|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 10:42:34   
tea
imam probano cif, arf i uste sto ne, ne mi teknuva. do sega najdobro mi se cisti sporetot od avaks ama i toa ne e perfektno. mislam deka ne e do sretstvata za cistenje tuku do kvalitetot na novite sporeti. na majka mi sporetot e 30 god star a samo so sunger i sjaj koga ke se pomine sveti kako nov. ke probam i so aris, gledam mnogu lugje go falat, plus go koristat i za vadenje fleki od obleka. taka da so eden udar dve muvi da utepam

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 10:50:32   
negla
dobro,tea,sepak i nie treba da reagirame vednas,a ne da ostaveme damkata da stoi nekolku dena.potoa normalno e deka nisto ne go cisti!jas posle sekoe gotvenje go cistam bilo izvalkano ili ne!

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 12:16:50   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Јас прочитав на темава за Минел од КАМ, многу сум задоволна, чисти и бигор и плочата на шпоретот гланц ја прави, и рерната исто.

АЈ баш ќе купам и јас деновиве да пробам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 12:55:41   
Bethany
Пред некој ден купив од Dr. Beckmann Чистач на стаклокерамички плочки и се зезнав. Тоа всушност само полира, ништо не чисти. Така да си знаете. А наводно гледав и гледав што да земам, ово беше најмало а најскапо, си викам ќе биде добро, оно ништо user posted image Подобро Ајакс да земав....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 13:00:46   
dostickage
Jas zedov posledno Denk Mit do DM i mi stana vistinsko otkritie.
Poubavo sredstvo a  i poisplatlivo ne sum kupila.Svasta cistam so nego i pravi glanc.
Vcera bas procitav i deka vo sebe sodrzel nekoja sostojka sto bila isklucitelno gorcliva. Ja koristele za prevencija od goltanje dokolku dojde vo kontakt so deca.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 13:06:10   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Јас прочитав на темава за Минел од КАМ, многу сум задоволна, чисти и бигор и плочата на шпоретот гланц ја прави, и рерната исто.

АЈ баш ќе купам и јас деновиве да пробам

A koj minel ?Ima razlicen?
Onoj sto mirisa na ocet??
Ajde kazuvaj da kupam i jas..Jas imam plotna i mnogu tesno se cisti,ja isporgebav user posted image
Sega imam taktika od kockata za masina za sadovi si krzam parce ( toa e kako prasak ) i so nego cistam i top mi se cisti..Inace kockite za masina za sadovi isto mi se od KAM i extra se ...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 13:07:53   
dostickage
Mislam deka eden e Minel abraziv od KAM. Vo zoltenikavo pakuvanje e.
Mn dobro sredstvo

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 13:14:24   
miana
tnx user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 14:39:04   
Pepelaska *
Уф мора и ја да го пробам ова, ја изгребав и ја плотната, чистам со едно авакс за рерни пишува добро е ама на плотната не ми вади скроз

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 15:08:37   
Felly RR
Ова од Кам, порано беше во жолто пакување, сега е бело. Мислам дека има само еден вид. (Ако не го утнав последниот пат кога земавuser posted image )

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Чистење шпорети
22.10.2012 15:11:00   
miana
iMa poveke zatoa i jas prasuvam..Jas sanitarija cistam so minel - tecen plav kako gel ,ima eden redok,mirisa na ocet i mnogu go falat za bigor cistenje,zatoa veprasuvam kakov e za da ne utnam pri kupuvanje

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Чистење шпорети
2.12.2012 15:53:43   
zzaa
za sporet koristam SPIN

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Чистење на шпорети
30.11.2014 20:21:26   
scared RR
Чистам со арф, циф, а последно земав Арис кај кај поевтин е а многу убаво чисти user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Чистење на шпорети
2.12.2014 11:15:49   
caciana
Majka mi redovno sporetot go cisti so Aris de grass ,odlicen e za cistenje na mrsni ostatoci Od hranata koi se lepat na plotnata.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Чистење на шпорети
2.12.2014 12:14:07   
Felly RR
И јас некогаш чистам со Арис, а дали го користите и за чистење внатре на рерната или само горниот дел од шпоретот го чистите со Арис?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Чистење на шпорети
28.2.2015 8:54:33   
AneLav RR
И јас последно шпоретот го чистам со Арис ама не сум задоволна. Подобар ми е Перметалот, и внатре ја чистам рерната ама не ми е баш за верба. Има слика на него и за флеки и за шпорет и за кола и за све. Ако го нанесеш на флекана облека може бојата да излезе сте го пробале ли за флеки?

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Чистење на шпорети
28.2.2015 12:17:37   
lukajana RR
И јас чистам шпорет со Арис ама Авакс поубаво ми го чисти ама ми ги уништува ноктите а тие ми се слабост,иначи со Арис сум чистела флеки на облеки и се чистат ама не сите пр.флека на бебешките алишта од храна слабо ми чисти а бојата не излегува за тоа немај гајле

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Чистење на шпорети
2.3.2015 15:21:36   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

И јас чистам шпорет со Арис ама Авакс поубаво ми го чисти ама ми ги уништува ноктите а тие ми се слабост,иначи со Арис сум чистела флеки на облеки и се чистат ама не сите пр.флека на бебешките алишта од храна слабо ми чисти а бојата не излегува за тоа немај гајле

Да ти кажам право пробав на една крпа ја направив нешто со мрсничко ама не излегува. Ајд да не бидеме оф топик за дамки на алишта е друга тема.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?