|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 15:44:14   
viksa
Еца, во што ќе се состои таа дружба во игротеката. Информирана сум за случивањето на 22 март ама за ова во игротеката не сум. Со дечиња ли ќе биде таа дружба во игротеката?

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 17:10:11   
Anushka
на 13-ти ќе се дружиме, ќе го прославуваме роденденот на РР заедно со нашите дечиња (со оглед дека на 22-ри нема да бидат со нас), а воедно ќе направиме донација сите заедно наместо секој посебно да оди да уплаќа...

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 18:20:28   
viksa
Anushka, ти благодарам за информацијата. Би сакала да присуствувам на оваа забава во игротеката бидејќи нема да можам да дојдам на 22-ри. Во најскоро време ќе ви потврдам сигурно дали ќе дојдамuser posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 23:29:07   
Anushka
ЗА ТИЕ ШТО НЕ ПРОЧИТАЛЕ, А САКААТ ДА ДОЈДАТ:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

почитувани Рингерајковци,

Подготовката за прославата на првиот роденден на нашата Рингераја планираме да се одржи следната сабота, на 13 03 2010, во 12:00 часот
во игротеката МЕЧЕТО УШКО
локација: Тафталиџе 2

главна улица која води од ст. дом Гоце Делчев кон Влае, спроти Реплек

Воедно ќе организираме и донирање на доброволна основа за помош на децата од домот 11 Октомври (за купување на многу потребната машина за сушење алишта)
БИДЕТЕ ТАМУ!
ВЕ ЧЕКАМЕ НА ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА!!!

П.С.: пријавувањето почнуваuser posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 23:33:18   
mami
Не пријавувам нас тројцаuser posted image и можно е уште неколку мамички и дадички заинтересирани за дружба и донации... Едвај чекам да ви видам пак сите

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
4.3.2010 23:34:10   
mami
Анушка
Еца
Мами
Викса?


Ајде луѓе, нека расте списокот!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 0:08:52   
Еца
Трпение Мами веќе утре списокот ќе биде прилично големuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 2:21:25   
Annabel
Навистина ми е жал што најверојатно нема да можам да ве дружам.....во секој случај ви ги предавам моите позитивни мислиuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 10:56:34   
Еца
Мамички ајде зарем никој не сака да се дружи во игротекаuser posted image а баш мислев колку убаво ќе ни биде со дечињатаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 10:59:39   
profesorica
не сум сигурна- на 13 ти сабота сум на работа и ако имам шлепер ќе заглавам а баш сакав да дојдам.ај ставете ме под знак прашалник. а за 22 се пријавувамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 11:58:26   
zami
Bidejki mi e vo komsii, epten ke bide sramota ako i ovoj pat ne dojdam, zatoa stavete me na spisokot, so sin mi se razbira.

A poklon za rodenden sem ,,pari,, nesto drugo da ne i e potrebno na milata RR?


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 12:13:20   
Весна
Ах, за на 22 веќе се пријавив, а за 13 не можам, а саааакам, пусто многу сакам. Ех, Јана да беше само малку поголемка...туку мамички милички дај идете, дружете си се, па да ни раскажувате згоди и незгоди!

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 12:15:05   
mami
А извини молим теuser posted image Зошто да не дојдеш со Јанка?Ајде ставај ја во кенгур и доаѓајте..ке има тетки да ја чуваат

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 12:19:25   
Весна
Сончкор, уште е спанка и не дај боже да и` го промашиш заспивањето - ушното тапанче ќе ти го пукне, т.е. ќе ми го пукне :)
А се заспиваме легнати една до друга и муабет правејќи, та нема таму да се истргнам и на сите викам-ај ве молам потивко user posted image

< Поракaта ја уредил Весна -- 5.3.2010 12:20:09 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 12:20:45   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ме изнасмеа бе...има игротеката неколку соби, ке те сместиме во еднаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ако сакаш прати ја кај нас Лука да ја научи како се спиеuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 12:25:43   
Весна
user posted image  user posted image  user posted image Бива, бива... туку еве ја се разбуди!
Ајде списоооок да видам, па слики да гледам!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 13:51:26   
Iva
Еве и јас се пријавувам за дружењето на 13, а мислам дека и на 22 ќе дојдам. Се надевам дека нема да излезе нешто непредвидено. Значи ставете ме на двата списоци.user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 17:52:08   
denicka
mene mi e mnooogu zal sto ke se prijavam samo na edniot spisok, za na 22. na 13 sum na rabota do 4 a moze i poveke neznam. ete Vesna ke imase koj da ti ja cuva Janka ama nistouser posted image se gledame na 22 martuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 19:14:34   
Tanja K.
Lelelel jas duri sega od ovoj proklet poker nemozam da vidam nisto.Se prijavuvam i prasuvam dali togas ke se donira nesto ili?I dali moze tamu da se napravi kutija i da se stavaat pari i site pari sobrani da se uplatat vo banka.  P.S.Za tie sto bozem nemozat da otidat do banka (kako mene na primer).A tamu koga ke dojdam da mozam da doniram.Mislam deka e idejata dobra.Kutija samo so mal otvor ili nemora i gotovo.
Inaku se prijavuvam i jas za vo sabota so Elena,a za Eva ke vidime.Dali ke ima pak nekoi igri prasuva mojata Elenka???????Da naviva pak za mama hahahahha

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 19:31:54   
Еца
Вака дружењето во игротека го договараме токму за сите нас кои сакаме да се видиме и кои не можат да дојдат на 22user posted image , но и за оние кои сакаат да донираат а проблем им е да одат до банка, значи може и една кутија да ставиме па да донираме оние кои тоа го имаме во план. Значи немојте сега ако некој не е во можност да донира, да не дојде на дружењето во игротеката само поради тоа. Ве молам на прво место е дружбата и моментот да се видиме, а и да се дружат нашите дечињаuser posted image Затоа немојте со изговори незгодно ми е, ама како, ама зошто...едноставно станете со насмевка на лицето подготвени за уште едно дружење со виртуелните пријателки од Рингераја во живоuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 5.3.2010 19:32:09 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 19:35:02   
Tanja K.
Eca toa jas go rekov za kutijata cisto onaka,koj e mrzeliv kako mene da odi do banka,a ne deka mora  da se dade.Apsolutnmo so najdobra namera go kazav toa.Ako nekoj pogresno me razbral izvineteeeee

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 19:39:04   
pacuvce
Јас ќе донирам директно таму,да не одам во банка...See you,dear my friends...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 19:56:00   
Еца
Па и јас ќе донирам директно таму, и моите утре ќе ми пуштат и тие сакаат да учествуваат во акцијата, па бидејќи се луѓе во години ми велат дај да не направиме некоја утка земи пушти ги тиuser posted image

Инаку Тања се надевам никој не те разбра тебе погрешно, туку ете да не се почувствува некој незгодно поради донирањето, па да ни се откаже, тоа ми беше муабетот, дека се собираме да се видиме, дружиме, забавуваме, бидејќи секогаш супер си поминуваме, а меѓу другото кој си имал во план да донирал, да не се мачи до банка туку вака полесно еuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 20:05:57   
Боцко
13 може.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
5.3.2010 20:10:24   
Еца
user posted image user posted image user posted image Боцко! Се радувам што пак ќе се собереме во голем бројuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?