значи и крвна слика направивме и грлото, нема ништо добра е, вакцинава е без реакција, а од што може да има Т не знам. Па си мислам да не вади забuser posted image Не знам што да правам, сирупе и немам дадено, зашто не е многу висока, ама сега треба да одам до работа на кратко и не знам дали да и давам сирупчеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Првото запче
23.7.2013 10:58:56   
sandriana RR
Од дете до дете е Тт - може и 39-40 да качи некое, некое си минува без воопшто да ја покачи Тт.
Ако не крвна слика не покажува вирус или бактерија - можеби е заб...Ако ја забележуваш дека има мака, плачлива е, кенкава дај и една доза Ефералган да ја смири. Па потоа, до вечер ќе ја следите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Првото запче
23.7.2013 11:58:10   
mamicka1514
Моето дете уште нема ниеден заб, а има 10 месеци Hmmmmmm..............

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Првото запче
24.7.2013 14:16:10   
oliva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Колку може да крева Т за запче? Јана вчера сабајлето ми беше како топла така, ама не и мерев, после заминавме на вакцина, ама оваа вакцина против жолтица нема реакција, а одручекта пак беше топла и мерев и ноќеска неколку пати и се движи околу 38. Вчера и два пати едно по друго имаше проливче. Не знам што може да е. Зашто ете на вакцина ја прегледаа и систематски имаше, значи и крвна слика направивме и грлото, нема ништо добра е, вакцинава е без реакција, а од што може да има Т не знам. Па си мислам да не вади забuser posted image Не знам што да правам, сирупе и немам дадено, зашто не е многу висока, ама сега треба да одам до работа на кратко и не знам дали да и давам сирупчеuser posted image
Snowhite RR
исто е и кај нас,крвна слика уредна,грлото е добро,само носето и е затнато и има температура,ке видиме што ке биде,може и забите да се

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?