|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 8:02:22   
miana
Neznam od kogo ima slusnato deka ovie masini dve vo edno ne se pokazale mnogu dobro...Brzo se rasipuvale i bile mnogu po teski za naoganje delovi...Moze ne sum vo pravo ama imam taka slusnato...Jas da vi kazam iskreno ne sum veruvala deka starite alista mozat da mi bidat kako novi..Luge krutine peskiri mi se kako sega kupeni od prodavnica,vi se veruva???Abe NOVI gi pravi alistava NOVI....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 8:24:33   
rina13
jas imam takva masina 2 vo 1 6pere 5 susi vruvajte deka e najisplatlivoto nesto sto voopsto sme go kupile osobeno sega so malo dete sto se prlja i dosta cesto ja uklucuvaam i za 3 casa imam isprani i suvi alista.Ni vikaa i nas ke se rasipuva pa ete ziva srekja god ipol nisto ne i fali nsto ,i  vikaa demek alistata mn zguzvani gi vadi  no voopsto ne e taka ne gi vadi suvi topki sto nisto zivo nemoze da gi ispegla si ja podesuvas dali za alista sto se peglaat ili ne ..Toplo bi ja preporacala  na tie sto se dvoumat ic da ne mu ja mislat

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 8:28:06   
Slagjana
Ние имаме машина за перење и сушење Аристон. Ја користам 2 години и досега се нема расипано. Алиштата убаво ги пери, ама кога ќе ги исуши не можеш да ги испеглаш. Е сега има опција да ги остави малку влажни, па веднаш да ги пеглаш. И пак некои работи не можам да сушам на пр. кошули. Никако не се пеглаат после.  Подобро е 2 машини отколку ваква 2 во 1, ама ако нема простор тогаш е супер.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 8:52:06   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Ние имаме машина за перење и сушење Аристон. Ја користам 2 години и досега се нема расипано. Алиштата убаво ги пери, ама кога ќе ги исуши не можеш да ги испеглаш. Е сега има опција да ги остави малку влажни, па веднаш да ги пеглаш. И пак некои работи не можам да сушам на пр. кошули. Никако не се пеглаат после.  Подобро е 2 машини отколку ваква 2 во 1, ама ако нема простор тогаш е супер.

Znam deka sum citala ili mi kazale nesto takvo..
Jas imam samo za susenje i mozam da vi GARANTIRAM barem za mojata deka vadi novi alista...Jas i svekrvami nemozeme da i se nacudime..Sveki mi ivka: ke ti gi dadam moite peskiri da gi pustis ednas da mi gi omeknes user posted image A stari trenercinaj plisani na kerkami gi vadam - kako sega kupeni od prodavnica-i na dopir i na lik.....E sega ima i sistem protiv guzvanje no dokolku napikam mnogu alista mi gi vadi guzvani ( ne mnogu - malce) Ili pak sum primetika deka ako gi ostavam vo masinata da stojat ( da ne gi izvadam i diplam odma ) se zguzvuvaat po malce....PREMNOGU sum zadovolna,no ima edna maana-dodeka ne ja isklucam si gi vrti alistata ( mozno e da ima opcija ama seuste nemam upatstvo za da svatam) i MNOGU trosi struja i dolgo gi susi..Okolu 3 casa..Masinata mi pere okou 3h i susarata uste 3h i 6 h se strosi struja ko LUDA...

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 9:09:27   
rina13


[/quote]Znam deka sum citala ili mi kazale nesto takvo..
Jas imam samo za susenje i mozam da vi GARANTIRAM barem za mojata deka vadi novi alista...Jas i svekrvami nemozeme da i se nacudime..Sveki mi ivka: ke ti gi dadam moite peskiri da gi pustis ednas da mi gi omeknes user posted image A stari trenercinaj plisani na kerkami gi vadam - kako sega kupeni od prodavnica-i na dopir i na lik.....E sega ima i sistem protiv guzvanje no dokolku napikam mnogu alista mi gi vadi guzvani ( ne mnogu - malce) Ili pak sum primetika deka ako gi ostavam vo masinata da stojat ( da ne gi izvadam i diplam odma ) se zguzvuvaat po malce....PREMNOGU sum zadovolna,no ima edna maana-dodeka ne ja isklucam si gi vrti alistata ( mozno e da ima opcija ama seuste nemam upatstvo za da svatam) i MNOGU trosi struja i dolgo gi susi..Okolu 3 casa..Masinata mi pere okou 3h i susarata uste 3h i 6 h se strosi struja ko LUDA...

[/quote]
isto mu doagja i ovaa 2 vo 1 samo sto seto toa e zavrseno za 3 casa,a imas opcija i ako sakas odnosno ako ti se neznicki alistata  ne se perat na raka samo da gi isusis.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 9:14:55   
miana
Ete sekoj so svoeto iskustvoo.Bas pisuvajte za da znaat tie sto kupuvaat kakva da si kupat..Moajav ima 300 programi..Za farmerki,za peskiri,za bebeska obleka,za nezni,za jakni ikaputi,za do pred peglanje,za dzemperi,za malce garderoba ( na primer ako ti treba nesto itno da si zasusis pa go pustas ) na kosuli,na 300 raboti ( mnogu  e slozena) i jas ja pustam cesto na farmerki programa... 

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 11:58:57   
kikicka
Мианаа кажувај каква е колку парички user posted image две ли имаш сега и за перење и за сушење,да не се враќам наназад да читам Леона ме збеснува едвај и читамuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 12:51:56   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Мианаа кажувај каква е колку парички user posted image две ли имаш сега и за перење и за сушење,да не се враќам наназад да читам Леона ме збеснува едвај и читамuser posted image

Mojata e na ZANUSSI  Z170 ( koncar) ja kupiv vo tehnomarket i e samo za susenje...Imam dve masini baska-baska....cinese 16.999,00 i bese posledna vo city galeri a mislam deka imaat uste edna ( mozes da se javis da prasas) isto taka eksponat vo park kaj stadion...Odma im gi razgrabale i neznaea koga ke dobijat od istite a jas ne sakav da cekam user posted image A ako ja plakas vo  kes ke ti dadat i 10% popust.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 13:01:48   
kikicka
тенк ју некако овие занусите убави се покажаа и мајка ми е задоволна

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Машина за сушење алишта
11.11.2011 13:04:21   
miana
Abe zanussi e na Rade Koncar takada...ne e skart marka...Ke vidime kako ke se pokaze mojava user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Машина за сушење алишта
26.12.2011 11:28:47   
libra.n
Женски помагајтe: мм. ми купи машина за сушење алишта, ама не знам како да ја користамuser posted image за гревота user posted image ...ја пуштив да суши бели алишта има за подесување од 10-150, јас ја пуштив на 130, сушеше околу 3 часа и јас ја прекинав, многу време ми се виде, и алиштата не беа досушени, како влажни беа. Кажувајте што сум згрешила?user posted image Сега да ја пуштам уште малку да ги досуши, и колку време треба? Ништо не разбирам во упатствотоuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Машина за сушење алишта
6.1.2012 18:01:57   
jasmin valo
Zdravo na site :) imam problem so masinata za susenje od zanussi zte 170.od kako ke ja pustam po nekoj pola sat blokira i trepka crveno i ne saka da prodolzi.dali nekoj so ova imal problemuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Машина за сушење алишта
7.1.2012 12:11:42   
ananikol
cim ti trepka crveno i povtorno koga ke ja priklucis ne saka da prodolzi togas masinata smeta deka alistara ti se suvi.Edinstven nacin za da prodolzis da gi susis alistata ponatamu e da ja vklucis opcijata ''zesko'' no poveke od 20 min...ili pak probaj da ja isklucis masinata,ocisti go filterot povtorno vklucija i...strart.
Se nadevam deka pomognav

(Одговор на членот jasmin valo)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Машина за сушење алишта
7.1.2012 12:14:55   
ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Женски помагајтe: мм. ми купи машина за сушење алишта, ама не знам како да ја користамuser posted image за гревота user posted image ...ја пуштив да суши бели алишта има за подесување од 10-150, јас ја пуштив на 130, сушеше околу 3 часа и јас ја прекинав, многу време ми се виде, и алиштата не беа досушени, како влажни беа. Кажувајте што сум згрешила?user posted image Сега да ја пуштам уште малку да ги досуши, и колку време треба? Ништо не разбирам во упатствотоuser posted image



3 casa????????? masinata treba da e suva 3o-45 min a ne tri sata...

citaj upatstvo sigurno si go dobila so masinata ....mora da ima prevod baren na srpski ili hrvatski

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Машина за сушење алишта
8.1.2012 14:05:56   
miana
i mojata masina susi 2-3 casa minimum..Ima kratka programa no taa e za mala kolicina na alista i trae 30-60 minuti..

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Машина за сушење алишта
8.1.2012 14:14:10   
Bububebe
А мојата пак,ако има малку алишта ќе ги исуши за час и пол.А ако има некое ќебе,за три саати е готова

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Машина за сушење алишта
26.1.2012 19:19:08   
Bogdancanka
sakam da si kupam masina za susenje ama nekako nemozam da se odlucam,gledav edna na gorenje no nekoj se zalat deka mnogu se sobirale alistatauser posted image kakvi se vasite iskustva?





_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Машина за сушење алишта
27.5.2012 10:32:06   
mami2
Дали сте сушеле патики во машина?
Патиките се класични, кожни детски патики со лепенки. Ми е страв да не се испоодлепат од топлината.


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Машина за сушење алишта
27.5.2012 11:05:05   
Mammi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Дали сте сушеле патики во машина?
Патиките се класични, кожни детски патики со лепенки. Ми е страв да не се испоодлепат од топлината.



Mami2, јас моите кои се отпревртена кожа ги сушам и воопшто сум немала проблем, како нови се, смао врвците го вадам оти еднаш едниот крај ми се расцветаuser posted image Е сега ако се чиста кожа,не отпревртена испери си ги и ако имаш опција на сушалната за сушење на ниска температура суши, ак не не ризикувај и оди на тн рачно сушење. Се надевам бев од помош

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Машина за сушење алишта
27.5.2012 11:33:20   
Maca25
Јас не би ти препорачала да сушиш патики во машина. Подобро земи наполни ги со весник, за да ја упие влагата, а после сушење со фен - ова ако ептен ти се брза.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Машина за сушење алишта
27.5.2012 15:49:02   
mami2
фала за помошта, се мислев да ги ставам на ниска температура, ама пак ми беше шубе. И така ги носат многу кратко време, една сезона, па да не го скратам јас дополнително носењето. Ќе ги перам друг викенд, сега само одозгора забришани, колку да не се познава валкано...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Машина за сушење алишта
28.5.2012 9:07:14   
topce
јас патики перам во машина за перење и ги сушам во машина за сушење и немало до сега никаков проблем.
детски патики на лепенки на адидас и на нике испробано ништо не им е дури и патиките на мм и моите патики исто така ги перам и сушам.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Машина за сушење алишта
25.7.2012 20:04:56   
Malecka23
Ние земавме машина за сушење беко со сензор за тежина и влажност и сум презадоволна.Машината за алишта ми е самсунг со 1200вртежи и ги вади алиштата скоро суви-програмите и се кратки најдолгата е 2часа и сушарата ми е 1200вртежи програмите најдолгата е 3часа но никогаш не ја уклучувам толку зашто за 1час ми се суви алиштата и плус е енергетска класа б-што е многу реткост за сушариве

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Машина за сушење алишта
13.9.2012 15:08:02   
Bilence2
Jas imam masina za alista sto pere i sushi. No na sushenje stavam samo obleka koja odi na 95. Vie sto sushite vo mashina, dali moze i nepamucna obleka kako jakni, kosuli i slicni raboti da se.sushat vo mqshina? Sto se moze da.se sushi? Nekwko mi e strav od zestinata da ne se rasipe.oblekata.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Машина за сушење алишта
13.9.2012 15:33:58   
topce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Jas imam masina za alista sto pere i sushi. No na sushenje stavam samo obleka koja odi na 95. Vie sto sushite vo mashina, dali moze i nepamucna obleka kako jakni, kosuli i slicni raboti da se.sushat vo mqshina? Sto se moze da.se sushi? Nekwko mi e strav od zestinata da ne se rasipe.oblekata.

јас сушам буквално се, освен свила и кожни јакни. од јоргани, мечиња, зимски јакни до патики.
кај некои машини нема можност за сушење на волнени работи затоа најдобро за волна ќе си прочиташ во упатството од машината бидејќи волната може да ти се собере.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?