|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
20.10.2011 16:16:29   
JovanaJ
Vo ovulacija cuvstvuvam blaga bolka vo dolniot del na stomakot. Ama bas sekoj mesec okolu 14-tiot den. A ciklusot mi e tocno 28 dena.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.1.2012 22:36:09   
lindicka
Секогаш кога имам овулација имам болки во десниот јајник, и надолу како низ јајцеводот. Докторите велат дека е во ред, значи ми работи јајник. Секогаш главен фолекул ми се јавува на десниот јајник. Туку, спомнав дека читав статија за болна овулација. и пишуваше за крварење на јајникот кога овулира, и затоа е болката. Ви се случило ова на вас?

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.1.2012 22:38:56   
AnnaMolly RR
линдичка, јас до болница завршив поради таа болна овулација. Милион страшни дијагнози ми поставија, за на крај да се утврди дека имам болна овулација. Повеќе болки имам тогаш, отколку кога ќе добијам. Не е ништо страшно и барем си знаеш точно кога овулираш, па повеќе акција тие денови со либето user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.1.2012 22:54:50   
Палешка РР
КЛИК статија за болна овулација. Можеби ќе помогне во расчистување на дилемите.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.1.2012 23:08:37   
lindicka
Ана Моли, фала на одговоротuser posted image . Значи, не сум само јас .

Понекогаш сум и преплашена да не се случува нешто, а докторите да не го гледаат проблемот. Паничар сум ептенuser posted image . Кога ќе почне да ме боли, неколкуте дена кога имам овулација, си размислувам и да не крварењето при овулацијата (за кое прочитав во статијата) ми го први тој јајцевод непрооден. Ама, изгледа многу си филозофирамuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.1.2012 23:19:08   
lindicka
Палешка, фала за статијата, ја барав низ форумов. user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
12.1.2012 16:24:16   
lindicka
Девојки, овие два месеци ја следев овулацијата, и навистина, оние денови кога имам овулација, имам ужасни болки, штом ќе ми помине овулацијата болките престануваат, обично станува збор за 2-3 дена. Така што, ја пофалувам статијата. Навистина е поучна. Фала, АнаМоли и Палешкаuser posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.2.2012 23:57:42   
dopet
zdravo, sega citav nesto za ovulacijata pa mi se pojavija 2-3 prasanja. Ako ima nekoj iskustvo ve molam za sovet( p.s prasanjate se malku smesniuser posted image aa sto da pravam koga neznamuser posted image )
1. dali e vo red da imam seks koga imam bolna ovulacija?
2. posle ovulacijata moze li da se prodolzi so odnosi ili treba da se pauzira?
3. dali nekoj ima iskustvo so neovulatoren ciklus?
Pisete Ve molam...samo tuka se cuvstvuvam slobodna da si prasamuser posted image POZDRAV

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
8.2.2012 15:06:24   
taci83
zdravo imam edno prasanje do vas pa vak jas odredeno vreme sledam ovulacija kaj maticnata i sekogas imam folikul na desniot jajnika sekogas pi puka na 13-14 den i e se ok i deka se gledala i tecnosta sto bila vo nego a veke 1 god nikako da zabremena dali ne go pogodime momentot ili mozebi se vo prasanje e prodnosta na kanalite a na leviot samo mali folikuli a nikoga dovolno golem za da moze da dojde do oploduvanje

(Одговор на членот dopet)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
8.2.2012 15:15:44   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: dopet

zdravo, sega citav nesto za ovulacijata pa mi se pojavija 2-3 prasanja. Ako ima nekoj iskustvo ve molam za sovet( p.s prasanjate se malku smesniuser posted image aa sto da pravam koga neznamuser posted image )
1. dali e vo red da imam seks koga imam bolna ovulacija?
2. posle ovulacijata moze li da se prodolzi so odnosi ili treba da se pauzira?
3. dali nekoj ima iskustvo so neovulatoren ciklus?
Pisete Ve molam...samo tuka se cuvstvuvam slobodna da si prasamuser posted image POZDRAV

1. Jas imam bolni ovulacii sekogas, i imam odnosi toj period. Nema pricina da nemas odnosi bas naprotiv ako sakas da zabremenis treba da imas vo toj period.
2. Posle ovulacijata ne treba da se pauzira, ako sakas da ostanes bremena sansite se golemi vo tie 2-3 dena posle ovulacijata.
3.Nemam iskustvo so neovularen ciklus

(Одговор на членот dopet)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
8.2.2012 16:44:41   
dezdemona
Zdravo na site rr

Edno prasanje dali nekoj znae vo Bitola nekoja laboratorija za proverka na hormoni za IFV i kolku pari se, kade se naoga moze i telfon ako imate; sakam utre da odam i da proveram tamu.
pozdravce

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
9.2.2012 1:12:04   
dopet
Ti blagodaram mila JovanaJ....

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.3.2012 11:11:24   
cacisk
Zdravo zenski imam edno prasanje. Tie sto se poiskusni ako mozat neka mi odgovorat.
Dali e mozno ovulacija da se ima na 20 den od ciklusot? Koga trebase da imam ovulacija od 12-16 den baz temper. se bese okou 36-36.4 C. Ama denes slucajno izmeriv temp. i mi bese 37 C. a ne sum nitu nastinata nitu primam nekoja terapija.
Pozdrav!!



(Одговор на членот dopet)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.3.2012 12:44:10   
bella80
Prvo zavisi kolku dena ti e ciklusot,vtoro se slucuva ovulacijata nekoj mesec da bide i pokasno,na drugarka mi mesecot koga ostana bremena ovulacijata i bese negde 19-20 den,taka da grabni go maz ti i ne go pustaj:))))))

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.3.2012 12:55:20   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: cacisk

Zdravo zenski imam edno prasanje. Tie sto se poiskusni ako mozat neka mi odgovorat.
Dali e mozno ovulacija da se ima na 20 den od ciklusot? Koga trebase da imam ovulacija od 12-16 den baz temper. se bese okou 36-36.4 C. Ama denes slucajno izmeriv temp. i mi bese 37 C. a ne sum nitu nastinata nitu primam nekoja terapija.
Pozdrav!!

Зависи колкав ти е циклусот.Јас со години одев редовно на фоликулометрии и овулацијата ми беше 20-21 ден ама на циклус од 34-35 дена....А за да установиш овулација преку базална мораш да мериш од првиот до последниот ден на циклусот и тоа најмалку 3 циклуса а не само во деновите на можна овулација ( колку што разбрав си мерела само од 12-16 ден user posted image )

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.3.2012 12:57:21   
Luci
Цаци, убаво ти вика Бела, грабај го мт и user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.3.2012 19:27:07   
cacisk
Zenski mnogu vi fala za odgovorite aj pa se nadevam na pozitivni rezultati!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
3.4.2012 15:52:01   
Elence3
Здраво на сите,

би сакала да ве прашам дали некој може да ми каже каде можам да ги најдам тестовите за овулација бидејќи го поминав скоро сиот град и ги нема никаде. Велат дека долго време не ги имаат поради мала побарувачка. Но, сигурно некаде мора да ги има. Фала ви однапред

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
15.6.2012 16:05:07   
bella80
Zenski jas konacno posle 100 godini ja vidov famoznata ,,belka od jajce''Ne bese bas prosirna ,beluzlava bese ama rastegliva..Neznam dali e toa toa????????Plus vcera mi bese 7 d,c,nekako e rano za ovulacija.

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
7.7.2012 11:16:12   
Natasa981
Zenski, da ve prasam nesto vo vrska so ovulacijata..Jas sekogas imam bolka pri ovulacija,na vremeto se cudev zosto bas tie denovi cuvstvuvam bolka vo jajnici i dolen del od stomakot (cesto pati nepodnosliva bolka) a potoa doznav deka toa mi bilo od ovulacija. E sega, me interesira dali folikulot puka vo toj moment koga ja cuvstvuvam bolkata,ili puknal prethodno ili pak doprva treba da pukne..? Vo koj moment prska jajce kletkata, toa me interesira, dali prskanjeto ja predizvikuva bolkata ili ne..? Ne mi teknalo da prasam ginekolog, nareden pat ke prasam, vo sekoj slucaj dobro e da znam zaradi tajmingot ,za eventualno mozno zacnuvanje. Malku mi e konfuzno prasanjevo,ama ako nekoja znae ,neka pise. Fala

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
7.7.2012 12:08:05   
new york
i mene sekogas me bolat jajnicite i zanm koga mi e ovulacija. Sega mene me bolat edno 2-3 dena uste pred da mi prsne, onaka me sece koga ke sednam-stanam ili koga mokram. A vo momentot koga mi prska pa epten me boli i znam tocno deka mi prska. Taka i go napraviv bebvo sega..epten si go nauciv telovo i imav odnsoi nekolku dena prethodno koga me bolese pomalku, vo menetot koga mn me bolese imav i den dva posle toa. Ajde so sreka i ke bidat user posted image ke vidis. Jas 2,5 godini gi cekav, mislev nikogas nema da bide i koga ne ocekuvav bidna, ne znam ni jas sama kako.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
8.7.2012 12:38:05   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: new york

i mene sekogas me bolat jajnicite i zanm koga mi e ovulacija. Sega mene me bolat edno 2-3 dena uste pred da mi prsne, onaka me sece koga ke sednam-stanam ili koga mokram. A vo momentot koga mi prska pa epten me boli i znam tocno deka mi prska. Taka i go napraviv bebvo sega..epten si go nauciv telovo i imav odnsoi nekolku dena prethodno koga me bolese pomalku, vo menetot koga mn me bolese imav i den dva posle toa. Ajde so sreka i ke bidat user posted image ke vidis. Jas 2,5 godini gi cekav, mislev nikogas nema da bide i koga ne ocekuvav bidna, ne znam ni jas sama kako.


ah fala ti new york,ama jas veke si imam 8ipol mesecna kerkicka :) vo skoro vreme ne planiram uste edno bebe :))ova si go prasav zasto otsekogas me interesiralo, a ne mi teknalo da prasam doktor.. Znaci, vo momentot koga bolkata e najintenzivna, se pretpostavuva deka prska jajce kletkata..? mislam deka e taka. dobro, nema vrska, kako i da e, toa e signal deka tie denovi se plodni.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
7.8.2012 0:49:10   
bella80
Nemozam da najdam nigde po aptekive testovi za ovulacija,pa ako znae nekoja ringerajka da mi pise kade da najdam...Fala viuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
7.8.2012 11:21:43   
Melanija RR
Еве предлог најдете ги телефоните од аптеки во вашиот град и прашајте во нивни аптеки во која има да не шетате на блесаво време.Така за 15 мин ќе имате информација user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Овулација - симптоми, начини и средства з...
27.9.2012 18:49:14   
Barbicki2
porano mislev deka me boli pesokot vo besikata,ama sega znam deka se bolki pri ovulacija,okolu 3 dena traat tocno znam koga e,a i sluz mnogu imam,ama epten mi tece,duri dosadno e.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?