|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 16:39:11   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

A sto moze da im podarime i kade da doneseme? Moze nekoe paketce slatki raboti ili pak igracki ili pribor za skolo?


Најдобро е да го подариме она што нив им е најпотребно сега да имаат каде да ги исушат алиштата бидејќи сами се грижат за тој дел. Доколку постои можност донирање за собирање на средства и купување на машини би било најубав подарок. Сепак зависно од донациите ќе знаеме колку сме спремни да придонесеме на овој начин.



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 17:43:52   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Жени...од ценар кога идете накај Капиштец...пред беверли е одма...сеа незнам кај е станицата на автобусот таму, мегутоа е пред Беверли од лева страна...бе објект, бела ограда.На самата улица излегува...спроти домот е згрдата на фершпед сковин кај што има винарија на приземје.


Еника добро опиша, е сега не знам за автобус бидејќи и јас бев со кола. Но здравје за настанот ќе се издоговориме некако, ќе се чекаме. Инаку сакам да ви киажам дека машината за сушење алишта се надевам ќе успееме да ја подариме од донациите кои ќе ги направиме сите мамички тука на форумот. Нормално кој колку може и сака, на децата им се неопходни повеќе машини, но ние се договоривме за една бидејќи се зависи од средствата кои ќе ги собереме. Како што гледав машините за сушење алишта се движат од 9900 до кај 21 000 денари. Се надевам дека сите заедно ќе успееме да собереме барем минимум за една машина.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 18:06:15   
jovanka
SUPERuser posted image zivi zdravi i jas planiram da prisustvuvam.Moze i po nekoja igracka ili parce obleka koja veke nasite deca ja izrasnale da im se odnese ne e vazno sto skromno i so mnogu ljubov.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 20:00:21   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

SUPERuser posted image zivi zdravi i jas planiram da prisustvuvam.Moze i po nekoja igracka ili parce obleka koja veke nasite deca ja izrasnale da im se odnese ne e vazno sto skromno i so mnogu ljubov.


Овој пат износена облека и играчки нема да носиме кај дечињата. Ако некој сака да се вклучи во давање друг тип донација освен финансиска треба директно да го контактира проектниот менаџер да видиме за каков тип на донација се работи.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 20:08:48   
Natasha5
user posted image user posted image user posted image user posted image браво за организаторите ех да можев да присуствувам.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 20:12:43   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasha5

user posted image user posted image user posted image user posted image браво за организаторите ех да можев да присуствувам.


Натке со минимална донација ти веќе си дел од овој хуман настан. Инаку цврсто верувам дека хуманоста е високоморална особина и дека нашите членови на рр можат и сакаат да помагаат. user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
22.2.2010 20:37:34   
Natasha5
а ке се чувствував многу поубаво да можев да дојдам само здрвје се надевам ке има уште многу хуманитарни акции на кои ке можам да учествувам.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
23.2.2010 13:07:35   
Еца
Драги мои Рингераја членови, Ве информираме дека поради обврските на ексклузивците на Република Продукција, хуманитарниот настан во домот за деца без родители 11 Октомври ќе се одржи на 22 март (понеделник) во 18.30 часот.  Имаме некој ден плус за донирање и реализација на оваа хуманитарна акција.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
23.2.2010 17:05:40   
denicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bravo za organizacijata i idejata. jas veke denes donirav sredstva na smetkata. i sigurno ke bidam prisutna tamu da gi izraduvame malite angelcinja so golemo vnimanie i ljubov. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
23.2.2010 17:20:25   
Еца
user posted image user posted image user posted image Браво Деничкаuser posted image

И јас да се стабилизирам со децата, ќе излезам да уплатам, а баш ги информирав и моите родители, мислам како пензионери на кои им даваат секакви бенефиции би требало барем малку да се посветат на хумани настаниuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 16:05:36   
Adrijana
Donirav, bas pred eden cas, i mislam ako site odvojat po nekoja sitna para ke uspeeme da kupime barem edna masina.Moram da kazam deka vo sobiranjeto na sredstvata sto gi uplativ ucestvuvaa i sestra mi *daniela* i mama i sveki i baba. Aktivirajte gi i domasnite, i em ke donirate poveke, em i tie ke ucestvuvaat, em nema da osetite na vojot dzeb mnogu, posto ne ziveeme bas vo vreme koga mozeme da odvoime sredstva.
Se nadevam ke uspeeme da dojdeme so sestra mi, barem takov e planot.

_____________________________



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 16:09:53   
Julie1
Сите заедно ке успееме да го дадеме потребното за дечињата, да имаат повеќе слободно време да си играат и учат а не да ги пружаат алиштата.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 18:36:12   
Еца
user posted image Адријана!

Леле ептен ќе ми биде мило да го реализирате планот и да дојдете со сестра тиuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 18:44:45   
BILJANA_G
Eca a ima li smetka na koja mozeme da donirame pari.A ako ima aj kazete ja.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 18:48:38   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILJANA_G

Eca a ima li smetka na koja mozeme da donirame pari.A ako ima aj kazete ja.


Повеќе детали има во текстот за акцијата но еве и тука детали за сметката на Дану Филантропија ЈИЕ, организатор на акцијата, најголема потпора на Филантрописките активности е токму Рингераја.мк и нејзините корисници:

Бројот на сметка на Дану Филантропија ЈИЕ: 210-0647800001-18, банка: НЛБ - Тутунска Банка,

со назнака: „ Заедно растеме со децата без родители “.

*За девизно плаќање од странство: IBAN: MK 07 210 7220000033 65; SWIFT: TUTNMK22

< Поракaта ја уредил Julie -- 24.2.2010 18:55:11 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
24.2.2010 18:54:11   
BILJANA_G
Julie fala za informacijata.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
25.2.2010 13:49:22   
mother 29
Денес е убав ден..........ке се прошетаме со Марко до банка и ке им подариме  на малите сонца од домот без родители мал дел од нашиот буџет,а многу голем дел од  нашата љубов..ке му ја дадам уплатницата Марко да ја подаде на тетката во банка,поклон од Марко за неговите другарчиња и врсници од домот без родители.......

да се чувствуваме поубаво и поисполнето дарувајки мал дел од нашиот паричник,за да едни мали детски лиценца бидат насмеани,со новиот поклон ,машина за сушење алишта!user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
25.2.2010 14:38:15   
Enika
Јас ке ја грабнма мајка ми з арака и ке одме до банка заедно да донираме за малите сонца од домот..мајка ми редовно донира за луге на кои им треба помош и ке и биде мило да помогне на децата од домot...а јас ке бидам најсрекна што ке бидам дел од хуманитарната акција.

Бидете и вие дел од нас...да им помогнеме на дечињатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
25.2.2010 15:16:42   
Katuska
Поздрав за акцијата,јас стапив во контакт со сите луге кои мислам дека можат да помогнат со донација и чекам повратна информација, се надевам дека ке имаме позитивен повратен одговор.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
26.2.2010 11:53:06   
Enika
Ајде Рингерајки...известувајте за хуманитарната акција и известете ги сите кои мислите дека можат да помогнатuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
26.2.2010 12:47:49   
Julie1
Досега се пристигнати 1000 денари од донации од Рингерајки. Начинот на кој ги правиме донациите се разликува од вообичаените реализирани донации во Македонија, донациите се вршат исклучиво преку ширење на информацијата преку нашиот интернет медиум Рингераја, тука особено доаѓа до израз и можноста и Рингерајки од другите земји да ни помогнат во остварување на целта. Веќе имам информација дека нашата Агнесс 77 од Словенија ќе се вклучи со донации за дечињата од домот 11. Октомври. Да докажеме дека сме моќна заедница која не познава граници и барем еднаш годишно по повод нашиот Роденден собираме средства наменети за дечињата кои немаат родители. Сигурна сум дека секоја година ќе достигнуваме рекорди на собрани средства.

< Поракaта ја уредил Julie -- 26.2.2010 13:20:37 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
26.2.2010 15:32:02   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

ИЗВОРНА ПОРАКА: BILJANA_G

Eca a ima li smetka na koja mozeme da donirame pari.A ako ima aj kazete ja.


Повеќе детали има во текстот за акцијата но еве и тука детали за сметката на Дану Филантропија ЈИЕ, организатор на акцијата, најголема потпора на Филантрописките активности е токму Рингераја.мк и нејзините корисници:

Бројот на сметка на Дану Филантропија ЈИЕ: 210-0647800001-18, банка: НЛБ - Тутунска Банка,

со назнака: „ Заедно растеме со децата без родители ".

*За девизно плаќање од странство: IBAN: MK 07 210 7220000033 65; SWIFT: TUTNMK22


и јас ке се приклучам кон акцијата, деновивеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 26.2.2010 15:45:29 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
26.2.2010 18:50:32   
agnes77
браво за организацијатаuser posted image
жао ми је пошто не могу да присуствувам, али надам се да заедно собираме многу средствата за деца бер родителјиuser posted image


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
3.3.2010 11:08:20   
Еца
Драги мои, благодарност до сите кои веќе се вклучија и донираа а и до оние кои планираат тоа да го сторат, а морам да ја пофалам и нашата Агнес која иако е далеку несебично се вклучи и донираше бидејки според неа детската насмевка нема ценаuser posted image user posted image user posted image Денес и јас ќе излезам да донирам, бидејќи машините за сушење алишта им се навистина неопходни. Немаат тие алишта како што имаат нашите дечиња, па некогаш навистина е жално да чекаат да им се исушат алиштата за да имаат што да облечат. Сепак луѓе сме, имаме срце, а хуманоста не признава ниту партиии, ниту националности, ниту вери... Хуманоста е повисокиот левел на постоење, егзистирање, живеење на едно човечко суштество.

Бидете дел од акцијата, да го прославиме првиот роденден на Рингераја со детската насмевска на дечињата од домот за деца без родители.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Хуманитарна Роденденска Акција
3.3.2010 11:52:55   
mami
Јас и моите кризни ситуации по дома и никако да стигнам..ама еве собрав пари од мм и после работа одам во банка да уплатам...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?