|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:09:29   
Mihaela 2010
A bas me interesira dali Miana se otsrami....tolku se tufkaseuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:09:54   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Da moze naredno za 1 vi maj...skara vo prirodauser posted image user posted image user posted image


МОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:21:11   
Calypso
Баш ми е мило што супер сте си поминале, така и треба! А песната на Џесика посабајлечки ме изнасмеа user posted image
А кај има слики? user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:33:10   
Natuska85
Еве слики повелете тука

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:42:15   
Natuska85
И еве и една групна, која ја нема во албумот user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:53:53   
Џесика
На сликава цело одделение со класниот раководител Беатрис и Натушка user posted image Поминавме многу убаво, ама од што сакавме у све да ни се погоди, ни се смути user posted image кај сме жени недоискажани за у кафана со музика? Не можевме да се изгракаме и само со очињата си разговаравме ние преку маса што бевме... со Натушка и АнаМоли си свтревме и орце, на кое другите срамежливо одмавнаа... После сакавме на Аца Лукас да идеме, ама почнаа алармите (читај- зевање) кои не потсетија дека имаме дома деца што спијат и што ќе не сотрат утредента во 6,7,8 саат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:56:28   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

A bas me interesira dali Miana se otsrami....tolku se tufkaseuser posted image

Се отсрамив ма user posted image Нека ти кажат

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:56:49   
Beatris
Хаххаха класните бе user posted image user posted image user posted image Не си арна!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:57:16   
arh_diz
Se gleda deka super ste si pominale , super ste siteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: 8ми Март
11.3.2013 9:58:47   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Мианка дошла значиииии...е баш ми е криво што и јас не дојдов, ајде наредна прилика џумбус ќе правиме!

Ми се смири а ??? И мене ми е криво што не ти запознав лично иако си ми лута user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:02:45   
miana
Ајде и јас да кажам како сум си поминала...Супе ми беше ,ми сметаше прегласната музика ( уште сум засипната од дерење ) сум заборавила како беше user posted image
Многу ми е мило што ве запознав...
Средбата почна многу непријатно ( имавме лоша слика за гледање ) но заврши ( барем за мене ) убаво..Криво ми е што не седев на раат,ама моето ГОЛЕМО дете ( читај ) големото неможело да заспие без мама - бог да чува !!!
Сите сте ми супер,Ана Моли ми беше многу сериозна ( според мене ) или пак не бевме многу блиску да си муабетиме повеке ,ама затоа па со Фиао си изнаприкажавме user posted image И да ве искритикувам женски - Многу пушите user posted image Баш ми е мило искрено и чекам да ме викнете на кафе пауза user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:21:53   
elenak
Lepotici site do edna,pu pu user posted image Misterioznata miana konecno go pokaza celoto liceuser posted image Mianke mnogu ubava nasmevka imas,se taka nasmeana da bides,i Mia lici na tebe da znaes user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:26:46   
Cipi Ripi
И јас си поминав супер, иако музиката беше прегласна, и ми сметаше многу, не можевме убаво муабет да си направиме, па бегавме надвор на цигарче, искрено не дека толку ми се пушеше, туку стварно бегав од музиката. Надвор се смрзнав и затоа сега сум болна, и Даријан ми е настинат (за прв пат)user posted image
Следен пат одиме на помирно место.
И уште ја чекам сликата кај што сум најубава. Зашто не ја ставате таа? user posted image
Џес ургирај таму да се стави сликата, не знам кој сликаше.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:28:41   
Cipi Ripi
Инаку Џес за песната да ти кажам, си доаѓам дома вечерта и му ја кажувам на мм и ми вика какви колбавчиња бе, колачиња требалоuser posted image Е пу не ни текна!user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:38:28   
Calypso
Сликите се прекрасни, поточно, вие девојки сте прекрасни, блескате! Баш ми е криво што не можев да дојдам, ама се надевам ќе има следен патuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:40:28   
Melanija RR
Таман за следна мирна прилика и мене ми одговара.На групната сте сите супер па следен пат да се барем дупло.
А каде е таа песна,дајте линкче user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:46:06   
Cipi Ripi
Еве ја песната Меланија
http://www.ringeraja.mk/statija/pesna-za-ringe-ringe-raja_2787.html

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: 8ми Март
11.3.2013 10:47:42   
Natuska85
Еве ја песничката повелеле тука user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: 8ми Март
12.3.2013 6:06:54   
bucko mal
Zenski super ste,mladi zgodni majkiuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: 8ми Март
12.3.2013 8:50:22   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Инаку Џес за песната да ти кажам, си доаѓам дома вечерта и му ја кажувам на мм и ми вика какви колбавчиња бе, колачиња требалоuser posted image Е пу не ни текна!user posted image

Абе кај иде рима обравчиња со колачиња... не зезај сега, така ми дојде, така и ојде user posted image Али што инспирација ми иде да ви мавнам една песна за награднава игра мх мх мх user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: 8ми Март
12.3.2013 8:52:15   
arh_diz
Super e pesnara Desikauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: 8ми Март
6.3.2014 12:31:14   
LoveableMe RR
Осми март не го славам, ниту се собирам со колешки/другарки на овој празник, но на мајка ми/ сега и свеки им купувам по нешто за подарок и цвеќе зошто на нив им е значајно да се одбележи празникот. На работа знаеја порано машкиве колеги да ни купат по некоја цвечка, сега нешто и тие се заспаниuser posted image .

Девојки, што правите вие за 8-ми март? Дали го славите? Дали купувате подароци?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: 8ми Март
6.3.2014 12:40:27   
vezilka RR
Не купувам поклони никако. И не примам, хехе на мажле, а и на други, неколку пати им враќав поклони. Не сакам поклон баш тој ден. И така веќе мажле не ми купува. А јас секоја година на 8ми, терам некоја кампања од работа. И годинава така.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: 8ми Март
6.3.2014 13:22:11   
niki
grcive ovoj praznik ne go slavat, na vesti moze ke se kaze deka e svetski den ama pokloni i pozdravi i cestitki ne se praktikuvaat nikade ni vo skolo nit po rodnini prijateli
i jas sum tolku izmestena od obelezuvanje na denov sto zaboravam da im se javam na majka mi i na sveki
i normalno sveki mi se ljuti, i za toa mi dodava recka na listata nejzina kolku ne me bivalo za snaskauser posted image
majka mi mi e majka sto i da napravam mi prostuva

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: 8ми Март
6.3.2014 13:46:27   
Defne90 RR
Јас оваа година првпат ќе славам и се надевам дека супер ќе си поминам со пријателките.Инаку за подароци првите две години им купував на мајка ми,на свеќи,на сестра и на свеќи и на баба ми.А последниот 8 Март што помина никому не му купував подароци,ниту пак мене ми даваа.И оваа година ќе биде така некако имам многу трошоци околу 8 Март секоја година и се надевам дека нема да и текне на некоја да ми купува поклони па и јас да морам после.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?