|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.6.2012 16:05:47   
mmbucko
Veruvale ili ne deckive bile atrakcija. Najmalato sto prodavase imase 4 god a najgolemite 10. Ponesoa 6 sisinja od 1,5l limonada vo friziderce i se vratija doma so 1000 den. Zivi srekni sekoe od niv dobi po 200 den. Doduse i nie se izjavivme na site rodnini i prijateli da pominat....sto bi se reklo marketing :)))). Ne e celta da zarabotat pari tuku da naucat deka mozat da zarabotat a i da go pocuvstvuvaat blagodetot od rabotata. Vie neznaete kolku bea srekni i vcera koga gi crtaa reklamnite listovi, pa ja spremaa kampanjata. Pa im tekna limonadata da ja stavat na sanka demek led ledena osvezuva na gorestinite. Ama da ti e merak da gi gledas. Krivo mi e sto nebev i jas so niv ama moram da lezam da go donosime bebcevo.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.6.2012 16:07:34   
mmbucko
Temijana gi videl li mazti?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.6.2012 22:07:27   
mmbucko
http://m.facebook.com/home.php?ref=m_notif¬if_t=photo_comment&__user=1558255400#!/photo.php?fbid=4176157213060&id=1558255400&set=a.4176157173059.169708.1558255400&ref=m_notif¬if_t=photo_comment&__user=1558255400
Eve gi pretpriemacite na mama :)))) Si zarabotia prvi pari !!!!

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.6.2012 10:05:39   
AnnaMolly RR
http://m.facebook.com/home.php?ref=m_notif¬if_t=photo_comment&__user=1558255400#!/photo.php?fbid=4176157213060&id=1558255400&set=a.4176157173059.169708.15582


mmbucko, не ја покажува сликата, постави ја уште еднаш. Кога сакам да ја видам не останувам на Фејсбук, како да ме пренесува на друга страна. Види што не е во ред.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.6.2012 11:54:28   
mmbucko
user posted image

jeeeee konecno se nauciv kako da stavam slika :)))))user posted image user posted image

Eve gi moite predpriemaci i marketing smislovci vo akcija :)))))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
19.6.2012 12:21:51   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.7.2012 14:04:10   
vezilka RR
Пред неколку дена Никола за прв пат самостојно изрецитира песничка.

Пеци, пеци пец
Денес даде кец
тати избиша
и стави пет

Многу ме изненади бидејќи не бев ни свесна дека ја знае. Сме му ја кажувале, ама тој никогаш предходно не се ни обидел ниту збор да повтори..и одеднаш, оп, цела песничка.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.7.2012 15:45:32   
AnnaMolly RR
user posted image user posted image user posted image за Никола!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.7.2012 15:52:33   
Maria
user posted image user posted image user posted image Браво user posted image

Со Андреј учиме да броиме и додека јас бројам еден,два...тој повторува пет,пет...па кога ке дојдам до пет,тој продолжува десет,десет...,се додека не добројам до 10 user posted image
Леле каква разлика,Илија на негова возраст знаеше до 10 и на англиски да брои и песнички да пее и рецитира еден куп,а ова мангупчево мало ништо не го интересира user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.7.2012 18:51:52   
Snowhite RR
Ај и јас да го пофалам за пред два дена, прво сам си заспа кога дојде време за преспивање, го легнав на спална, наместивме перниче, го покрив и заминав в кујна да правам ручек, по 5 мин кога се вратив веќе беше заспан, кога се наспа, Мамо готово се наспав, ајде да јадиме, ми рече, а откако се најаде ме праша, Мамо можи да излезам надвор? А вечерта пред спиење, за прв пат се помочка во нокшир и тоа два патиuser posted image , за ова во друга тема ќе пишам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 13:26:07   
AnnaMolly RR
Јас морам да го пофалам Филип. Деновиве се повеќе е со татко му, со него си разговара, си јадат заедно... Ама најсреќна сум што заспива со татко му без да ме бара! Ова ми беше „невозможна мисија“. Кога ќе легнеше со татко му, му викаше „Тато нема коса, сакам со мама“. И ајде со мама мора да ја фаќа за коса. Во последно време и со татко му заспива, ама го фаќа за брадичката user posted image

Татко му го научи да бара дозвола ако сака нешто. На пример „Мамо, може да ми дадеш сок?“ или „Мамо, може да одиме во двор“. Кога одиме на гости прво прашува ако сака да земе нешто. И тоа луѓето кај што сме на гости ги прашува. Е, ова ми е мерак што така го научи.

А сам кога ќе почне да заспива, е тогаш на велико има да се радувам и одма ќе ви се испофалам, тоа ми е моментално животна желба user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 4.7.2012 13:27:25 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 13:31:04   
Mihaela 2010
Ajde da se pofalime i nie....denes koga se javiv doma da vidam sto pravat mi gi izdiktira site denovi vo nedelata od ponedelnik do nedela....vezbale i gi naucilauser posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 13:33:25   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 13:35:17   
kikicka
user posted image user posted image За Филип,а за животната желба ние веќе ја средивме одамна си заспива сама во креветчето,нели мене ми беше страв ако ја пуштам во градинка како ке ја успиваат ама откако си дојдовме ја ставив во кревет и јас се преправав дека спијам и таа сама заспива сега.
Така да пробај.
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас морам да го пофалам Филип. Деновиве се повеќе е со татко му, со него си разговара, си јадат заедно... Ама најсреќна сум што заспива со татко му без да ме бара! Ова ми беше „невозможна мисија“. Кога ќе легнеше со татко му, му викаше „Тато нема коса, сакам со мама“. И ајде со мама мора да ја фаќа за коса. Во последно време и со татко му заспива, ама го фаќа за брадичката user posted image

Татко му го научи да бара дозвола ако сака нешто. На пример „Мамо, може да ми дадеш сок?“ или „Мамо, може да одиме во двор“. Кога одиме на гости прво прашува ако сака да земе нешто. И тоа луѓето кај што сме на гости ги прашува. Е, ова ми е мерак што така го научи.

А сам кога ќе почне да заспива, е тогаш на велико има да се радувам и одма ќе ви се испофалам, тоа ми е моментално животна желба user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 13:54:10   
Pepelaska *
Ај и јас да се пофалам, може и “пожалам“.
Да не испадне многу фалење, ама детево незнам се впива како сунѓер.
Знае песнички, сите што му ги кажував како мал сега сам си ги кажува без грешка, почна и да брои ( прави грешки секако ) , имаме една книга со Леа и Том и сабајле буквално не ме остави збор да му кажам јас , ја раскажа цела тој како што сме му кажувале, сега најново е научил и хеби бдеј ту ју.
Што е најважно знае дека ако е немирен и неумен мама “ кала“.

Утре правиме 22 месеци, мене ми се чини дека многу знае за таа возратс дури сакам да им речам дома да не му зборат толку, ( ептен го замараат) оти некогаш дури како шашардисано е , се сака да каже...user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 14:58:48   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

.. Ама најсреќна сум што заспива со татко му без да ме бара! Ова ми беше „невозможна мисија“. Кога ќе легнеше со татко му, му викаше „Тато нема коса, сакам со мама“. И ајде со мама мора да ја фаќа за коса. Во последно време и со татко му заспива, ама го фаќа за брадичката user posted image




user posted image user posted image user posted image Е сега е полесно нели user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 15:02:52   
Mihaela 2010

Утре правиме 22 месеци, мене ми се чини дека многу знае за таа возратс дури сакам да им речам дома да не му зборат толку, ( ептен го замараат) оти некогаш дури како шашардисано е , се сака да каже...


Abe ajde pusti go deteto ,super si e...vnuk mi sega ke polni 2 godini brat mi i snaa mi iskinaa zivci,nisto ne zboruva,ne saka uopste da komunicira i mn se nerviraat,posto za razlika od nego pa M e drdorka prava,po celi pesni pee,bukvalno kako starica nekoja e i mozes komotno so detevo da se razberes.Toa e nekoi porano nekoi pokasno

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.7.2012 18:08:12   
Snowhite RR
user posted image user posted image user posted image за сите умни и мирни дечина
А јас заборавив да го пофалам дека скоро сите бои ги научи и многу ретко да згреши за некоја

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.7.2012 18:33:54   
Џесика
Ете и јас да си го пофалам Борјани... денес посака да мочка стоечки... и успеа!!! Додуша, јас му го држев да не ми го помоча цело вцuser posted image И почна да посакува сам да прави се, сам да јаде, сам да се соблече и облече, малку нервира ама нека се осамостали, време беше!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
18.7.2012 15:24:09   
AnnaMolly RR
Морам да се пофалам дека Филип научи да брои до три на Фински user posted image
Икси, такси, колме user posted image user posted image user posted image Сега тоа му е хит, постојано си повторува.
Го научи тетка ми во Финска што живее.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.10.2012 14:29:32   
miana
Moram da si go pofalam moeto bebe ( 9 mes ) deka pocna da igra..Obozava Gangnam style i the gummy bear.... Samo da pocnam da ja peam taa igra :) Brat mi rece deka ke ja stavi na you tube pa ke vi pustam link :))))))))) Igra po takt na muzika :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.10.2012 14:32:02   
Ikana
Like!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.10.2012 14:40:33   
dostickage
Srcka Daria,aj pusti link da ja gledame.

U kontekst na muabetov i sin mi igrase na takt uste pred da proodi od kaj 9-10 meseci i mnogu mi bese srcka.
I dene denes non stop igra ama isklucivo na tehno i haus muzika.
I na Nodi br 5  ponekogas de user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
9.10.2012 14:53:03   
miana
aaa da ,inace i mota svilica ( vrti so racinjata kako sto sum ja naucila kog ai peam ) - Motala baba svilica na daria na rucica - taa vrti so racinjata , i tapsin tanana znae, i bravo znae i pocna da lazi od pred dve nedeli :) Mnogu sum srekna..Cekam da ja stavi bratmi na youtube i vi pustam link :)

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
10.10.2012 12:07:40   
Calypso
Син ми навелико си пее... ќе биде музичар изгледа user posted image знае да ги пее песните што му ги пеевме како малечок, ги знае омилените македонски детски песни, после и неколку што му се омилени од muffin songs на YT, исто знае да ги запее и оние кои му ги пуштам навечер за заспивање (Ил Диво му ги пуштам). Кога му се спие, ми вели „ајде мама анкоту“ (а песнава оди ancora tu...), и си почнува да ја пее, цел рефрен ќе го испее пред да легне. Има неполни 19 месеци, и зборува како навиен со цели реченици. Подолгите зборови баш и не може да ги каже како што треба, ама повеќето убаво ги кажува.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?